1. 1.
  genellikle chp li zihniyetin düşüncesidir. "din devleti de din devleti, din devleti de din devleti", "laiklik elden gidiyor da gidiyor", "çağdaş türkiye de türkiye" diye bağırıp durular anca ortalıkta. başı kapalılık siyasi simge, namaza kılmak fethullahçı işi, oruç tutan nurcu, dini bir kelimeyi konu işçerisinde geçiren rejim düşmanıdır. konu o değildir aslında, bunların tek derdi vardır: kendilerine içkiyi, zinayı yasaklayan dine düşman olmak ortadan kaldırmaktır. ama bu kapasitesizler, sadece inanmayarak, orada burada reklam yapmayıp milletin dinine laf atmadan inanmayarak, gayet de güzel dinden uzak olabilirler; ama bunların derdi başkadır.

  ayrıca bu kazmalar, sütçü imam gibi pek çok kurtuluş savaşı şehidinin öncelikle dini için savaştığını bilirler de mi bilmezden gelirler, yoksa gerçekten bu kadar cahiller midir tartışılır.
  3 -5 ... hayatin sillesini yemis adam
 2. 2.
  din devleti kurulması için,özgürlüğünden vaz geçmeyi göze alan şakirler'den daha vatan severlerdir.
  -2 ... aspekli
 3. 3.
  kafasını deve kuşu gibi kumdan çıkartamayan şakirt düşüncesidir.
  ... aspekli
 4. 4.
  atatürk'e küfür etmeyi, lanet okumayı daha iyi müslümanlık sanan insandan daha tehlikeli ve daha bölücü değildir yine de.
  4 -3 ... yalnizca deli yalnizca sair
 5. 5.
  Tam tersi de mevcuttur. Misal ispanya kraliçesi izabell. Koyu katolikti ve kendinden olmayana zulmetti.
  ... uzay muhtari
 6. 6.
  basligi acanin kendisinden baska boyle dusunen yok, g.tunden element uydurmak anlamsiz!
  2 -3 ... kararsiz smiley
 7. 7.
  Ülkede çok var böyle mallardan.
  2 -2 ... abuzer komurcu
 8. 8.
  bide dinciliği vatanseverlik zanneden modeller var onlar bambaşka. adam daha "ben önce türk, sonra müslümanım" diyemiyor, ama sorsan herkesten milliyetçi. yersen.
  2 -2 ... oberst
 9. 9.
  Yobazlığı milliyetçilik dindarlık sanan oç ile ölümüne kapışır.
  2 -1 ... karton toplayan cocuk
 10. 10.
  dedesi babasından bu yönde feyz bilgi alan mallardan biridir. en çok sinir olduğum devletin böyle tiplere geberdiklerinde cenaze hizmeti yapması olmuştur. gerçekten çok yazık..
  2 -3 ... frank lucas