1. ?.
  eziklik duygusunu bastırmak için milletin dikkatini nasıl çekerim diye uğraşmak..gerekirse şebeklik yapmak
  1 -1 ... sharlatan
 2. ?.
  (#229426)
  1 -1 ... jam
 3. ?.
  çok çirkin bir insan rahatsızlığı. temel sebebinin, insanın kendisini sürekli sorunlu ve eksik hissetmesi olduğunu düşünüyorum.

  kendisiyle barışık olmayan insanlar, bu yüzden oluşan boşluğu sürekli insanların ilgisini çekerek gidermeyi umuyorlar ve sonucunda garip ve yapay bir varlık ortaya çıkıyor.

  aslında hepimiz dikkat çekmek isteriz, çünkü hepimiz içinde bir eksiklik duygusu mevcut. insan olmanın şartlarından biri bu; eksik olmak.

  ama burada kastedilen bu olayın bokunu çıkartanlar. sözlük bazında konuşursak; elbette bütün yazar arkadaşlar entryleri okunsun, beğenilsin isterler. yazma amaçlarımızdan birisi bu.

  ama sadece dikkat çekmek, sivrilmek amacıyla yapılan hareketlenmeler şekilsiz durumlar yaratıyor gibi geliyor bana.
  1 ... kargabeyaz
 4. ?.
  bazıları da bunun için ekstra bi çaba harcamaz, doğal halleriyle ve tavırlarıyla dikkati üzerlerine çekerler.
  1 ... melek
 5. ?.
  sözlükte abuk subuk başliklar açmak şeklinde zuhur eden hadise.
  1 ... aksak tirtil
 6. ?.
  son derece temel bir insan dürtüsüdür. hatta öyle ki televizyonda şu an hatırlamadığım bir beyefendi yaklaşık olarak şöyle diyordu: insanın yemek ve cinsel arzudan bile daha güçlü bir tane daha dürtüsü vardır: farklı olmak.
  1 ... real betis
 7. ?.
  bu sozlukte cok zor olan eylem. valla
  2 ... schreiberbeden
 8. ?.
  her insanda bir şekilde kendini gösteren bir arzu. kimse inkar etmesin, herkeste vardır. sadece kimi bunun için her şeyi yapmaya hazırdır; kimi önemsemez, olsa güzel olur dalgasındadır.
  ... wolf
 9. ?.
  kendine yakışmadığını bile bile saçını mor, yeşil, pembe gibi renklere boyamak buna örnek teşkil eder.
  ... no name
 10. ?.
  niyeyse sürekli yapıldığı inkar edilen eylem. insan sosyal bi hayvandır tabii ki herkes onunla ilgilensin mütemadiyen ilgi odağı olsun ister. bence esas yadırganması gereken şey bu uğurda kendinden taviz verip, dikkat çekicem derken antipati çekmek.. yoksa elbette ki herkes dikkatler ona verilsin ister..
  1 ... hefeweizen