bugün

Dilenci degilim diyorsa degildir, ama olabilir de.
dilenci 100 lirayı 100- 150 kişiden toparlar.

fakat ben dilenci değilim diye konuşmaya başlayan dilenci "dilenci değildir" dolandırıcıdır tam anlamıyla şanslı günündeyse çoğumuzun 4 ayda kazandığını bir günde kazanır. evinin kirasını su elektrik parasını olmayan çocuklarının okul masraflarını yardım sever vatandaşlarımızdan sömürerek alır...
bugün karşılaştığım kalpazanın avının dikkatini çektikten sonra ki giriş cümlesi.

dddd= dilenci değilim diyen dilenci
sgs= bendeniz

dddd: oğlum bir saniye bakar misin?
sgs: buyur amca.
dddd: oğlum ben dilenci değilim yanlış anlama buraların yabancısıyım istanbula gitmem lazım 15 liram eksik yardım eder Misin?
sgs: gel amca gidelim alalım biletini.
dddd: yok oğlum sen bana ver parayı ben alırım.
sgs: yok kalsın amca yolunacak başka kaz bul sen.
dddd: allah belanı versin vicdansız.
bedduayı ben onu bırakıp giderken söyledi. eminim bulmuştur bir kaz sürüsü gitmiştir istanbula (!)
(bkz: hamileyim bana para ver)
yalanciligin bir numarali kuralini ihlal eden dilencidir.

soze bi kere oyle baslanmaz kac yilin dilencisisin bunu da ben mi soyliyim sana. insanlar artik inanmiyor boyle seylere.

bizim oralarda surekli dolasan bi dilenci. "dilenci degilim hastaya yardim topluyorum bi yardim eder misin" dedi bugun bana, sherk'teki kedi gibi insanin icini acitmaya calisan sahte yuz ifadesi ile.

"ne hastaymis amca kac ay oldu toplanmadi mi para hala" diyesim geldi ama umursamaz bi bakis attigimda o anladi ne demek istedigimi...

"allah seniii..." dedi yaziklar olsun derken yapilan el isareti ile ve uzaklasti, ne dedigini anlayamadim ama sanirim bana pek hos seyler soylemedi.
"Amatör olarak yapıyorum" diye devam eder bu dilenci.
Dergi satiyordur.
Kardeşim yanlış anlama.. yolda kaldım da 3 liram eksik.
güncel Önemli Başlıklar