bugün

(bkz: #6432652)
* dini sevmeyebilirsin. dine inanmayabilirsin. yaradan diye bir kavramin olmadigini dusunebilirsin. bunu ister kanitlarinla delillerinle desteklersin, ister kendince fikirlerinle. ne bok yersen ye inanan insanlari baglamaz. ama sen kalkip da dine ve tanriya inanan insanlara hakaret etmeye kalkarsan tersten gorursun inancsizligi. herkes istedigini dusunur ama saygi cercevesinde! bu cerceveye cam bile olmayi beceremeyen yazarlarin da objektiflik adina bir tek entrysi olamaz dolayisiyla da sozlugun formatina uymaz.
din düşmanlarından ziyade bu düşmanlıklarını milleti tahrik ederek, hakaret ederek ve bunun sonucunda da sözlüğü yasal yönden sıkıntıya sokacak olan yazarların uçurulması sözlüğün aksamaması açısından elzemdir.
(bkz: din düşmanı şairler de uçurulsun)*
Din düşmanı yazarlar değil, din ile alay eden yazarlar uçurulmalıdır. Din düşmanı sinsidir, kendini belli etmez.
(#6482696)
hinduların tanrı diye tapındığı hayvanatı kütür kütür kesen din düşmanı müslümanlar da bu kampanyaya dahil edilsin.
(bkz: şeyh uçmaz müridi uçurur)
(bkz: din düşmanı uçmaz muhalifi uçurur)
(bkz: dincilerdeki uçma ve uçurulma sevdası)
(bkz: bizi çok korkuttun)
sadece din düşmanlarıyla sınırlı kalmayacaksa mümkün bir kampanyadır. sıra size de geldiğinde ağlamayın da.
(bkz: uçur beni süleyman)
tez zamanda yapılması umud edilen kampanya.
arkadasim oraya eksi butonu koymuslar, din konusunda kafana yatmayan bir yorum yaptiysa eksilersin, o da seni eksiler bu boyle surup gider, kim kimi ucuruyor bir dusunceyi savunup savunmadigi yuzunden, oyle sacma sey mi olur...

(bkz: ucmayi ogrenmek)**
uludağ sözlük içerisinde din düşmanı yazar olmadığından kelli lüzum görülmeyen, boşa emek harcanmaması gereken kampanyadır.
zira dini mevzularla ilgili başlıkları incelediğinizde bariz bir şekilde göreceksiniz ki çoğunluğunu ateist olduğu imajı sergileyen kişilerin oluşturduğu islamiyet ve unsurlarının düşmanı mevcuttur.

açıp bakın bakalım, kaç tane yahudi ya da hristiyanlık, budizm vs adı şu an aklıma gelmeyen inanç için aşağılayıcı, nefretini kusmayı amaçlayan, mesnedsiz, çoğunluğu hakaret ihtiva eden başlık var.
buldunuz mu, heh şimdi o başlıkların hepsinin sayısal toplamını bir de islamiyet adına açılan karalayıcı, aşağılama amaçlı, tamamen hamasi duygularla açılmış başlıkların sayısal toplamına oranlayınız.

aradaki uçurumu fark edebiliyorsunuz değil mi(soru işareti)
yani uludağ sözlük'te din düşmanı yok, islamiyet düşmanı var.

sinkaflı cümleler kurup onların seviyesine inmenin lüzumu yok, zira cehenneme herkes bu dünyadan odun götürüyor mirim. o islamiyet düşmanları da bu genç yaşlarında odunlarını kesip istifliyorlar, yaşlanınca zor gelmesin diye.

halbuse bizim gibi az da olsa sevap işlemeyi becerebilseler ya, hem cehenneme gitmezler, hem de boş yere odunlarını taşıyıp hamallık etmezler.
örneğin esra ceyhan'ın konuğu uçmuştu:

http://www.youtube.com/watch?v=0njYnBWzlok

opendns ve türevsizler için: http://www.ktunnel.com/in...02198ca7b480681f5db519494
(bkz: skati bizi ışınla)
din düşmanı yazarlar uçurulsun demek dindar bir adet er kişiye yakışmaz. bu cümle çelişkidir dindar için. yartılanı yaratandan ötürü seven bizler allahın yarrattığına ; allaha inanmadığını söylediği için nefret etme yada ona düşmalık beslme hakkı vermez.

e onlar bize kötü konuşuyor. e konuşabilir . sende cevap ver . cevabını veremiyorsan cevabını ara. lakin sende bu sayede bilmediğin bazı bilgilerin olduğunu fark edip öğren .bir din düşmanının bana neler öğrettiğini saymaya kalsam bilmem syaılabilirmi.

beni öyle sıkıştırdıki herdafasnda bir şeyler öğrenip çıktım karşısına. öğrendiklerime baktım. allahım dedim bir ateisti bu işe vesile kıldın . kimseyi kınamamam gayrı dedim . şimdi kimseye kin beslemem kesinlikle .

din düşmanı yazarlar uçrulmasın . kazanılasın derim .
din dostu yazarların katılmaması daha uygun olacak kampanyadır. ha düşmanlık dinine, inandıklarına hakarete varıyorsa gereken cevabı vereceksin tabi...
dinciler ateist yazarlara saldırıp onları aşağılayıcı başlıklar açmıyor mu? peki din, dinci dedikleri şey bu mu? başka insanların düşüncelerini aşağılayıcı başlıklar açtıktan sonra gelen tepkilerden dolayı birde onları sözlükten atmak için kampanya kurmak mı? nerede övündüğünüz islamın anlayışı? siz ilk önce sizden başka olanları sindirmeyi öğrenin.. diye cevap verilecek başlık cümlesidir.
(bkz: tanrılar kurban istiyor)
uçurulduktan sonra, uçmak şeytan işidir diye taşlansınlar? Kampanyaya eklenmesi gereken bir öneri Allah'ıma bin şükürler olsun. Hamdolsun bir de...
bre kafir, sen allah'a inanıyorsan ve onun dinine laf atana gıcık oluyorsan, bırak da onun cezasını allah versin...

madem ki sen kur'an-i kerim i hatmetmiş bir kardeşimizsin, böyle şeylerin cezası için tevekkül etmelisin...
olmaması gereken kampanyadır, doğrusu şudur: din düşmanları da dinsiz düşmanları da uçurulsun kampanyası. insanların fikirlerine katılmasanız bile saygı göstermek en büyük erdemdir.
farklı görüşlere tahammülsüzlük kampanyasıdır.burda her gruptan her görüşten insanın fikrini tanıma imkanı bulurken, sözlüğü tek tip bir üniformaya sokma çabasında bulunmak faşistçe bir yaklaşımdır. yarın muhafazakarlar uçurulsun kampanyası öbür gün hristiyanlar uçurulsun diğer bir gün x bir grup uçurulsun sonra oturup modlarla karşılıklı çay içilsin.
bırakın kalsınlar(ben dedim ya kesin kalırlar). onları allah uçursun öbür tarafta.
(bkz: uludağ sözlükte cihad çağrısı)