1. ?.
  masumane bir istektir. bu duyarsızlıkla imkansız görünse de çıkmadık candan umut kesilmez. duyulacak son türkçe sözcüğe kadar * bu uğurda canla başla çalışmaktır. dilimizi yabancı sözlüklerden arındırmak için çabalamak, türkçe gibi köklü bir dilin yok olmasına engel olmak için uğraşmaktır.
  ... misskin
 2. ?.
  istemesekte artık bir dur desek yahu bu işe .
  ... sidikli kontes
 3. ?.
  dil yozlasmasina dur demek icin calismanin bir adim gerisi olamadikca sadece bir dilek olarak kalan eylemdir. ozan dan mesaj beklemek, anneden cikolata istemek, canaydin dan messi yi istemek, ucmayi istemek, kedinizden soguk su istemek gibi onemsiz kalmamasi icin caba gerektiren eylemdir.
  1 ... yasakani
 4. ?.
  (bkz: dil yozlaşması)
  ... misskin
 5. ?.
  türkiye'de çok küçük bir kitle tarafından desteklenen istektir. internete girip üç beş tane forum sitesine göz attığınızda türkçe'nin ne ölçüde katledildiği gözler önüne serilecektir. bu insanları uyarmak da birşeye yaramıyor, adam yine bildiğini okuyor. eğitim fakültesi'nde okuduğu halde sınav kağıdını bile internet diliyle yazan insanlar var dan ve daha önemlisi ileride öğretmen(!) olacak bu adamdan bu millete ne fayda beklersin.
  ... madrid ulku ocaklari reisi
 6. 1.
  üretenin sadece ürettiği ile değil dilini* de yaydığı göz önüne alındığında teknoloji üretmekle bir yanından başlanabilecek güzel istek..
  ... celebi
 7. 2.
  dil yozlaşmasından kasıt diğer dillerden türkçe'ye geçmiş ya da uyarlanmış kelimelerle mücadele ise, basit dil hamasetinden başka bir şey değildir. tanım uydurayım, dil faşizmi: 1- bir ulusun dilini dejenere etmek maksatlı uygulanan faşizm. 2- bir bölgeyi ele geçirip işgalci dilden başkasını yasaklamak-bundan 20 yıl sonra ırak dünyanın en güzel ingilizce konuşan insanlarına sahip olacak- 3- teknoloji emperyalizmi ile icat edilene haliyle kendi dilinden bir isim vermek ve dünyaya dilini kabul ettirmek.

  en mantıklısı son şık gibi görünüyor. mühür kimdeyse süleyman odur. teknolojinin sahibi dil üzerinde tahakkümü de elinde bulundurur. şikayet edilen erozyonun tek müsebbibidir ve buna mukabil türkler türkçe yamalarla uğraşır. kaspersky anti virüs 7 full+keygen+türkçe yama. -winrar'dan dosyaları ilgili klasöre çıkar.-
  5 -1 ... benn