bugün

(bkz: Türkçe)
Din yoktur demek yanlış. Din vardır. Çünkü sömürü vardır. Sömürü olmasa dine gerek kalmayacaktır.

Geçen bir yerde gördüm belkide bu sözlükte cengiz han bile işgal edip yakıp yıktığı yerlerde din adamlarına dokunmamış.

Yine sözlükte okumuştum. istanbul da bir yapı varmış. istanbul fethedilmeden önce papazlar oradan kutsal ruhun çıkıp Türkleri kovalayacağını söyleyip duruyormuş.

istanbul alınınca önce kendileri biat etmiş fatih Sultan mehmete. Yani din inanılmaz bir geçim kaynağı. imam, papaz, rahip hepsi dünyanın her yerinde inanılmaz ayrıcalıklı. Bir kere onun gibi olmayan biri ibaret edip çalışmak zorundayken o sadece ibadet edip para kazanıyor. Var mı böyle bir ayrıcalık.

Kendisine inanmayanı çok kolay bir şekilde kafir ilan ederken onun vergisi ile maaş alıyor.

Değerli insanlar din vardır. Maalesef ki vardır ve gelişmemiş toplumlarda çok kolay bir geçim kaynağıdır.

Sırf inanmayıp imamlık yapan o kadar deist ve ateist var ki bilseniz dudağınız uçuklar.
dünyada yaklaşık 4.200 din olduğundan bihaber cahil kişi beyanıdır. yazık...

görsel
birde böyle mallar türedi.
o zaman neyden bahsediyorsun?
görsel
Din bizimki gibi çok uluslu ülkelerdeki halkları bir arada tutan yegane şeydir.

Bakın iran'a mesela... Türkmen var, Pers var, Arap var ve bunları bir arada tutan tek şey ne biliyor musunuz? Hepsinin Şii olması. Tabii Şii olmayan nüfusta oldukça fazlaymış o topraklarda ama sanırım katletmişler zamanla.

Göreceğiniz üzere video'da 02.35'te bunu soruyor hatta. Ben bu konu üstüne daha çok yazarım da neyse.

https://www.youtube.com/watch?v=v1d_OI1V2BQ

Bizim toplumumuzda ise mezhepçi bazı insanlar, geçmişte atalarının yaptığı başarılı olmayan Şahkulu, Celali, Koçgiri gibi isyanları Ehl-i Sünnet, dinine bağlı kesimin çocukları bastırdığı için, hem Osmanlıya nefret duyuyorlar, hem de dinini yaşayan kitlelere kin duyuyorlar.

Bu nedenle "din yoktur" diyerek, aslında asimile etmeye çalışıyorlar bazı kitleleri. Lakin kendileri mezhebini hiçbir zaman bırakmıyor, Atatürkçülüğü mezhepçi yüzlerini gizlemek için bir maske olarak kullanıyorlar.

Yani demem o ki...

Din var mıdır yok mudur değil konu. Eğer sizin atalarınız zamanında şehit olma inancıyla Selçuklu, Osmanlı topraklarını şüheda kanıyla sulayıp süslediyse, sizin de o dine bir saygınızın olması lazım.

Çünkü bazılarımızın ataları Çanakkale Savaşı'nda şehit olurken, bazılarımızın ataları o esnada Koçgiri isyanını başlatıp, "dindar bunlar" diyerek, Çanakkale Savaşı'nda savaşanların eşlerine, kızlarına, annelerine tecavüz edip evlerini yağmaladı.

Ne demek istediğimi anlayan oldu mu? Bence hayır. Ama anlaşılır olmasını çok isterdim.
tek hakikat iSLAM... farklı renklerden, ırklardan insanların kabede tavafta Allah için kardeş olmalarına bakman bile yeter.
tek hakikat iSLAM... farklı renklerden, ırklardan insanların kabede tavafta Allah için kardeş olmalarına bakman bile yeter.
temelsiz, içi boş ateist/deist/agnostik vb iddiası. din olmadan ahlakın asla rasyonel olarak temellendirilemeyeceğini de hatırlatmak isterim.

(bkz: bir tanrı kanıtlaması olarak ahlak delili)
daha insan olamadan doğruyu bulduğunu zanneden cahil beyanıdır.

bence de vardır ulan, ne olacak şimdi?
Daskapitali okuduktan sonra insanlarında kuran ve hurafe konusunda sınırı olmayacağını anladım. Deistleri haklı bir noktada klan sa bu sanırım. Bende mutlak bir tanrı kudret vb. olabilir ama dinler insanları dizayn ve kalıplara sokmak için vardır.

sadece kuran da yazıyor diye bir kanıt olursa maksim gorki ana kitabını kutsal sayalım.

ömer seyfettin kapağı vb .
nasuh deist oldum temalı bir başluk.
din vardır. kuranda yazar. onu biz söyledik bizim kelamımız diyen de allahtır. değiştirilemez koruyucusu biziz diye de bir ibare vardır.

bu kadar kanıt yeter mi?
Allah'a mutlaka inanmalısın istediğin isim altında olabilir fark etmez sonuç olarak bir yaratıcıya inanmalısın. Din inanışına bir şey diyemem.

Gücümüzün yetemeyeceği kadar büyük bir boşlukta gezegenler / atmosfer içerisinde sayısız canlı, cansız varlık ama hepsi bir amaç için yaratılmış nesneler.

Ha eğer bigbang gibi salakça bir teorinin peşindeysen yazdıklarımı boşver beyinini aldır en azından yük yapmasın kullanmayacaksan.
bak hele! bu fikri tek başına mı buldun?
ölüm var . bence bir daha düşün .

en azından kendi canını seviyorsan .

malum evrime doğru değil mezara doğru akıyor zaman . sen bunu iyice bir düşün emi .
ben demiştim yoktur diye. sazan avi ise hiç komik değil.
(bkz: cehennem)
din yok allah yok peygamber yok ne var ne var o yok bu yok? yakıtı insanlar olan cehennem var.istermisin kardaş almıyım abi sike sike alıcan bilader dedin birkere din yok
(bkz: tamam o zaman öyle yapalım)
(bkz: hıı hıı arıycam ben seni)
(bkz: hadi öptüm canım görüşürüz)
iki parmağının ucunu gözüne koy. Bir şey görebiliyor musun dünyadan? Sen göremiyorsun diye bu alem yok değildir. (mevlana)
özetle sen inanmıyorsun diye din yok olacak değildir, diyebiliriz.
mühim olan dinin olup olmaması değildir. mühim olan ne kadar insanca yaşadığımızdır. din var veya yok ne farkeder, dine inanıp adam öldürdüğümüz, tecavüzler ettiğimiz dünyada yaşamaktansa dine inanmayıp aç insanları düşünerek yaşamak, para da pulda gözü olmadan yaşamak, aşkla yaşamak daha makbul değil midir?
-kim söyledi ?

- ya bizim metalci berk abi var o diyordu.

- heelll yeeeeaaaaağğğğ gibi bişi söylerdi sora.
güncel Önemli Başlıklar