1. 1.
  doğrusu, nasıl kullanıldığına bağlıdır...

  bir tarafta uyuşturucu tacirleri var:

  http://www.odatv.com/n.ph...umayla-geziyor-1805141200

  rte'nin 1500 polisle dolaşmasına laf etmeyenler, bu tavrında tevekkül eksikliği görmeyenler, halka "evet, hükümet, patronlara masraf olmasın diye, ilo'nun yaşam odası zorunluluğu getiren 167 numaralı sözleşmesini, üstelik devlet denetleme kurulu 2011 yılında tavsiye etmiş olmasına rağmen imzalamamış olabilir, chp'nin önergesini reddetmiş olabilir amma velakin bu katliamda sorumluluğu yoktur, allah'ın kazası işte." demeye getiriyorlar.

  diğer tarafta anti kapitalist müslümanlar var:

  http://www.antikapitalistmuslumanlar.org/

  herkes vicdanına uyan tarafı seçsin.
  3 -2 ... rumeli71
 2. 2.
  Dan ziyade, halkı afyonlayan yöneticiler var malesef.

  Telekinezi var bi de. Bu saçmalığı ortaya atan adam bile bu kadar saçmalayamazdı.

  Kaset siyaseti sağolsun, halkı tehditle, gabinle kandıran siyasetçiler sağolsun mu?
  Olmasın!
  3 ... yoko muntzer
 3. 3.
  değildir , boş boş hayatı yaşayanlar '' dinlerin insanları kandırdığı söyler ''.
  1 -3 ... rollingstonedili
 4. 4.
  Futbol gibi, magazin gibi, burjuvazi gibi, politika gibi bir afyondur.
  Nasıl ki öksürük şurubunu dahi yersiz kullanırsan zehir olur. bütün bunları da yerinde kullanmazsan zarar verici maddeler haline gelirler ve çoğu zehirlendiğini bile farketmez.

  saatlerce maç izleyen, maçtan sonra yorumlarını takip eden, yorumlar bitince internette sayfa sayfa kendi yorum yapan kişiler. Tipinin güzel olması dışında bir sike yaramayan medya maymunlarının bütün özel hayatını baştan uca bilen salaklar "yeaa din kitlelerin afyonu zatean yeaa" diye dolanmaya başlar bu uyuşmuşlğun ve zehrin tesiriyle.
  2 ... kayayidelenincir
 5. 5.
  afyonu olsa yine iyidir.
  2 ... similadon
 6. 6.
  (bkz: Din afyonludur)
  1 ... iktidarsiz don juan
 7. 7.
  afyon merkez rahat olsun herkes.
  1 ... teslanin bozuk radyosu
 8. 8.
  gezi kafalıların okuduğumuzu anlayalım dersi görmesi gerektiğini gözler önüne serer.
  Marx'ı bile yanlış anlamışsınız. "Din kitlelerin afyonudur" demeden önce de "Dini ıstırap, hem gerçek ıstırabın ifadesi hem de gerçek ıstıraba karşı bir protestodur. Din, ezilenlerin iç çekişi, kalpsiz bir dünyanın kalbi, ruhsuz koşulların ruhudur" diyecek kadar hakkaniyetli, nazik ve saygılıydı. Ayrıca afyon o zamanlar şimdiki gibi kötü bir şey de değildi.
  1 ... white beard
 9. 9.
  marks a göre öyledir.afyon deme sebebi insanların ölümlere isyanını fakirliğe isyanını herşeye isyanını büyük ölçüde azaltmasından ileri gelir.kendi içinde bazen tutarlı olsa bile dinsiz bir hayat yaşamak daha büyük afyondur.günah yok bağlayıcı kural yok ahirete inanç yok hesap verme düşüncesi yok .yok oğlu yok.büyük bir serbestlik büyük bir başıboşluk.insanlar sadece içinin elverip vermemesi ile yaparlar bişeyleri ya da yapmazlar.ama gerçekte olan nedir bilir misiniz dostlar ? din afyon değildir.dini afyon gibi kullanır bazıları.insanların inançlarını suistimal etmek için kullanır.aslında yine herşey ifrad tefrid olayına gelir dayanır.bunda da bazı şeylerin bokunu çıkarmamak öğütlenir.kendi dinimden örnek vereyim '' hiç ölmeyecek gibi dünyalık , yarın ölecek gibi ahiretlik yaşa'' der dinim.biz dinimizi tanımıyoruz tanısak aslında çok severiz.avrupalılar için katolikler nasıl bir tabu ve bilinçaltı kazası ise bizler için de osmanlının son dönemleri öyle.millette sendrom oluşmuş ya geriye dönersek diye dine biraz önem verirsek geriye döneriz diye ama dönmezsin güzel kardeşim.yıl 2014 bütün dinler apaçık ortada medyası şusu busu tabular yıkılmış tartışmalar en üst düzeyde ne o eski kadılar var ne de skolastik düşünce.aslında senin dinin güzel ama tanımıyorsun korkuyorsun korkmayıp tanısan çok seversin.
  1 -2 ... kamuspotu
 10. 10.
  kendi inandığı değerlerin de birer afyon olduğunu göremeyenlerin sıkça sorduğu soru . valla benim dinim afyon falan değil . hatta 24 saat gözü açık gezdiriyor . bu uğurda edip cansever gibi göz kapaklarımı yaktım . akpli koyunlar beni ilgilendirmez .
  2 ... yordam