1. .
  Dilek Ağacı, kültürümüzde önemli bir yere sahip olan fakat gelişen ve değişen dünya koşullarıyla birlikte kültürümüzün yozlaşmasıyla yok olmaya başlamış değerlerimizden sadece biridir.Peki Dilek Ağacı nedir?

  Dilek Ağacı, sevdiğini askere gönderdiğinde onun geri sağ salim gelmesi için umutla Allah’a dua eden sevenin kalbindeki inancı dallara bağlamasıdır.

  Dilek Ağacı, yakınlarından birinin hasta olduğunda onun iyileşmesi için Allah’a dua eden birinin kalbindeki inancı dallara bağlamasıdır.

  Dilek Ağacı, komşusunda yokken onu var etmesi için Allah’a dua eden birinin kalbindeki inancı dallara bağlamasıdır.

  Dilek Ağacı, çocuklarının iyi bir geleceğe sahip olmaları için Allah’a dua eden anne babanın kalbindeki inancı dallara bağlamasıdır.

  Dilek ağacı, birbirine kavuşamayan ve birbirlerini çok seven ,kavuşabilmek için Allah’a dua eden iki sevgilinin kalbindeki inancı dallara bağlamasıdır.

  Yani Dilek Ağacı inancın bir sembolüdür…

  Bunun yanında en önemli değerlerimizden biri olan hayır ve hasenatta yani iyilik yapmak da artık değerini yitirmeye başlamıştır.Karşılık beklemeden yapılması gereken iyilik artık karşılık bekleyerek yada gözler önünde milyonların önünde! yapılmaya başlanmış, dinimizde hassasiyetle belirtilen sağ elin verdiğini sol elin bile görmemesi gerektiği anlayışı artık kaybolmaya yüz tutmuştur.

  işte bu iki önemli değerimizi yani inancı ve iyiliği; dilek sahibini rencide etmeden iyilik sahibini de yaşadığı gururu sadece içinde hissetmesini sağlayarak DileklerAgaci.com adresimizde coşkuyla yaşayacak ve bu iki değerimizi yaşatacağız.

  Birbirimiz için dua edecek birbirimizin iyi olması için inanacağız.

  alıntıdır.

  benim söyleyeceğim şu ki: her geçen gün her türlü alanda, her türlü koşulun git gide zorlaştığı ülkemde doğanın sektesiz ve acımasız dengesinden mütevellit ortaya çıkan durumun insanların sosyal hayatına olan menfi etkisine tepki olarak zuhur eden hareketlerden yalnızca biri.çapı, genişliği, kapsamı önemli olmadan desteklenmesi gereken.tezahür sebebi desteklenmeye tam manasıyla yaraşan bir oluşum.

  (bkz: http://www.dilekleragaci.com)
  ... realdar