bugün

(bkz: akp iktidarı)
Dünyada bundan daha iğrenç olan az sayıda şey vardır. Ortaçağ kafasındaki insanları keşke zaman makinesiyle o devire gönderebilme şansımız olsa, geri dönmemek üzere tabi. Birilerinin ekmeklerine yağ sürmekten başka bir işe yaradıkları yok.
hristiyanlıktada müslümanlıktada en çok kazandıran sektördür ve dahada bu durumda kalacaktır.
Bol palavra, hurafe ve yalanla rahatça sermaye oluşturulabilecek bir ticaret şekli.

Tek yapmanız gereken; dini oluşturan asıl kitabı (kutsal kitabı) müşterilerinize okutmamak, okusalar da anlamayacaklarını aşılamak. O saatten SOnra her türlü palavrayı dinin öğesi diye kolayca yutturabilirsiniz. iyi bir hayal gücünüz varsa gazete, dergi, dernek derken kısa vadede holdingleşebilirsiniz.
görsel
görsel
görsel

Editör: telefon numarası özellikle sansürlendi, ararsınız filan...
vergisiz algısız güzel para ve mevkii getiren ticarettir.

Lakin öncelikle bu işin müşterilerinin din ile iman ile pek bi alakalarının olmaması gerekir.

Yani müşterilerin okuyarak değil de sağdan soldan duydukları bilgilerle dolu olmaları gerekir.

Sonrası zaten çorap söküğü gibi gelir.
sadece din degil insanların hassas olan noktaları atatürk vatanseverlik gibi kavramların hepsinin tüccarlıgı yapılıyor.
günümüzün popüler mesleklerinden biridir..

değerli bir hocam'ın dediği gibi '' halka vatandaşa fakir peygamberimizi anlatıp, kendileri villalarda yaşıyorlar.. '' kimlerin kastedildiği az çok bellidir, üzerine alınan alınabilir..

maddi getirisi de iyidir, 1 ay program yap, milyon tl leri götür..

ha ben kendim bu tür söylemlerde bulunan - sözde hocaları - kişileri dinlemiyorum, tv de denk gelir gelmez kanalı değiştiriyorum, size de tavsiye ederim..
Her cuma hutbesinin sonunda nahl suresinin 90.ayeti söyleniyor. "şüphesiz ki Allah adaleti, iyiliği ve yakınları gözetmeyi emreder. Her türlü fenalığı azgınlığı ve fuhşiyatı yasaklar. O düşünüp tutasınız diye sizlere öğüt veriyor."

Ayette ilk emredilen adaletken bazıları parti ismine bile bunu koyup uygulamasını yapmıyorsa buna verilen ad din tüccarlığı oluyor. Yazık.
ak parti nin çok iyi becerdiği iş.
Ayasofya üzerinden siyaset yapan parti bu işin kompedanı olarak örnek teşkil eder.
işte ben bu duruma çok üzülüyorum matmazel.

Benim topraklarım o kadar saf ve güzel insanlarla dolu ki, istanbul da köprü satın aldığını düşünen o güzel insanlar gibiler.
Cehape belediye başkan adaylarının seçimlerden önce sıkça yaptığı şey.
Ahirette bedelinin ağır olacağı açık, aşağılık ticaret.
dini kötü emellerine alet edip istediğini yaptırmaya çalışmak.
günümüz trend mesleklerinden biri. bu meslek ile ilgili kişi ya da oluşumlar görürseniz mutlak olarak kaçınız.
atatürkçülük tüccarlığının yanına dahi yaklaşamaz. evet atatürk üzerinden prim yapan her daim atatürkü kullanarak atatürkün partisi olmasının vermiş olduğu imtiyazdan faydALANAN CHP VE KAMELiSTLERDEN BAHSEDiYORUM. iDDiA EDiYORUM CHP BiR SONRAKi SEÇiMLERDE iZMiRE EDiRNEYE CHP DEN ÇÖP KOVASI KOYSA SEÇiLiR. NEDEN Mi ÇÜNKÜ CHP ATATÜRKÜN PARTiSi. BU KADAR BiTTi.
HADi AMA BiZ TÜM KEMALiSTLER PARTiLERiN VE DEVLET ÇALIŞANLARININ LiYAKATLARiNE BAKAN iNSANLARIZ. HADi AMA MODERN OLUN BAĞNAZ OLMAYIN.
(bkz: akp)
Bazılarının, Din tüccarlığını sadece parayla ve menfaatle ilişkili olduğu algısına kapıldığı, dinin her konumda, pazarlama alanına dönüştüğü, Asıl amacı, Bir insanın ve toplumun hayata dair, düşüncelerini, hayallerini, umutlarını, geleceğini, çalmak ve din maskesi altında pazarlayıp, yerine özgür iradeleri zincire vurulmuş, beyni uyuşturulmuş bireyler meydana getirerek. Sorgulamadan itaat eden, faydasız insanlar kazandırmak olan ve bir amaca hizmet eden meslek dalıdır.
din tüccarlığı yoktur dini kullanan vardır. adam okumuş islam üstüne eğitim almış evli barklı ailesini geçindirmek zorunda ne yapacak eğitim veRdiği veya görevli olduğu yerden maaş alacak ama sizleR istiyorsunuz ki hiçbiri maaş almasın sürünsün ölsün pkklılar maaş alsın iha siha neden yapılıyor diyenlere hesap sormayın gelin burada islam dini öğreticilerine her türlü hakareti yapın. ananız babanız geberirse camiye getirip imamın önüne koymayın cenazenizi nerden kaldırırsanız kaldırın.
Gelişmemiş ülkelerde meşhur olan bir meslektir.Dini kullanıp insanları yönetip arka planda istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz.Halkın cahil olduğu yerlerde çok para kazandırır.