bugün

Buna ek olarak nerede bir dinci gorsem cirkin arkadas icerisindeki pislik suretine yansimis bide sanki dudaginin uzerinde sanki bok parcasini animsatan igrenc badem biyik denilen birsey olur en liberal reformist gozukenleri bile yobaz modernlikten uzak ve cahildir.
(bkz: gerçek islamın bir türlü tanımlanamıyor olması)
dini suistimal etmesi.
dini imanı para olması nedeniyledir.
ne iki yüzlüsü; binbir surat denilenlerdir. haşa dindarlardan.
Milyonluk camilerde maaş karşılığı cemaate hitap eden bir Allah in kuluna faydası dokunmayan verdiği on bilginin dokuzu kuran a ve din e ihanet olacak kadar uydurma olan kufre sapmış din tüccarı imam.
Dinci: dini kendisi için harcayan kişidir.

Dindar ise kendini din için feda eden kişidir.

E yani ateist ve solcular neden her zaman kendilerini dinciler ile kıyaslayarak vicdanlarını avuturlar anlaşılır gibi değil?

Böyle yanaşın. Kendinizi kur an ahlakıyla, Peygamber ahlakıyla kıyaslayın. Buyurun.
ak parti sayesinde ayan beyan anlaşılmıştır. allah bin kere razı olsun. bundan sonra mağduriyetle, ağlaklıkla işlerini halledemeyecekler.
her gün görüyoruz. Kurutuluş savaşında yaptıkları yavşaklıkları okuduğumda abartılıyor diyordum. Lan az bile anlattıklarına eminim şu son zamanlarda gördüklerimden anladım popüler kültür oldu türkiyede gidiyor...

Kendi yaptığı şeyi başkası yapınca kötü kendi yapınca vatan kahramanı oluyor...

Darbeyi abd yaptı ya (!) Ama aynı adam abd nin bob projesinin eş başkanı olduğunu söyleyip abd ile de suriyeyi bölmeye çalışıyor.

Bir tane bit akıllı da çıkıp bu işte bir terslik var demiyor. Bunu dediğinde yok efendim derin stratejik..

Lan sus bi aq sus. Atamızın mezarını bile pyd ye bıraktığımız topraktan kaçırdık getirdik. Sus bir aq nun vatan haini sus...
öyleler, dinli insanların karaktersizliği inanç denen safsatadan kaynaklanıyor. bunun her daim karşısında olmak lazım. sonuçta inanan bir insan ne kadar karakterli olabilir? adamlar beynini teslim edip biat kültürüyle yetişiyor ve şeyhleri ne derse onu yapmak zorunda.

şeyh demişken, (bkz: müridini sikerken siki kırılan şeyh)
tanım bile gerektirmeyecek kadar ortada olan gerçekliktir.
dincilerin büyük bir çoğunluğu riyakar ve ikiyüzlüdür, dini bütün insanların ise hemen hemen hiçbiri değildir.
çoğu durum gibi bu da kişiden kişiye göre farklılık gösteren bir olgudur. ne dinciler gördüm nurlu gibi maşallah, konuştukça dinleyesin gelir, ama nicelerini de gördüm ki çok acı, iki yüzlü riyakar birde sahtekar. (bkz: rte)
dincilerin sözünün ve özünün doğru olmaması durumudur.

bu gibi kişiler önünüzden farklı arkanızdan farklı konuşur. eğer ateist olduğunuzu öğrenirlerse insanları size karşı örgütler ve bu konuda aslı olmayan yalan söylemekten çekinmez.

mesela tsk ya camii bombalayan örgüt diye çamur atar, türkan saylan a terörist yandaşı uyuşturucu kaçakçısı der ve bin türlü sinsi yalanlarıyla karşısındakini alt etmeye çalışır. her zaman için fitne çıkartmaya uygun bir yapıdadır bu yüzden dincinin sözüne asla güvenilmez.

dinci ve dindar ikisi ayrıdır dindarlara sözüm yok.