1. 1.
  ALANYA DA YER ALAN SOĞUK SUYU VE ALABALIĞI iLE MEŞHUR YAZIN SICAĞINDA KAÇILABiLECEK VE ÇARDAKLARDA SERiNLENEBiLECEK ÇÖLDE BiR VAHA
  1 ... stone
 2. 2.
  etrafı piknik alanları ile kaplanmış insanın içini ferahlatan yer. bu mekanlarda ister sadece masa parası verip kendi getirdiğiniz şeyleri yiyebilir, ister menüden yemek yiyebilirsiniz. en önemlisi pazarlık yapmadan oturulmaması gerekir. fiyatlar çok büyük değişkenlik gösterebilir.
  ... fowler
 3. 3.
  anayoldan dim çayı'na giden minibüslerdeki muavinlere "-hadi genç bi yer tavsiye et bakalım ehehe" derseniz; "olmaz abi mekan sahipleri kızdığı için* şurası güzel diyemiyoruz." şeklinde yanıtlar sizi şaşırtmasın. Burda önemli olan soru biçimidir.Kaş göz oynatmalar eşliğinde* "Kardeş ben buraların yabancısıyım, şöyle ferah bir yerde inidiriver gurban olduğum" şeklinde ikinci bi yaklaşım getiridiğimde, bir süre sonra "abi sen burda inicektin değil mi?"* der ve ferah ve hesaplı bi yerde bırakır sizi koçumuz
  ... uzaklar
 4. 4.
  Yazın gelmesiyle özlenmeye başlanacak Alanya'nın harika serin piknik alanı. evet piknik ama oturduğunuz yer su üzerindeki çardaklar.

  Burada en önemli nokta ise gidilecek yer. Tavsiyem herkesin indiği yerde inmemeniz ve özellikle çayın sonlarına doğru mekanları tercih etmeniz.
  ... japon balikcisi
 5. 5.
  Dim çayı'ndaki Anadolu köyü restaurant sabah 08:00 den gece yarısına kadar açık. Tesis güzel ve havuzu da oldukça büyük. Kışlık kapasitesi 280 kişi. Günlük olarak şömineli odaları kiralayabiliyorsunuz. Sezon dışında da tercih edilebilecek bir yer. Koç müzesindeki gibi bazı meslekler canlandırılmış. Hareket etmelerini sağlayan ipler bariz görünse de hoş bir konsept oluşturmuşlar.
  1 ... calyx
 6. 6.
  gün itibariyle dim baraj kapaklarından birisinin patlaması sebebiyle su yoğunluğunun giderek yükseldiği ve tehlikeli hale gelebileceği belirtilen çaydır.
  1 ... kisrak
 7. 7.
  su seviyesinin artması hayırlara vesile olabilir. hizmet sektörü kazanır. he belki anam babam orda susuz, elektirksiz kalır ama eğlenmek için bi dim çayına gidiverirler. buz gibi ohhh*
  1 ... sozlukveebesi
 8. 8.
  alanya cayır cayır yanarken, kabanım nerde diye bakındıran serin çay. zira yeşil suları +9 derece ve insanı dondurma etkisi yaratmakta.
  2 ... voice of soul
 9. 9.
  insanın ruhunu dinlendiren bir alanya keyfi.
  ... calyx
 10. 10.
  alanya'nın sevilme nedenlerinden biri.
  mucize.
  ... tel cambazi