bugün

çok efsunlu bir bölümdür bu bölüm.

burada okuyan adamlar mezun olunca her bi boku çok güzel becerebilecek seviyeye gelirler.

ingilizceden, matematikten, fenden çok iyi anlarlar. rehberlik bile yaparlar. tarlaları sürerler, madenleri çıkarırlar. ülkeyi bile kurtarırlar.

yoksa niye tek atamada 1668 tane dinci alınsın.

not: sayıya değil orana bakmak lazım. mezun sayısı göz önüne alındığında bu oran atama tarihindeki en fahiş oranlardan biridir.
bekaretinden emin olunmayanlara kadro verilmeyecektir.
evrim teorisini anlatan evrimci öğretim görevlesinin girebileceği kategori.
izmir de yapılmaması gereken öğretmenliktir . piç sınıfa düşerse kalpten kesin gider.
(bkz: sevabına ilahiyat okumak)
son günlerde adından çokça söz ettiren bölümdür.
sözlükte bir tek benim okuduğum bölümdür.
en çok ihtiyaç duyulan öğretmenlik alanları arasında 3. sıradadır.

ingilizce bile 8. sırada olduğuna göre gereksiz demek ki.

sonuçta ahlak bilgisi. bir sürü imam boşta geziyor. hepsinin öğretmen olması lazım.
bu alandaki öğretmenler çok iyi yerlere gelmişlerdir.
son on yıldır her daim en çok ihtiyaç duyulan branşlar arasındadır.

sebebi ise meb içindeki kısır döngüdür: bu branşın öğretmeni atanır, birkaç yıl çalışır, sonra gider müdür yardımcısı olur; ya da kurum değiştirir oralarda bişeyler olur.

ayrıca ak parti geldiğinden beri imamlar kurum değiştirdiği için sürekli çok fazla imama; din kültürü öğretmenleri yönetici olduğu için çok fazla din kültürü öğretmenine ihtiyaç olmuştur/olacaktır.

uzun süre din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olarak kalan az insan vardır, onlar da hükumet yalakası ya da cemaatçi değildir. işine gücüne bakar.
ilkokullarda (bakın ilkokul diyorum) gerekli olduklarını düşünmediğim öğretmenlerdir.

ya bide bu bölümü okuyan arkadaşlara sesleniyorum; lütfen üniversitede biraz espri çalışın yada laf ebeliği nasıl yapılıyor gözlemleyin, valla okullarda çocuklar çok pis makaraya alıyorlar ona göre.
bir zamanlar bir öğretmenden "din kültürü ve aylak bilgisi öğretmenliği" olarak duyduğum branş.
28 şubat sürecinden en çok canı yananların tercih etmek zorunda kaldıkları meslektir. tuzu kuru olanların bilip bilmeden afkurdukları konudur.

(bkz: filler tepişirken çimenlerin ezilmesi)
*
biz orta okuldayken din kulturu hocasi olmadigindan cami hocasinin girdigi ders.
aç kalmayacak adam.
birçoğu müdür yardımcısı olduğundan kadro açığı fazla olan bölüm.
anlattığı dinin gereklerini yerine getirmez çoğu. adaletsizlik, adam kayırma, eşitsizliğin diz boyu olduğu bir düzende ses çıkarmadan bu çarkın bir dişlisi olmayı seçmek, insanın inancına terstir.
lisede makara olsun diye ergenlerin sıkça , '' hocam cenabet kalmak günahmıdır ?

hocam cenabetlikten nasıl kurtuluruz tarzında sorular sorduğu bir branştır .

milli güvenlik dersine giren komutanlar nasıl ki öğrencilere tekmil verdirip askerliğe hazırlıyorsa , din öğretmenlerimizde haliyle içeriye '' selamün aleyküm evlatlarım diye girerlerdi . herkesin kendi ideolojisini yaymaya çalıştığı günlerdi .
lisede ki hocamıza göre dünya'nın en zor mesleği. çünkü o bizim ahiretimize yardım ediyormuş. bak bak şuna bak.
Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği alanından alan sınavına girecek öğretmen sayısı: 8.071.
dünyanın en kolay öğretmenliğidir.
batıda iseniz aşırı sabır isteyen meslektir. böyle sözlüklerden okuduğu entrylerle dini alaya alan 14-15 yaşlarında ateistlerle muhatap olmak zorunda kalırsınız.
ygs 4 puan türündeki sıralama ile öğrenci alan meslek. ataması da süperdir.
seneye kesinlikle gireceğim bölümdür. ataması kolay, 3 ay tatil, başımızda reco. *

önümüzdeki 10 yıl boyunca önü kesilemeyecek bölüm. *
devir kendilerinin devridir. at koşturmaktalar. evet.
norm kadro açığının ancak %23'ü kadar kadro verilen branştır, ne yazık ki artık sarhoş kafayla okula gelen solcu öğretmencikler bu branştan ek ders ücreti yiyemeyeceklerdir, onun yerine ziftin pekini yesinler.