1. 1.
    hayatım boyunca yaptığım ve bundan asla gocunmadığım, kısa vadede belki kaybettiğim ama uzun vadede hep geri dönüşünü pozitif aldığım yaklaşımım. düşmanınız bile olsa siz ona düşmanlık yapmayın, onu iyiliğinizle yardımseverliğinizle utandırın. emin olun kaybetmezsiniz.
    5 -1 ... anto
  2. 2.
    böyle bir devrim planlıyorum. ileride mehdi olarak zuhr ettiğimde inş.

şimdi müslümanlar kabeye içinde şeytan hapis vesaire diye taş atıyorlar ya. atmayacaklar atık. şeytan kibrinden kovuldu. insan nefretten bu halde.

benim getirdiğim yeni düzende şeytanın hapis olduğu yere gül atılacak. ki insanın affediciliği her yaratılmışa örnek teşkil etsin.

seçim vaadi gibi olmuş ashdaksd ama olsun. bu fikir hep hoşuma gitmiştir. düşünülebilir.
    17 -2 ... just call me alpha
  3. 3.
    Herkes için geçerli değil. Yok öyle bir dünya. O sadece müminler için geçerli bir eylem. Bu muamelenin de efendisi imam hz ali radıyallahu anh hz leridir. Fakat cenabı allahın sevdiklerini sevmek ve düşmanlarına buğzetmek imanın zirve noktasıdır.

--spoiler--

PEYGAMBER EFENDiMiZ HZ. ALi’Yi (R.A.) NiYE ÇOK SEVERDi?

Bir gün Ashâb-ı Kirâm, Resûl-i Ekrem Efendimiz’e, Hazret-i Ali’yi (r.a.) niçin çok sevdiğini sordular.

Server-i Âlem Efendimiz, Hazret-i Ali’nin çağrılmasını emretti. Sahâbîlerden biri Hazret-i Ali’yi çağırmaya gitti. Habîb-i Ekrem Efendimiz, Hazret-i Ali gelmeden önce ashâbına:

“–Ey ashâbım! Siz birisine iyilik etseniz, o da size karşı kötülük yapsa, ne yaparsınız?” buyurdular.

Ashâb-ı kirâm, iyilikle mukâbele edeceklerini söylediler.

Rasûl-i Ekrem Efendimiz tekrar:

“–O kimse yine kötülük yaparsa ne yaparsınız?” buyurdular.

Ashâb, yine iyilik edeceklerini bildirdiler.

Peygamber Efendimiz :

“–Tekrar size kötülükte bulunursa ne yaparsınız?” buyurunca, ashâb-ı kirâm başlarını aşağı indirdiler, bir cevap veremediler.

Sonra Hazret-i Ali geldi. Rasûl-i Ekrem Efendimiz (s.a.v.) :

“–Yâ Ali, birisine iyilik etsen, o da sana kötülük yapsa, sen ne yaparsın?” buyurdular.

Hazret-i Ali iyilikle mukâbele edeceğini söyledi.

Efendimiz aynı soruyu yedi kere tekrarlamasına rağmen Hazret-i Ali hepsine de:

“–Yine iyilik yaparım.” diye cevap verdi. Sonra ilâve ederek:

“–Ben o kimseye iyilik yaptıkça o bana hep kötülükle mukâbele etse, ben yine de ona iyilik yaparım.” dedi.

Nitekim Hazret-i Ali (r.a.) şöyle buyurmuşlardır:

“insanların en kötüsü, iyiliği kötülükle karşılayan ve insanların en iyisi, kötülüğe karşılık iyilik yapandır.”
    “Karşılığında kötülük göreceğinizi hiç aklınıza getirmeden, iyilik ediniz.”

http://www.islamveihsan.c...iyi-niye-cok-severdi.html

--spoiler--
    2 ... gazeloglu