1. 1.
  DiK DURUŞ..

  insanoğlunun en önemli özelliği onurudur..ülkeler ve milletler için de bu geçerlidir..ülkelerin ve milletlerin yasal temsilcilerinin davranışları milletleri bağlar..onurlu davranışları milletleri yüceltir..onursuz davranışları ise milletleri rencide eder..eziklik ve üzüntü yaratır..başların öne eğilmesine yol açar..milletin seçtiği liderler başka merkezlerden talimat ve emir alırlarsa bu o milletler için en büyük zillettir..bunun adı artık milli irade olmaz.. ve bu tür yönetimlere karşı..mustafa kemal Atatürk ün dediği gibi..isyan hak haline gelir..çünkü hiçbir millet hele-hele türk milleti zillet içinde yaşayamaz..
  Ayrıca emperyalist merkezler de kendi çıkarlarına uygun olarak kullandıkları iktidarları günü geldiğinde ve işleri bitince ‘deliğe süpürürler’..fakat bu yöntem milletin hayrına olmaz..çünkü bu şekilde emperyalist merkezler ‘at değiştirmiş’ olurlar..yani değiştirdikleri iktidarlar yerine kendilerine daha bağımlı başka lider ve iktidarlar bulurlar ve millet zillet içinde yaşamaya devam eder ama farkında olmaz..
  Emperyalist merkezlere bağımlı iktidarlar,başka ülkelerle olan sorunlarını çözerken aynı merkezlerin talimatlarıyla çözerler.. ama bu çözümleri kendi milletlerine kabul ettirmek için çeşitli yollar denerler..dostluk..kardeşlik..barış..akan kanın durması vb.. millet bu değerler uğruna güya çözüme razı edilir..bugün ermenistanla yapılan protokoller,sınır kapılarını açmak için verilen sözler hep bu bağlamdadır..amerikanın talimatlarıyla ve onların çıkarları doğrultusunda türkiyenin ve kardeş azarbeycanın çıkarlarına ters çözümler hayata geçirilmeye çalışılmaktadır..ve bunun için futbol maçları kullanılmakta ve insanların zihni bulandırılmaktadır..
  Düşünün ki protokol ve basın tribününde Ermenistan bayrakları açılabilmekte ama azarbeycan bayrakları stat girişinde çöp kutularına attırılmaktadır..buna karşılıkta başbakan –pardon eşbaşkan- tv lere çıkıp bu yasağa uyduğu için halkına(!) teşekkür etmektedir..halkını türk ve türk bayrağına düşman eden ve bununla övünen bir başbakan..pardon eşbaşkan..bizde ne kadar övünsek azdır..(!) böyle bir başbakanı hala sırtımızda taşıdığımız için..tesellimiz şudur : Tarihte,hainlerin sonu bellidir..saygılar..

  iP iNEGÖL ilçe başkanı
  Nurettin Mistan

  ALINTIDIR...
  ... diyeceklerim bu kadar
 2. 2.
  An itibari ile sözlükte saldırılar yapılan (bkz: felaketsin batuhan) dik duruşunu sergilemektedir.
  -1 ... felaketsin batuhan
 3. 3.
  1. dik durmak, dik oturmak.
  2. kaybetmek pahasına kendinden ödün vermeden onurlu davranmak.
  ... kandoken