1. 1.
  saçma sapan bir söylemdir. insan yaşamını karanlığa iten din değil, bilakis insanın kendi nefsidir. insanlar kendilerine putlar edindikleri için(putu sadece helva, taş olarak düşünmeyin) yaratan ile olan ilişkileri kesiliyor. Allah+ x diyorlar, halbuki allah+x =allah'tır. Kur'an'ı örnek alan bir toplum asla karanlığa düşmez. Aydınlığa çıkar!
  3 -1 ... philosophia19
 2. 2.
  karanlık olan din değil. dini kullanan zihniyettir.
  4 ... balamir1234
 3. 3.
  aptalsan din sana sadece kul olmayı boyun eğmeyi öğretir ki dünyanın çoğu aptal o yüzden bir bakıma doğru önermedir.
  1 -1 ... sefer tasli katil
 4. 4.
  belirsizlik ve bilinmezliğin karanlığından umut ve hayal tacirleri faydalanır.inançlar o karanlığı aydınlatmaya yönelik insanlığa güç ve teselli verirken, din tacirleri bu belirsizlikten rant devşirmeye çalışır. ne kadar karanlık nokta varsa, din taciri o kadar mutlu olur.

  din tacirlerinin ve kapitalistlerin ortak noktası budur, yani belirsizliklerden rant devşirmek, umut ve hayal ticareti yapmak.

  (bkz: umut ve hayal ticareti)
  2 ... marselo
 5. 5.
  yarattığı felaketler ortada. halbuki aydınlık bir dünya kurmanın umuduydu din. general musa, sığıntı yusuf, tüccar muhammed... hakikatte dünya malını elinin tersiyle iten dürüst temiz insanlardı. peki ya sonra? hiç... karanlıktır din. dünde kalmaya mahkumdur.
  ... her gunu son gunun gibi yasa