1. 1.
  Nacizane Bir masume istek.

  Unutmayın beyler bayanlar, nasıl ki avukatlar, hain, hırsız, tecavüzcü, katilin kanunlar karışında tüm haklarını canhıraş bir şekilde savunduğu halde toplum içinde saygınlığına bir halel gelmiyorsa, pazardaki satıcı müşterisine çaktırmadan çürük meyveleri itelediği halde helal kazançtan söz edebiliyorsa, firma sahiplerinin ihalelerde işi kendilerinin alabilmesi için el altından rüşvet verdiği halde adlarına başarı hikayeleri yazılıyorsa, elinden tek gelen şeyin asalak gibi yaşamak ve duygu sömürüsünü layıkıyla yapmak olan bireylerin-bireylerimizin emeklerinin karşılığının da bir şekilde toplumun tüm kesimlerince kabul edilmesi gerek.

  Bunu bir vatandaş-kardeşleri olarak canı gönülden arzu ediyorum.

  Umarım yakın zamanda dilencilik müessesesinin resmiyette esnaf olarak kabul edilmelerini de görürüz. Yaparsa ak parti yapar.
  dilencilik meslek kapsamına alınsın
  Şahsen gelecek dönem çok umutluyum. Şu soğuk sonbahar aylarında başımızı pencereden uzattığımızda, yahut dışarı çıkıp ilikşerimize kadar donduğumuzda onların yaklaşan daha çetin soğuk hava şartlarında neler çektiklerini yüreğimizde hissedelim ve duamızı esirgemeyelim dostlar. Allah yar ve yardımcıları olsun.

  Gönüllerimiz dilencilik işçi emekçileriyle beraber..
  2 -1 ... bir idealistin ta kendisi
 2. 2.
  Vergi alınıp bireysel emeklilik kapsamına tabi tutulmalıdırlar.
  Hatta ilerleyen aşamalarda üniversite mezunu kadrolu dilenci alımı yapılabilir kpss sıralamasıyla.
  3 ... lenova