bugün

Ateist imam vardı bir de. O da açığa alınmıştı hemen :D
Bana göre de normal değildir. Yani şimdi papaz büyüsünü biz de bozabiliriz ama papaz arkadaşlara karşı etik olur mu Olmaz di mi ama burada papazlar ayıp etmiş. Şimdi diyeceksin ki bu ateistleri hiç ilgilendirmiyor. Yanlız bizi de bu kadar dışlamayın canım.
din kültürü denmiş. islam kültürü denmemiş ki.
hangi din ? ya da hangi dinler? di mi ama.
Uzman olduğu alan. Eğitimini almış ve tercihini yapmış.
cibilliyetsiz o ç misyonerlerin aktif olduğu gösteren durumdur.
hıristiyan ailelerin çocuklarına yıllarca din kültürü ve ahlak bilgisi adı altında mezhepçilik dayatması kadar korkunç değildir. sonuçta okulda verilen müfredat belli, bunun dışına çıkılmadığı sürece sıkıntı olacağını düşünmüyorum. kuran kurslarında çocuk istismarına ses çıkarmayanlar bu durum karşısında neden çılgına dönüyor anlaması gerçekten güç.
--spoiler--
bir hristiyan niye burnunu islam’a sokar muammadır. müslümanlar hiç hristiyanlara hristiyanlık dersi veriyor burnunu sokuyor mu? gereği yapılmış.
-spoiler--
Birisi okuduğunu anlama özürlü arkadaşa dersin adının " islam kültürüne ve ahlak bilgisi" değil, "din kültürü ve ahlak bilgisi" olduğunu hatırlatsın.
Bu arada kulağına hristiyanlığında aynı islam gibi bir din olduğunu fısıldasın .
"din kültürü hocasının Müslüman çıkması"
Aynısından tıpkı.
(bkz: ) din ve devlet işlerini birbirinden ayırmak
ne var ki bunda, sonuçta işi öğretmenlik ve din kültürü öğretmenliği, ha diyorsan ki yok efendim bizim devletimiz sünnidir bu yüzden de buna uygun eğitim vermesi gerekir, işte o zaman o dersin adı din kültür değil, sünni kültür ve ahlak bilgisi olmalıdır. ayrıca imam hatifler de kapatılsın.
O dersin adı “din kültürü ve ahlak bilgisi” değil mi? Hristiyanlık da son baktığımda ilahi dinler arasında idi.

Bu hanım ablada din kültürü mü eksik yoksa ahlak bilgisi mi acaba?
Sonuçta dünyada tek bir din yok, isteyen istedigi dini secebilir, ayrica din bilgisi kitabında islamiyetin hanefi mezhebinin propogandasi yapılıyor.
Bu olaya mı şaşırıyorsunuz dedirtmiştir.
Çünkü bu ülkede ateist imam da çıktı oğlum. Üstelik yaptığı açıklamada ben işimi profesyonel olarak yaptım da dedi.
Herkes istediği dine inanabilir. Önemli olan işini iyi yapmasıdır. Yanı çocuklara müslümanlığı ve temiz ahlaki öğretmelidir. Inandi kendine.
Hadi çocuklar ameno söyleyelim.
önemli olan hristiyan olup olmaması değil, hristiyanlığı yaymaya çalışmasıdır. yani öyle bir durum mevcutsa tabi.
din kültürü öğretmenleri tüm dinlere hakim olmalı ve tarafsızca anlatmalıdır.
Kadın aşı yapıyormuş o yüzden tutuklu,isevi olduğu için deyil.
“Din kültürü hocası” adı zaten “islam kültürü hocası” değil...
Güzel ülkemin dinler arası diyalog bağlamında büyük bir adım attığının kanıtıdır.

Ya ne alaka aq ateist mi çıkmış o da bir din değil mi eyyyyyy müslümanlar. Hepsi semavi din işte ayrımcılık yapıp ötekileştiremezsiniz!!!111!!11
iyi bari ehl-i kitapmış, ateist de çıkabilirdi.
güncel Önemli Başlıklar