1. 1.
    cehennem sadece iblis'in tutsak edileceği yerdir. ama bu tanrı'ya yanlış sunuda bulunan ve tanrı yerine iki ayaklı gezen canlı putlara tapanların nasıl diyeyim belki yani tanrı'yı dahi göremeyecekler tanrı bunlardan yüz çevirecek.

bundan daha büyük ceza olabilir mi?

bunların ataları cansız putlara tapardı bunlar da şimdi canlı putlaştırdığı ilahlara, insanlara tapıyorlar.
    ... rootz
  2. 2.
    he kemalistler allahın emir ve yasaklarına uyuyor yani. mesala alkol, zina olaylarına girmiyorlar. iffetlerini koruyorlar. kadınları modern cumhuriyet anlayışı ile hep örtülü zaten.
    Edit: istisnai durumlar da var elbet.
    ... soguk iklim adami
  3. 3.
    Hz. Ebu Hureyre radiyallahu anh anlatiyor:
    "Resulullah aleyhissalatu vesselam buyurdular ki: "Beni Israil'de birbirine zid maksad guden iki kisi vardi: Biri gunahkardi, digeri de ibadette gayret gosteriyordu. Abid olan digerine gunah islerken rastlardi da: "Vazgec!" derdi. Bir gun, yine onu gunah uzerinde yakaladi. Yine, "vazgec" dedi. Oburu:
    "Beni Allah'la basbasa birak. Sen benim basima mufettis misin?" dedi. Oburu: "Vallahi Allah seni magfiret etmez. Veya: "Allah seni cennetine koymaz!" dedi. Bunun uzerine Allah ikisinin de ruhlarini kabzetti. Bunlar Rabulaleminin huzurunda bir araya geldiler. Allah Teala Hazretleri ibadette gayret edene: "Sen benim elimdekine kadir misin?" dedi. Gunahkara da donerek: "Git, rahmetimle cennete gir!" buyurdu. Digeri icin de: "Bunu atese goturun!" emretti."
    Ebu Hureyre radiyallahu anh der ki: "(Adamcagiz Allah'in gadabina dokunan munasebetsiz) bir kelime konustu, bu kelime dunyasini da, ahiretini de heba etti."
    Ebu Davud, Edeb 51, (4901).
    -1 ... kutsal zebani
  4. 4.
    bana da kırbaç vurduracaklar mı? daha iyi eziyet ederim yani.
    ... nothingmust
  5. 5.
    ben iblisin cehennemde yanacağını söylemedim istersen bir daha okuyalım. iblis orada tutulacaktır bence diyorum ki o da varsa.

insanlara ne olur ne biter bu konuda gerçekçi olmak gerekirse hiç geçerli argümanım yok, ne söylersem kendi düşüncem olur. bir taraf yobazların yanacağını söylüyor diğer taraf kimse yanmayacak diyor diğer tarafsa bizden bir adam gitti o tüm cehennem'i dolduracak kimse giremeyecek (hacmini mi ölçtün) diyor ve bunlar hep geçersiz çünkü henüz gidip dönen yok seferinden.

cehennem var mı yok mu o da başka bir muamma ancak bana göre akılsızlar cahiller yanacak demek daha doğru.

#cizlavit
    1 -1 ... rootz
  6. 6.
    millet hep malik'in yardımcısı olmuş. cehennem'e adam atma yetkisi verseler kendinden başka herkesi oraya atacak.az bir soluklan yiğenim.
    ... dumensiz haydar
  7. 7.
    dediğim gibi kuran değiştirildi mi konusunu ben açmışken, kuran üzerinden ayetlerle gitmek pek mantıklı gelmiyor. kaldı ki maide suresi 51 yani yahudi ve hristiyanları dost edinmeyin kısmı dahi şüpheli #cizlavit.

gel biz gerçeklerden gidelim. mesela elimizde taş gibi (gerçekten de taş tablet) on emir var. bu on tanrı emri ne diyor?

puta tapmayın.

bugün dediğin gibi arabistan mısır filan gerici islamcı ülkeler zaten puta tapmaktadır. kaldı ki bana göre israil ve yahudi halkı bu açıdan daha naifler (yargılamak bana düşmez sadece değerlendirme).

öldürmeyin.

bugün her milletin eli kanlı bu açıdan bakarsan israil dahi kan dökmüş yani kılıcı bırakıp kendisine bir tokat atana diğer yanağını da dönüp komşusunu, insanı seven yok.

başkalarının malına göz dikmeyin.

şimdi çok konuşmak istemiyorum ancak bir liste yapsak buna göre en başta müslüman ülkeler yer eder.

zina etmeyeceksin.

eğer fuhuş ile zina (iki kişi arasındaki üç kişi arasındaki) farkla bakarsak yine bu saydığın ülkeler cehennemlik olur.

çalmayacaksın.

bana bir ülke göster ki hem vatandaşı hem iktidarı çalmamış olsun da orası da müslüman ülke olsun.

adımı boş yere ağzına almayacaksın.

kusura bakılmasın ama nerede ise tüm müslümanların iki lafından biri allah din kitap ve üzerine yeminler, en azından hristiyan ve yahudi toplumlarında bu yok.

bir de benim "cehennem bana göre sadece iblis'in tutsak edileceği yer" söylemimi şöyle düşünebilirsin, neden tek düşünüyoruz? iblis tüm iblislerin tümden bir birleşimi ise?

yani o saydıkların tek başına bir varlık olarak cehennem'de olacaksa, işte bunu dedim #cizlavit.
    ... rootz