1. ?.
  dünyanın her yerinde olmayan bizdede tam rayına oturmamış olan özgürlük .dünya avrupadan ibaret değildir.avrupalılar özgürlük konusunda vantrologdurlar ayrıca.
  ... handushka
 2. ?.
  Ülkemizde bulunmayan özgürlüktür. Oluşabilmesi için kişinin ergen olana kadar hiçbir din eğitiminden geçmemesi, geçse bile aldığı din eğitimini sokağın köşesindeki cüppeli hoca efendiden almaması gerekir. adım atmaya çalışırken beynine kazınan ezan sesinin ne olduğunu soracak tabi çocuk bunları şunları onları kim yarattı diyecek tabi. ama sende apor topar konuşmayı beceremezken , hiç anlamadığı bir dilde islam eğitimi veren korkutucu amcaların yanına göndermeyeceksin. nüfus cüzdanında ana adın baba adınla beraber kimlik belirleyici bir unsur olarak dini ibaresi bulunmayacak. ilkokulda dilin dönmeden arapça duaları ezberlemeye çalışıp , sıraların üstünde namaz kılmayacaksın. bunlar olmayacak ki sen din özgürlüğünden bahsedeceksin. Türban diye gelmeyin bana insanlara önce kendi iradeleriyle dinini seçme şansı vereceksin, sonra üniverstede okuması için mücadeleni verirsin. Başlarını on yaşında kapattığın kadınların ellerine pankart verip kendi emellerini gerçekleştirmek için , özgürlüğü yoketmek için özgürlük diye bağırarak elde edeceğin şey yok edecek din özgürlüğünü.
  5 ... invinoveritas
 3. ?.
  türkiye'de ergen olana kadar din eğitimi yoktur, aslında din kültürü ve ahlak bilgisi dersi adı altında yalnızca sünni islam da öğretilmez, hatta o dinleri öğretmez, matematik kitabıdır, sinüs konünüs öğretir.

  türkiye'de dini eğitimi diyanet işleri başkanlığı'nın emrindeki kuran kursları vermez, son zamanlarda 4'e de katlanmamıştır zaten bu kursların sayısı, bu kursa çocuklarını gönderen ailelere devlet tarafından para yardımı da yapılmamaktadır zaten, hatta ismindeki kuran ismi bir kutsal kitabı değil birşeyler kuran anlamından gelmedir.

  türkiye'de imam hatip liseleri'ne öğrenci yazdırmada patlama yaşanmamaktadır, oraya yazılan kız ve erkeklerin yaşı 14'tür ama onlar ergen değildir aslında, hatta onlar insan bile değildir, kedidir kedi.

  türkiye'de türbanlılar ikinci sınıf vatandaştır evet, öyle ki iktidarda olan türkiye komünist partisi'dir zaten, din düşmanı münafıkların partisi hani. abiler ve ablalar adı altında hücre evi yapılanması da yoktur bu ülkede, oralarda türban takmaya zorlanmamaktadır genç kızlarımız, başlarını açmaları tebliğ edilmektedir zaten kendilerine. dini bütün vatandaşlar din özgürlüğü altında üniversitenin kapüsündeki elele tutuşan sevgilileri dövmüyorlardır zaten, ''aferin'' derler.

  türkiye cumhuriyeti'nde doğarken konuşmaya başlar çocuklar zaten ve dinim islam'dır der, kelime-i şahadet getirir oracıkta, öyle basılır din hanesine bu ibareler.

  ve dün bu ülkenin dışişleri bakanı ali babacan çıkar avrupa birliği toplantısında ''türkiye'de müslümanların din özgürlükleri yoktur'' diyerek dışişleri bakanı olduğu ülkesini avrupa'ya şikayet eder. ilginç olan kendi başbakanı bu ülkenin dini çimentodur diyen, yüzde 99'u müslümandır diyen(oturup sayarak tabi kafadan mı sallayacak koskoca başbakan?) bir zat-ı muhteremdir. haketten burası ilginç bir ülke, burası türkiye.
  3 -1 ... zedx
 4. ?.
  musluman ulke(!) turkiye'de olmayan ozgurluktur.
  4 -1 ... revolter00
 5. ?.
  sınırsız olduğu zaman insanın tutsaklığıdır.
  ... david addison
 6. ?.
  tuğçe kazaz 'ın sonuna kadar kullandığı özgürlüktür. gerçi o biraz bokunu çıkarıyor ama, olsun.
  ... guzunamca
 7. 1.
  türkiyenin henüz kavuşamadığı özgürlüktür. faşizm ile de soslanırsa tadından yenmez.
  ... anvilmar
 8. 2.
  Türkiye'de olmayan özgürlüktür. unutmayalım ki bir ülkede bir dine mensup insan sayısı çok olsa bile azınlığı da göz önünde bulundurmak lazım. özgürlük kimsenin özgürlüğüne müdahale etmeden yaşanması gerekir. demokratız diyenler özgürlükçüyüz diyenler bazen bunu göz önünde bulundurmuyor.
  ... quaglierella
 9. 3.
  ülkemizde olmayan özgürlüktür. böyle bir şey olsa gerek:


  [din özgürlüğü ]
  1 ... kasva