bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    dincilerin sözünün ve özünün doğru olmaması durumudur.

bu gibi kişiler önünüzden farklı arkanızdan farklı konuşur. eğer ateist olduğunuzu öğrenirlerse insanları size karşı örgütler ve bu konuda aslı olmayan yalan söylemekten çekinmez.

mesela tsk ya camii bombalayan örgüt diye çamur atar, türkan saylan a terörist yandaşı uyuşturucu kaçakçısı der ve bin türlü sinsi yalanlarıyla karşısındakini alt etmeye çalışır. her zaman için fitne çıkartmaya uygun bir yapıdadır bu yüzden dincinin sözüne asla güvenilmez.

dinci ve dindar ikisi ayrıdır dindarlara sözüm yok.
    4 -3 ... kaliteli deli
  2. 2.
    çoğu durum gibi bu da kişiden kişiye göre farklılık gösteren bir olgudur. ne dinciler gördüm nurlu gibi maşallah, konuştukça dinleyesin gelir, ama nicelerini de gördüm ki çok acı, iki yüzlü riyakar birde sahtekar. (bkz: rte)
    1 ... burcunundisisi
  3. 3.
    dincilerin büyük bir çoğunluğu riyakar ve ikiyüzlüdür, dini bütün insanların ise hemen hemen hiçbiri değildir.
    2 -1 ... flat head
  4. 4.
    kendileriyle çelişme yetisini inandıkları şeyden aldıkları içindir.

tüm kutsal kitapları okudum, uydurma olduğu iddia edilse de diğer kitaplar kendi içinde kuran'a göre daha tutarlı. inandıkları kitap onlara "herşey bende yazıyor" diyor ama yaratıcı olduğu iddia edilen varlık "ben sana irade verdim" diyor. bu durumda sana bir nevi "sorgula" diyor, "duyduğun her boka atlama" diyor. e ozaman sen ne diye o beynini kullanmıyorsun?

söz konusu dinci ya da dindar -ben ikisini aynı kefeye koyarım- eğer kendine birşeyler katmamış ise, okuduğu hatta okumadığı sadece hocalarmış abilermiş amcalarmış her neyse işte onlardan duyduğu şeyler ile sağa sola saldırma çabasına girer.

çünkü kendilerine ait bir fikri veya olay ve kişilerden yapmış oldukları kendilerine ait bir çıkarımları yoktur. her duydukları şey onları farklı bir yola iter, duyduklarını sorgulamazlar nedir ne değildir diye. belirli bir süre sonra beyinleri iyice amcıklanmış olduğu için kafalarındaki kalıba aykırı gelen duydukları herşeye karşı düşmanlık ve saldırganlık beslemeye başlarlar.

işte bu sebeple kendileriyle çelişirler ve dolayısı ile iki yüzlü bir varlık ortaya çıkar. söz konusu mahlukatları görmezden geliniz ve ortamdan yavaşça uzaklaşınız. aynı ortamda 1 saatten fazla sohbet etmek zorunda kaldıysanız eve gittiğinizde bir adet uyku hapı alın ve uzun, rahat bir uyku çekin.
    1 ... lonely penguin
  5. 5.
    tanım bile gerektirmeyecek kadar ortada olan gerçekliktir.
    1 ... bu ne bicim hikaye boyle
  6. 6.
    gerçekler can yakar. çıldırın apekeliler.
    1 ... fear factory
  7. 7.
    öyleler, dinli insanların karaktersizliği inanç denen safsatadan kaynaklanıyor. bunun her daim karşısında olmak lazım. sonuçta inanan bir insan ne kadar karakterli olabilir? adamlar beynini teslim edip biat kültürüyle yetişiyor ve şeyhleri ne derse onu yapmak zorunda.

şeyh demişken, (bkz: müridini sikerken siki kırılan şeyh)
    1 ... kultursuz burjuva
  8. 8.
    her gün görüyoruz. Kurutuluş savaşında yaptıkları yavşaklıkları okuduğumda abartılıyor diyordum. Lan az bile anlattıklarına eminim şu son zamanlarda gördüklerimden anladım popüler kültür oldu türkiyede gidiyor...

Kendi yaptığı şeyi başkası yapınca kötü kendi yapınca vatan kahramanı oluyor...

Darbeyi abd yaptı ya (!) Ama aynı adam abd nin bob projesinin eş başkanı olduğunu söyleyip abd ile de suriyeyi bölmeye çalışıyor.

Bir tane bit akıllı da çıkıp bu işte bir terslik var demiyor. Bunu dediğinde yok efendim derin stratejik..

Lan sus bi aq sus. Atamızın mezarını bile pyd ye bıraktığımız topraktan kaçırdık getirdik. Sus bir aq nun vatan haini sus...
    3 ... scorpioraptor
  9. 9.
    ak parti sayesinde ayan beyan anlaşılmıştır. allah bin kere razı olsun. bundan sonra mağduriyetle, ağlaklıkla işlerini halledemeyecekler.
    2 -1 ... inmyopinion
  10. 10.
    Dinci: dini kendisi için harcayan kişidir.

Dindar ise kendini din için feda eden kişidir.

E yani ateist ve solcular neden her zaman kendilerini dinciler ile kıyaslayarak vicdanlarını avuturlar anlaşılır gibi değil?

Böyle yanaşın. Kendinizi kur an ahlakıyla, Peygamber ahlakıyla kıyaslayın. Buyurun.
    1 -1 ... malazgirt40