bugün

bir kimsenin ya da birçok kimsenin dikkatini kendine yöneltmek için gösterilen davranışların dışarıdan görünüşü.

dikkat çekmeye çalışan kişi her yaştan ve her konumdan kişiler olabildiği gibi genellikle psikolojik problemi olan kişilerce sık gösterilen bir davranıştır.
yabancı bir kamyonun deposundan mazot çekmekten daha iğrençtir.
Genelde ergenlerin yaptığı eylemlerdir. Yada ergenlikten daha cıkmamış kişilerdir.
çatıya çıkmayla sonuçlanacak ümitsiz çaba.
kendini küçük düşürmeye çalışmakla aynıdır.
ateist olduğunu bağırmaktır. sözlükteki karşılığı ise başlık açmaktır.
Daha çok kızlar tarafından kaale alınmak için yapılan eylemdir.
ergenlerin kadınları alet eden başlıklar açarak yapmaya çalıştıkları.
insanı türlü türlü saçmalıklara sokar, dikkatini çekmek istediğiniz kişi belki de oturduğu yerden gülüyordur kimbilir. *
Sözlükte de bolca dikkat çekmeye çalışan trollcuklar mevcuttur.
insanların dikkatini çekmek için türlü tavırlar yapılır.
dikkat çekmeye dikkat ederim, çekebilir miyim? sabun bitmiş çekemiyorum.
içlerinde eziklik yaşayan insanların ilgi çekmek için bavurdukları bazı şeyler vardır. Yüksek kahkaha bağırarak konuşma her ortamda her olaya sazan gibi atlama bunlardan birkaçıdır.
Liseli ergenlerin özellikle de çömlerin yaptığı durumdur. Kendini kabullendirmek için yapılır. Saçmadır. küçük düşürür.
kimse tarafından umursanmayan insanın, kendini düşürdüğü durumu hiçe sayarak yaptığı davranışlar, söylediği sözlerdir.
firlamalik ve iticiliktir.
Pek bir işe yaramaz. Sadece zaman kaybı ve yerin dibine girmekle kalırsın. Mesela ben burada o kadar dikkat çekmeye çalıştım hiçbir şeye yaramadı şimdi ise saldım artık. Beni keşfedecek birini arıyorum.
acemi bir askerin eğitimlerde yaptığı eylemlerden biridir. çavuş duymadıkça duymaz ve asker dikkat çekmeye çalışır.
yanındaki insanı ezerek kendini ön plana çıkarmaya çalışmak da bu eylemin bir türüdür ve sövülesidir.
Dikkat çekmek için insanoğlunun yapmayacağı şey kalmadı...

Andy Warhol'un deyimiyle "herkesin on beş dakikalığına meşhur olacağı" bu yüzyılda, Warhol'un verdiği süreyi on bin dakika kadar aşan genç kızımız, hani parlamento kelimesini duymamış, siyasal bilimler okuduğu halde politikadan hoşlanmayan o genç kızımız ("geleceğin Tansu Çiller'i" diyorlar!)...

eğer bizi takip ediyorsa türk basınını nasıl peşine taktığına bakıp kahkahalar atıyor olmalı...

Hani bir arkadaş bir mankene cumhuriyetin kuruluş tarihini sormuştu da, "1938" cevabını alınca küplere binmişti... Kız sonradan dedi ki: "Aaa, enayi miyim ayol, 1923 dersem ne tepki görür ki?"
son yılların sevgisiz, yalnız insanının bir süreliğine mutlu olabilmek için bedenini, yediği içtiğini sergileyerek ya da insanları provoke ederek yaptığı şeydir.
dikkat edin kendini gerçekleştirmiş, özgüveni yerinde insanlar bu yola başvurmuyor. Bu bir eksikliği giderme çabası ve gerçekten acınası hallerden biri.
Sözlükte trollerin yapmaya çalıştığı şey.
bazı yazarların şu aralar yaptığı şey. komik geliyor bu dikkat çekme çabaları gerek yok abim ablam bacım böyle şeylere.
Histerik insan eylemidir.