1. 1.
  Yaptığı iş "Şu iyi bu kötüdür" gibi küçük bir çocuğun bile akledebileceği şeyleri çok bilgelik isteyen konularmış gibi öğrencilere anlatmak olan ve ülke geleceğine bir katkısı olmayan din dersi öğretmenleri devletten maaş almamalılar. Dinlerine çok düşkünlerse dinlerini öğretme işini maaş almadan yapsınlar ne de olsa allah razı olur.
  3 -2 ... graben
 2. 2.
  din başlı başına bence yüktür. devletin zorunlu eğitim adı altında belli bir dini çocuk yaştaki insanlara empoze etmesinin hiçbir haklılığı yoktur. din devletin sorumluluğu ancak ve ancak şeriat devletlerinde olur. laik bir devlette din kişinin isteği doğrultusunda dininin bağlı olduğu kurumlardan alınır. yani adam müslümansa gider kuran kursuna, camiye artık nerede dini eğitimi veriliyorsa orada alır.
  ancak bu bizanstan kalma ve osmalından da süren bir gelenektir aslında. devlet dini kontrol atında tutmak istediği için resmi bir anlayışla ve tek kendi perspektifinden bakarak din eğitimini hem dayatır hem de dindarların ben böyle düşünüyorum siz de böyle düşünün demesine önayak olur.

  zorunlu, seçmeli tüm din dersleri kalkmalıdır. kişinin din eğitimi göreceği yerler eğitim kurumları değildir.
  zaten din ve kültür değip paso ılımlı islam etrafında sunnilik propagandası yapmak dışında bir işe de yaramıyorlar.
  1 -2 ... crux ansata