bugün

Bütün dinler zalimdir, savaşı öğütler ve insanları savaş için teşvik etmesini söyler. Günümüz toplumu içinde ahlaklı mı sayılır insanları öldürmek, savaşı yaymak... (Hele ki varlığı kesin olmayan bir varlık için) inançlı olan herkes ne kadar ahlaklı? Ahlaksal kavramlar da sadece düşüncelerden ibarettir. Eğer ki ahlaksal kavramlar gerçekten olsaydı dünyanın her yanında değişmezdi. Ahlaksal kavramlar her toplumda değişebildiğine göre, kaldırılabilir de. Sonuç olarak her ikisi de deli saçmasıdır, insanların uydurmasıdır.
adam yazıyı okumadan cevap veriyor. dinler olmadan önce insanların genel geçer ahlak kuralları yok muydu arkadaş ?
`https://tr.wikipedia.org/wiki/Etik` buradan ahlak ve toplum ilişkisinin din ile ne kadar bağlantılı olduğunu anlayabilirsiniz.
Din ahlakla çelişmez, ahlak ta dinle. Biz müslümanlar olarak ahlakımızı dinden alıyoruz. Zaten dinlerin amacı insanlığı bir ahlak ve inanç yoluna götürmektir.
(bkz:çelişki nedir
teoride levu arkadaşımızın dediği gibi fakat pratikte fettan cah arkadaşımız haklı olduğu için insanlar dinden soğuyup ' ateistim ben ' diye gezinmiyor mu? dolayısyla insanlar ' ateistim ben ' diyerek yaratıcıya ve dine karşı değil toplum bilincine karşı çıkmıyor mu? bu yüzden değil midir türkiyede ' ateistim ben ' diye gezen insanların sağlam argümanlarla içinde bulunduğu durumu açıklayamaması?

yanılıyorsam eğer düzeltiniz.
bazı şeyleri allaha yaranmak için yapan sahte müslümanları da ifşa etmiş başlıktır. çok güldürdü beni. adam eğer ben ateistsem ahlaklı olmam müslümansam olurum diyor ya. bildiğin allaha göz kırptı adam.