bugün

kaçınılmaz gerçek budur. artık ormanda ki vahşi değiliz (daha vahşi olsak da) başta dünyamız, güneş sistemimiz ve cosmosumuzu keşfetmeye başladık. artık kainatın merkezi olmadığımız ve derya da katre olan bu dünyanın evrenin geri kalanı için hiç bir önem arz etmediğini biliyoruz. şişkin egomuz yerini yavaş yavaş insanüstü bir varlığa doğru teslim etmeye başladı.
sözlüğün sol frame deki başlıklarına şöyle bir göz atınca, yazarların içinde bulunduğu umutsuz halet-i ruhiyesini özetleyen ve çabucak bu kanıya varılabilen gerçektir.
insanın gördükleri ancak kendi çevresi kadardır, bu nedenle de çevresinde biriken ateistlerden yola çıkarak yapılmış yanlış bir genelleme.

merak etmeyin delikanlılar dinimizi sizin gibi ateistlerin eline bırakmayız.
tüm suç aileye aittir burda. Bi çocuğu namaz, oruç için zorlayamazsın. Zorlarsan tabiki ateist olur. Ben kendi rızam ile herşeyi araştırarak müslüman oldum. Ateistler ailenden korkuyorsun o yüzden müslümansın diyorlar. Yanılıyorlar ben araştırdım senelerim din ile geçti. Size tek birşey diyeceğim. Kuran-ı Kerim'i mealini düz okumayın her cümlede duraksayın anlamını düşünün.
kim ne derse desin ben ce kesinlikle doğru olan bir düşüncedir dışarıya bakıyorsun günah olduğunu bile bile hem müslümanım diyorsa sende başı açık geziyor kızlar ya bunda da yetinmeyip başını açıp sıfır kollu gecelik giyen kızlar bile var.
türkiye gibi en büyük teknolojisi inek arabası üretmek olan ülkelerde pek mümkün olmayan durumdur. sonucta halen ormanda yaşiyor gibiyiz.
güncel Önemli Başlıklar