bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    geçenlerde karşı apartmanın son katında yeni bir birey olduğunu farkettim. orası bir cemaat eviydi yaklaşık dört genç oturuyordu. bu çocuklar sabah namazına kalkıyorlardı. yazık öğrenci evi işte şaka maka perdeleride yoktu bunların. bende bazen balkonda sabahladığım sıralarda görüyordum namaz kıldıklarını. usturuplu ve titizlerdi. arada bir temizlik yapışlarına rastlıyordum. allah var bir kez olsun dönüp bakmadılar. göz göze gelsek başlarını yere eğiyorlardı. bende bu sebeple balkonumda gönül rahatlığıyla oturabiliyordum. ne onlar bana ilişiyordu ne ben onlara. birgün cemaate yeni bir birey katıldı. bu kişi diğerleri gibi değildi. balkonda leptopun başına kurulup saatlerce beni dikizliyordu galiba. hiç yüz vermedim hiç bakmadım. sonuçta orası benim özel mülküm. sıcak yaz aylarında kimse bana balkonda oturuyorum diye hesap soramaz. açığım yok saçığım yok usturuplu bir şekilde 'evimin' balkonunda oturuyorum. yanılmışta olabilirim belkide beni dikizlemiyordu ama emin olsam haddini bildirecektim. ve bir zaman sonra emin oldum. bir ara yine gece balkonda otururken leptop ın ekranını bana çevirdiğini farkettim. birde baktım ki ne göreyim! bu kendini bilmez hadsiz ekrana kocaman sayılarla telefon numarasını yazmıştı. sandalyeyi fırlatırcasına kalktım ve içeri girip hışımla perdeyi çektim. haddini bildirmiş bulunuyordum ve birdaha bu tarz girişimlerde bulunmayacağını umuyordum. işe yaradı. o günden sonra kafasını kaldırıp bakmadı ama keşke balkonda burnunu karıştırmasına şahit olmasaydım...
    1 ... bisigaraverhele
  2. 2.
    bir de o çocuğun gözünden dinleyelim hikayeyi:

yeni bir topluma katılmıştım... yeni insanlarla tanışmıştım. artık onlarla yaşayacaktım.
    sabah her zamanki gibi erken kaldırdılar, namaz kılmamı istediler. abdest almam lazım deyip yanlarından ayrıldım.
    güneş ışıklarının yansımadığı serin bir oda buldum. içeri girdim. bir laptop gördüm.
    masa üstü resminde bir telefon numarası vardı. bu ne demekti anlayamadım.
    o sırada karşıda oturan bir bayan fark ettim. "merhabaa ablacımmm" diyecekken parmağım burnuma kaçıverdi.
    burnum çok acımıştı, acele ettiğim için canımı yakmıştım. bu arada abla beni görmemişti sanırım.
    o sırada laptoptaki telefon numarasını merak ediyordum, kim yazmıştı bunu buraya ?
    daha sonra aklıma bir fikir geldi, bu numarayı sormak için ablaya gösterecektim.
    laptopu çevirdim, "bu telefon numarası kimin ?? biliyor musunuz ?" demeye çalıştım.
    ama o sırada abla sinirlendi ve içeri girdi hiçbir şey anlamadım.
    bu arada burnum kanıyordu, parmağımı burnuma nasıl denk getirdim bilmiyordum.

işte bu hikayenin aslıdır.
    1 -2 ... habseligkeiten