bugün

polis kurşunuyla akciğerinden vurulan ve yaşam savaşı veren bir kızdır.
akıllara yargısız infaz, polisin asıl görevi, adalet vb birçok soruyu getirir.
türk polisi tarafından silahsız biçimde ve evinde iken ağır yaralanan kız. Sudan sebepten evi basılıyor neymiş evde dhkp c li varmış. aslında yokmuş hatta kızın alakası da yokmuş! ama canlı bombaları bulmayı beceremeyen polis, kendi halinde yaşayanların evini basar olmuş!
polis her yerde aynı...
Ya gencecik bir kızı polis kafasından vuruyor. Hala buna haklı sebepler bulmaya çalışan, bunu rasyonalize etmeye çalışan insanlıktan nasibini almamışlara diyecek söz bulamıyorum. bir insanın yaşama hakkını elinden almak ne kadar kolay olmuş. Kızın bir suçu varsa ki bilmiyorum bunu ama tutuklarsın, cezasını hukuki yoldan verirsin. Vurmak nedir ya? Siz mi doğuruyorsunuz, siz mi büyütüyorsunuz? Bir annenin evladını elinden alma hakkını insanlar nasıl kendinde bulabiliyor. Yeri geldiğinde insanların öldürülmesini yok polisimize şunu yaptı, bunu yaptı diye savunanlar, polisin zaten kendini savunmak için tüm donanımlara sahip olduğunu unutuyor. Güçten yana olacağınıza azıcık halkınızdan, insanlarınızdan yana olsanız. Benim aklım, kalbim artık idrak edemiyor bu ülkede yaşananları, bu toplumun vicdansızlığını.
görsel

gerçek bombacıları yakalamayan veya yakalamak istemeyen devlet her nedense bu olayda pek bir erken önlem almaya gerek duymuş.

Eğer canlı bomba olsa idi merak etmeyin çoktan 50.tane yalandan belge koyarďilar ortaya.
Devletin vahşice katlettigi biri olarak kaldı sadece . ne yazık ki.
Şuan Okmeydanı eğitim ve araştırma hastanesinde yaşam savaşı veren genç kız.
Akmerkezde cok kisa sureligine birlikte calistigim dunyalar guzeli kiz. Tanidigim kadariyla kalbi de yuzu kadar guzeldi. Oyle uzuldum ki fotografini görünce. Allah yardimcisi olsun, hesabi sorulsun.
Edit: cana kıyılir mi allah verdi, demişti bir konuşmamizda. Bu kizin canli bomba ihtimali olabilir mi?
Canlı bomba olduğunu bildiği islamcılara ve teröristlere gücü yetmeyen devlet, Dilek Doğan'ı kendi evinin salonunda katletti.
Yillarca Geceyarisi Ekspresi'ne kufrettik. Simdi ben Dilek Dogan'in hikayesini anlatsam arkadaslarima o film bu gercegin yaninda naif kalir.
Hayatının baharında hayatına polis kurşunu ile son verilmiş kömür gözlü kız.
Dilek Doğan'ın hiçbir suçu yoktu. Kendilerinden olmayan herkesi acımasızca katletmeyi hak görüyorlar.
Bu ülkede sokakta, karakolda hatta evinizin ortasında sizi korumakla mükellef kişiler tarafından her an öldürülebilirsiniz.
susacağız, ama yılmayacağız bu karanlık geçene kadar savaşacağız dilek doğan ölümsüzdür.
Ekipler, daha önce “canlı bomba” Çiğdem Yahşi’nin yakalandığı Sarıyer’de Armutlu’daki örgüt yandaşı Mehmet DOĞAN’ın evine gider. Mehmet DOĞAN’a savcılık kararını gösteren TEM ve Özel Harekat arama başlatır. Arama esnasında Mehmet Doğan ve arkadaşları Özel Harekat Timi’ne yönelik mukavemette bulunur. Çıkan arbede sırasında abi Mehmet Doğan, operasyon güvenliğini sağlayan polisin silahını almak ister ve bu sırada silah ateş alır. Kurşun, gözetim altında bekleyen kardeşi Dilek DOĞAN’nin vücuduna isabet eder.

Emniyet kayıtları, Dilek D.’nin babası, annesi ve 3 kardeşinin de örgütsel faaliyet kapsamında çeşitli tarihlerde gözaltına alınıp tutuklandığını gösteriyor. 1996 yılında iETT otobüsünü kundaklayan baba Metin D. (58), 1 yıl tutuklu kalmış ve 2012 yılında ise bir kez daha örgüt üyeliğinden gözaltına alınmış. Anne Aysel D. ile “DHKP-C alan sorumlusu”oğlu Mehmet D., 2014 yılında gözaltına alındı. Mahkemeye sevk edilen oğul Mehmet D. tutuklandı. 2011’de örgütün Okmeydanı’ndaki 11 çelik kapılı hücresinde gözaltına alınan diğer ağabey Emrah Doğan (28) ise “Terör örgüte üye olma” suçundan tutuklanmış. Bir yıl cezaevinde kalan Doğan, 2012’de tahliye olmuş. Bir diğer ağabey Mazlum D., 2014 yılında yine “Terör örgütüne üye olma” suçundan tutuklanmış Eldeki bilgilere göre, Dilek DOĞAN’ınn örgütsel faaliyeti ilk kez 2011 yılında tespit edildi. 2012 yılında Gazi Mahallesindeki karakolumuza canlı bomba eylemi düzenleyen ve bir polisimizi şehit edip 7 polisimizi yaralayan ibrahim Çuhadar’la yasadışı dergi dağıtırken görüntülenen Dilek D., daha sonra çok sayıda sokak eylemine katılmış.
anası babası örgütçüydü ise polis niye anasını babasını değil de kendisini öldürdü ?

