bugün

dilencileri kızdırmak , bu yolla eğlenmek suretiyle yapılabilecek eylemlerdir.

dilencinin yanına doğru yaklaşarak elindeki paraları saymak , tam dilencinin karşısına geldiğinde de paraları cebe koyup "hayırlı işler" demek.

tarzı eylemlerdir.
dilenciden otobüs parası istemiştim. ama benim yaptığım piçlik değil, verseydi bende ona dua ederdim. "otobüs parası verenin çok olsun" diye
konya uyuşturucu operasyonu kapsamında yakalanan sakat adam harici her türlü dilenciye yapılabilecek piçliklerdir. Mesela gel buraya sana para vereceğim deyip avucunu açtığında içine nah hareketi yapılmış elinizi koyun, hayatınızda duymadığınız küfürleri duyacaksınız.
"sana 5000 tl vereceğim, ama nakdim yok, çek kabul eder misin ?" demek gibi piçliklerdir.
hemen yan tarafına tezgah açmak ve ondan daha iyi rol yapmak.
-yanına doğru yaklaşın elinizi cebinize sokun ve zippoyu çıkartıp ona doğru sigaranızı yakarak üfleyin.
-yada cebinizden bir bütün para çıkartın yarısını sen al kalanını bana ver deyip para üstü için diğer paraları çıkarttığında elinden kapıp kaçın ve o parayla da gidin bi camiye falan bağışta bulunun, sonuçta verenler hayır amaçlı veriyo en azından sevaba girersiniz.
-dilenciye yaklaşıp bi anda bozuk parayı çaktırmadan yere atın almak için eğildiğinde tekmeyi kıçına indirip kaçın ve herkes onun gerçek yüzünü görsün.
-bir kağıdın üstüne ''benim iki evim ve 2012 model bir arabam var ve bir tek şerefim eksik onu da işimden anlarsınız zaten'' yazın ve gidip bi 25 kr uzatın dilenciye sonrada sırtını sıvazlar gibi yapıp sırtına yapıştırın.* *.
-sakince dilenciye yaklaşın ve bi anda çaktırmadan biber gazı sıkıp aynı soğuk kanlılıkla ordan uzaklaşın.
bu liste daha da uzayabilir. bu ne nefret diye soracak olursanız: dilencilik insanlığın en şerefsizce para kazanma şeklidir, insanların duygularını ve inançlarını kullanarak hiçbir emek harcamadan para kazanma şeklidir.
yanına gidip "200 tl bozuk var mı?" diye sormak.
sahte 200lük verip sevindirmek.
kör dilencinin önünden demir para çalmak*.
göğüsler silikon mu diye sormak.
dilendikleri parayı çalmak.
sevgiliymis gibi davranmak çileden çıkarır
kredi kartı uzatıp ''pos makinesi var mı'' diye sormak yada cebinden 100 dolar çıkartıp ''bozabilirsen sadaka veririm'' demek..vs..vs..

şaka bir yana ''dilenciliğin ne zaman yasaklanacağını'' da merak etmekteyim..bu devlet vergilerle bu halkı sömürüyor..''gerçektan fakir ve aciz durumda olan insanlara'' sosyal yardım yapamazlar mı? bu insanların barınma, sağlık ve gıda gibi temel ihtiyaçlarını karşılayacakları bir tesis kuramazlar mı durumlarını düzeltene kadar ?

dilencilik gerçekten çok kötü bir manzara teşkil ediyor..bazen insan kendini afganistan keşmir'de sanıyor..metro'da, büyük caddelerde, üst geçitlerde falan heryerde varlar..

hor görmek de istemiyorum kimseyi ama bu devirde kabul edilecek birşey değil..
Benim gibi biri yanınızdaysa, ansızın çıkartacağı polis sireni sesiyle; dilencinin kırık olduğunu gördüğünüz bacağın bir anda iyileştiğine şahitlik edebilirsiniz.
paralarını koyduğu beze tekme atıp kaçmak.
bu gece bende kalırsan 50lira veririm demek.
ahirette karşılığı alınacak olan piçliklerdir.

ne istiyonuz lan elin garibinden. belki de ihtiyacı vardır. valla allah adamı ne yapar biliyon mu?
edilen dualar için garanti kağıdı, verilen para içinse fatura istemek.
arkadaşlar bence piçlik bir yana hiçkimseyi ayıplamayın derim ben bu hayat böyle çünkü. istemezseniz yardım etmezsiniz ama ayıplamayın.
bezin içince duran paralarının üzerine sprey boya sıkıp kaçmak.
100 tane 1 kuruş vermek. hani şu sarı olanlardan
parmak atıp kaçmak.
on veya beş kuruş verip sakız alırsın demek.