bugün

Irkçı bir zibidinin aslında hayali bu.

Dinle falan alakası yok.
insanların ölmesini isteyen yaratıklarla aynı canlı türünden olmaktan utanç duyuyorum. Tam olarak şu yukarıdaki esfender adlı yazarla. Vicdanını skeyim senin aşağılık yaratık.
işte bu hoşgörülü (!) adamlar, 8 mart'ta biz ezanı ıslıklamadık polisi ıslıkladık diyor.
geleceğe dair umut verir..

inşaAllah dünyamız daha güzel bir yer olabilecektir bu sayede..
Suçlu ne din ne de dinciler (dinci denmiştir, dindar değil. Arada ki farkı bilin) tek şuçlu insanın kendisi.
Bunu en baştan söyleyelim de sonra konuyu açalım:

Adına din mi, ahlâk mı, sorumluluk mu, vicdan mı, hoşgörü mü, merhamet mi vb ne derseniz deyin tüm bu değerler sadece insanın doğasında olan vahşeti ve yoketmeyi engelleyecek hiç olmazsa absorbe etmesi için ortaya çıkmış olduğunu görmüyorsunuz.

Aynı şekilde, anayasa ve ceza hukuk da insan doğasında olan vahşet ve yoketmeyi önlemek için oluşmuştur. Bunu fiilen kontrol etmesi için de devlet denen ortak konsensüsler ortaya çıkmıştır.

Şimdi diyebilirsiniz ki "insanlık tarihi boyunca bu din ahlâk vicdan hoşgörü sorumluluk hukuk vb olgular neden insanın içinde varolan vahşet ve yok etmeyi silemedi?" Bu doğru ve haklı bir soru.
Cevabı: akıl.
Evet, akıl.
insanoğlu, içinde ki vahşet ve yoketme duygusunu silmek için ortaya çıkan din ahlâk merhamet hukuk vb olguları aklını kullanmak ile bu değerleri kendi vahşetine gerekçe gösterip haklılık ve kutsallık kazandı.
Ya da insanoğlu, aklını kullanmayıp bu değerleri ya ret ederek veya bu değerleri kendi vahşeti için kullanan insanların peşinde giderek dine ahlâka hukuka vicdana karşı yine vahşeti galip kıldı.

Bunun çözümü ne o zaman?

Birazdan...
Dinci seleksiyonudur.
Bugün kadının teki kafasına bir bez bağlasın hemen dinci oluyor insanlar ön yargıları sonucu senin gerçekden müslüman olup olmadığını bile sorgulamıyor.

Her ak sakallıya dede dememek gerek.
Anlamıyorum. insan insana bunu yapar mı? Anlamıyorum.
Sen ve senin gibi pislikler birbirinizi öldürün diyor muyum hayır. Ne diyim Allah ıslah etsin.
bugüne kadar bu sözlükte küfretmemeye çalıştım hemen hemen hiçte etmedim ama

amına koduğumun yerinde yine amına koduğumun katilinin onlarca kişiyi katledip sonra yolda yayalara yol verecek kadar bozuk psikolojisiyle katolik, ortodoks ,proteston ,rus ,amerikan,nazi sempatizanı viyana sevdalısı türk düşmanı bizans düşkünü her etnik kökenden yine bazı oruspu çocuklarına seslenişte bulunmaya çalışan kansız bir oruspu çoçuğunu nitelendirirken nasıl dinci dinciyi öldürdü diyorsun hayır ya sikerim ırkınıda dininide dilinide

midem bulanıyor amına koyduklarım midem artık midem kaldırmıyor hocalıyı midem kaldırmıyor halepçeyi midem kaldırmıyor paristeki kamyonları midem kaldırmıyor ürdünlü pilota yapılanları midem kaldırmıyor yeter lan artık oğlum acı çekiyorum lan nasıl bir şeysiniz lan hiç mi bir şey hissetmiyorsunuz

lan kardeşiniz de mi yok hiç mi küçük çocuk sevmediniz kucağınıza almadınız saçlarını koklamadınız gülüşüyle içiniz ısınmadı, ulan hiç mi birini ağlarken görünce içiniz sızlamadı ne boksunuz lan siz. hala bunları yazabiliyorsunuz. hala siktiğimin yerinde bir şekilde seçimlerinizin haklılığını savunuyorsunuz.