insan sıkarken bile bir mantık silsilesinde sıkmalı.
abisi:

https://twitter.com/tahre...status/658356873167548416

annesi:

https://twitter.com/tahre...status/658354162275610624

yazık bu ülkenin insanlarına artık yeter.
bir başka devlet ve polis cinayeti kurbanı.

insan kimlerin gerçek terörist olduğunu sorgulamalı.
allah rahmet eylesin , allah yakınlarına sabırlar versin.
şurda bir haftanız kaldı. bu öldürdüğünüz gencecik masum insanların tek tek hesapları elbet sorulacak ve o zaman yerle bir ettiğiniz hukuku mumla arıyacaksınız.
Gözünüz aydın, bir genci daha katlederek ülke olarak aydınlık bir geleceğe emin bir adım daha attınız.
iki yüzlü insanların bu sefer fotoshop ile kaşlarının ortasını almak zorunda olmadıkları için bağrına bastığı rahmetli kadın.
DilekDoğan, DHKP-C örgütü üyesi Şimdi gene şuçlu devlet ve yine şuçlu Erdoğan.Herkes vicdanının önünü Süpürse keşke
devlet tarafından öldürülmüştür.

güzel gülüşüne dünyaları sığdıranlardandır. gülüşümüzden vuruyorlar bizi.
türkiye cumhuriyeti sosyal ve demokratik bir hukuk devletidir. polis öyle kafasına göre insan infaz edemez. bunu burada savunan, dhkpc'liymiş iyi yapmış diyen insancıklar türemiş. madem ki öyle, dhkp-c de şehrin ortasında bomba patlattığında " sen kötüsün " deme hakkını kendinde bulamazsın. çünkü onlar seni, sen de onları öldürüyorsun.

bir hukuk devleti kendinde bu hakkı bulur, çünkü bir hukuk devletidir. kişi mahkemeye çıkarılır, cezası tarafsız hakimler tarafından yasalara uygun şekilde verilir. polisin öyle kafasına göre adam vurduğu memleketler, bugün iç savaş içinde yüzüyorlar. türkiye'nin gelmesini istediğiniz nokta bu mudur gerçekten ?

bir dhkp-c'li öldürüldü diyelim. kız tutup alnına dhkp-c'liyim yazmadığı için, nereden bunu buldunuz onu da bilmiyorum ya neyse. komünist olmak dhkp-c li olmak değildir onu da belirteyim. neyse konuya dönelim, kız dhkp-c li idi diyelim. ne oldu öldürdün de ? ne elde etmeyi umuyordun, ne elde ettin ? tek elde ettiğin şey daha fazla dhkp-c li oldu. neden ? çünkü onları masum kendini kötü gösterdin. biraz bile sempati besleyen herkesin içine ezilen tarafta olma isteğini serptin.

ne yazık ki devleti de sizin zihniyetinizde ki adamlar yönetiyor. bu kafayla elbette ki terör bitmez.

karşındaki insan senin hayatına kast etmek amacıyla hareket etmiyorsa, işid üyesi de olsa vu-ra-maz-sın ! polisin ve devletin ölümcül güç kullanma yetkisi yalnızca ve yalnızca karşı taraf elinde silah-bomba taşıyorsa vardır.

devlet böyle olunur. toplumsal barış böyle sağlanır. sen öyle kafana göre siyasi görüşü hoşuna gitmeyen her insanı indirirsen, tek yaptığın onları güçlendirmek olur.
Ne goruste olursa olsun, bu sekilde haksizlik olurmu dedigim olayda ölen kisi.
çok dua ettim iyileş diye ama tanrı seni çok seviyor olmalı ki meleklerinin arasına katılman için yanına aldı. ailene sabır dilemekten başka yapacak şeyim yok dilek doğan ama en çok da babacığına sabır diliyorum, tanrıdan ona metanet ve güç vermesini rica ediyorum. biricik prensesinin gözünün önünde dünyevi yaşamını yitirmesinin verdiği o acıyı tahmin bile etmek mümkün değil.

o kısaltmalı isimleri olan grupları tanımam bilmem ilgilenmem. beni düşündüren ve üzen şey bunca iyi niyetli ve kendince iyi birşeyler yapmak isteyen insanın piyon gibi harcanıyor olmasıdır.

görsel
Orda polis ölse emin olun ki bu başlık altında ki çoğu hdp dhkpc pkk mensubu destekçisi yazar sevinçten dört köşe olur göbek atardı.

Edit: bunun adı halk direnişi olur. Onu öldüren kız olsa adına şarkılar yazılır kahraman ilan edilirdi. Dhkpc nin gözde kahramanlarindan olurdu. öldü diye sadece sivil oluyor. Yav he he kendi masaliniza kendiniz inanin.
güncel Önemli Başlıklar