bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    hiperaktivitenin kardeşi olan sinrsel rahatsızlık. doğuştan gelir ve kalıtımsaldır. özellikle okulda derslerde ve sosyal ilişkilerde sorunlara yol açar. adından da anlaşılacağı gibi dikkat kaybı dalgınlık vb şekilde günlük hayata yansır. çeşitli ilaçlarla kısmen de olsa tedavisi mümkündür fakat en iyi tedavisi beyni geliştirici uğraşlardır. bu uğraşlardan da en kalıcısı kitap okumaktır. düzenli kitap okuyan bir hasta büyük oranda konsantrasyon artışı sağlar.

albert einstein de bu rahatsizlığı yaşamış fakat yenmiştir. dikkat eksikliği olan insanların geneli zeka bakımından üstündür.*
    4 -2 ... kekistanlihobbit
  2. 2.
    modern zamanlar hastaligi.

efendim eskiden yoktu boyle hastaliklar. yok depresyon, yok sinir stres felan gorulmezdi. zaten koyluk yerde depresyona girmek ayip olurdu. sonradan herseyin sendromu, bozuklugu, eksikligi cikti. bu hastalikta bunlardan biri. bu aslinda bilmedigimiz bir sey degil. eskiden bu hastaligi anlatmak icin "afyonum patlamamis veya baba bu aralar leyla'yim" felan denilirdi simdilerde bu isim kondu: "dikkat eksikligi ve konsantrasyon bozuklugu". ne alaka kardesim bir dolas, soyle bir hava al, iki bardak cay ic gecer... * hasta etmeyin adami!
    5 -7 ... el erzurumi
  3. 3.
    toplumun sıradışı insanları hasta ilan etmek için kullandığı bir kaçış noktası da olması mümkün olan hastalıktır ve bu yüzden teşhisin dikkatli konulması gerekmektedir. her şeye kafası çalışan, istediği konular üzerinde saatlerini harcayabillen bir kişinin okulda hocanın saçmalıklarına konsantre olamaması durumunda hasta ilan edilip üstüne de ilaç verilmesinin çok ciddi sonuçları olabilir.

benzer bir hastalık sömürüsü için (bkz: hiperaktivite)

yani sadede gelirsek, teşhisinin dikkalice ve danışanın bütün hayatının değerlendirilmesi sonucunda konulması gereken hastalıktır.
    5 ... euthanasia
  4. 4.
    çok fazla şeyi aynı anda düşünmeye çalışmanın sebebiyet verdiği durum.
    10 ... freedom
  5. 5.
    (bkz: attention deficit disorder)
    1 ... penguu
  6. 6.
    (bkz: #3188603)
    1 ... brunglace
  7. 7.
    sorunları olan insanların, gün içerisinde bu sorunları karşısında "ben bu sorunu nasıl çözerim?" diye düşünmesi sonucu oluşan durum. zihnin devamlı meşgul olması.
    ... ownblood
  8. 8.
    (bkz: 22 temmuz 2007)
    1 -1 ... basri
  9. 9.
    ben dalgınken benden dalgını yok , ben ayıkken benden ayığı yok hastalığıdır.
    7 ... butun sifatlari tamlarim
  10. 10.
    bazı antidepresanların kullanımı sonucu ortaya çıkabilecek durum. bu ilaçların prospektüsünde bu sorun belirtilir ve de makina ve araç kullanımı tavsiye edilmez.
    1 ... engineer