bugün

yapılması gerekendir.
bu tarz başlıkları açanların bırak sözlüğü, toplumda bile barınmasını doğru bulmadığımı her fırsatta söylerim. karşıt görüşlü insanların birbirlerine saldırmadan, fikirlerini ortaya dökerek paylaşımda bulunulması, anlayışla karşılayabilmesi uygarlık dediğimiz olgu için son derece önemli.

bazı zamanlar geliyor ki, insan kendini tutmakta ciddi anlamda zorlanıyor... mesala benim şu an yaşadıklarım gibi. idealist filozof şeklinde bir nick alarak, hem "ide" kavramına hemde filozof sıfatına hakaret etmek nasıl bir alçaklıktır anlamıyorum. hakikati düşünebilen her canlı arıyor güzel kardeşim. ben hakikatı bulacağım derken, yıllarca beynimi yedim bitirdim.

kısacası; ne felsefe biliyorsun, ne islamı biliyorsun, kur'an ı belki okumuşundur, hadis-i şerifi okumadığından kesin eminim. sana islam bilginlerinden en önemli 5 tane isim yaz desem, yazamazsın. bak ben en önemlilerini peşinen sen başta olmak üzere, senin gibilere yazmaktan mutluluk duyacağım.

- kindi: ilk islam filozofudur. şu an hayatta yaşasaydı, ışid tarafından ya katledilir, ya da islamı bozmaya teşebbüs ediyor diye yaygara koparan kesim tarafından cayır cayır harcanırdı.

- razi: allah'ın sistemini sorgulayacak kadar münafıksın diyerekten, taşlarlardı. yanlış hatırlamıyorsam kendisi islam dünyasının ilk doğa bilimcisi ve ibn'sina'nın akıl hocasıdır.

-farabi: söylemeye gerek yok. gazali yüzünden idam ettirildi.

- ibn- sina: islam dünyasının bir numaralı bilgini der ki: " vahye dayalı dinin felsefeyle aynı hakikatları ifade ettiğini, ve peygamberin bu özel sembolik bilgiyi göksel ruhlarından "dolayımsız" olarak aldığını söyler. cebrail yok hacı kardeş demeye getirtir.

katlanamıyorum arkadaş. şu islamı , modernleştirmek için kıçınızdan element uydurmaya çalışmanıza dayanamıyorum. ayet orda sure orda. sıkıntının patlak verdiği nokta, sizin rasyonel olarak düşünememenizden kaynaklanıyor. yaşamın değişmez kurallarının yarattığı adaletsizliğin, mistik bir anlamda son bulacağını, cehennemde sonsuza kadar yanmaktan korkan bir insan duygusal davranıyordur ve l mantık ile haraket edemez. o yüzden onlarca dehşet verici ayetleri görmezden gelebilip, içerisinden arakladığınız 3-5 ayet ile ( hepsi zamanında buddha ve antik yunan filozafları tarafından dile getirilmiş) kendinizi savunuyorsunuz, yeri geliyor kendinizi tatmin etmeye çalışıyorsunuz.
IrkÇılık ve nefret iÇerikli başka bir mesaj daha paylaşarak bugünki eksimi almadan hiÇ bir yere gitmem diyen yazar beyanıdır. Hayırlı olsun KARDEŞ eksin, tepe tepe kullan.
dogru yol derken dogru yol partisinin kastedildigini dusundugum baslik. ulan banane dyp den ben siker gecerim bekaretini bana saklamis vur kac. mission completed.
adam dünyaya troll olarak gelmiş. saçma sapan başlıktır napayım tanım mı gireyim buna?.
dinci değilim lakin bunu söyleyen kefereleri gördükçe "vur tayyip vur" diyesi geliyor insanın. yıllarca akp'nin dindar olmadığını, halkı kandırdığını söyleyip durdum lakin böyle söylemlerde bulunan dinsiz kafirlere de böyle hükümetler müstahaktır diyesi geliyor insanın.

islam'ı bildiğini sanan, kur'an okuyup dini reddettim diyen zavallı akılsızlar utanmadan insanların ırzı, iffeti üzerinden burada yorumlar yapıyor ne hazin. ancak şu var ki bu sözlükte hakikati arayan yazarlarda var onlara selam olsun. bunu söyleyen kafirler içinse allah'ın laneti üzerlerinde olsun... ölümün ne zaman geleceği belli olmaz anlayan anladı...
Ağzını ve dilini sadece yemek için kullanan yaratıkların sapkınlığıdır.

Allah akıl fikir ağız vermiş, beğenmezsen maymundan evrimleşmeyle ortaya çıkan ağzını,aklını ve mantığını kullan.iknaya çalış.
müslim lütfen.

tanım: bir düşünceyi savunurken, düşüncenin kendisine doğrudan saldırılmalı diye düşünüyorum. ayrıca her gün izmirli kız, patlak kız, muhabbeti yapanlar edep dersi vermesinler bi zahmet.
insanları birşeyleştirmek için yazılan saçma başlık.
ne gerek var ki?
Dinci bir kız olmasını dilediğim yavşak beyanı. Umarım bunu diyen yavşağı ilk kız yaparlar sonra dinci yaparlar sonra da sikerler

edit: baslik basa kalmis.