bugün

digiturk'ün doğru yazılışı.

(bkz: cnntürk)
digiturk'un yanlış okunuşu.
Sizi agentlarına hediye kazandınız diye aratıp, hediye seçimi yaptırdıktan sonra, böylece şu paketi de eklemiş oluyoruz deyip, aylık ödemeleriniz şu fiyata çıkmıştır onaylıyormusunuz diye soran zihniyetin kurumsal adı!!!
lig tv izlemek için alınan izleme paketi.
digiturk bugün meclis oturumunu izletmemek için binbir tane alicengiz oyun çevirmiş ve oyunlarına hala devam etmektedir. şimdiye dek hiç kesintiye ugramayan televizyon yayını, her 5 dakikada ya 'zaman aşımı' veya 'şu an sitemizde bakım yapılıyor' uyarısıyla oturumu sansürlemiştir. yazıklar olsun.
Bana digitürk kanallarını yazacak olan varmı.
(bkz: digitürk işkencesi)
fenerbahçe- beşiktaş derbisinden sonra ligtv ile birlikte iptal edeceğim dijital kuruluş.
ilk yıllarında oldukça kaliteli olsada gerek belgesel gerek spor kanallarında ki reklamlar yıldırmıştır.
ayrıca A üyesine full paket 50 tl biçerken B üyesine sadece ligtvyi 70 tlya satması kabul edilebilir bir durum değildir.
internet varken uye olunmasi sacma olan kurulus.

digiturk'e para kaptirmaya devam eden arkadasin biri eksiledi hemen.
elinizi verince kolunuzu kaptırdığınız şirket.

şöyle ki, az önce telefonum çaldı:

telesekreter "digitürk'ün cazip avantajları hakkında bilgi almak için 1'e, ilgilenmiyorsanız 2'ye basın" diye yönlendiriyor. 2'ye basıyorum.

gelen cevap "ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz, sizi müşteri temsilcisine bağlıyorum."

ekrandaki 2 sayısına mal mal bakan bir ben var benden içeri.
sana o 30 tl yı vereni sikeyim amk.

pire için yorgan yakarım lan ben yavşak oğlu yavşaklar.
sapına sonuna kadar fenerliyim ama o parayı vereni siksinler sorun para değil, sorun eşşek yerine konulmak!
dsmart ve teledünya'nın da etkisiyle abone sayısı düşen, buna bir de liglerin tatsız geçmesi, özellikle de galatasaray'ın flaş transfer yapmaması sebebiyle gs taraftarlarının ilgi göstermediği ligtv aboneliği sayısı beklediklerinden düşük çıkması eklenince, artık kontür hesabına geçecek olan tv platformudur.

cep telefonu gibi para yükleyip seyredecekmişsin, tüketici için pahalıya geleceğini düşündüğüm bir uygulamadır, yoksa müşterinin lehine bir şey olsa, digitürk yapmaz zaten. next firmasıyla birlikte düzenliyorlarmış, belli ki uydu alıcı kakalayacaklar.
teknik destek elemanlarinin verdikleri destek, cihazi bi aç kapa olmazsa tekrar ara düzeyinde markalarindaki türk ibaresinin hakkini veriyolar zaar.
tamamen para tuzağı olan dijital televizyon platformudur. eve gelecek olan teknik servisi bile 25 TL tutarında servis ücreti istemektedir.
her ay fatura ödediğim bir sistemde sorunlarımın ücretsiz çözülmesi gerekir.
yardim edin.
dun aksamdan beri yayin gitti lan. istanbuldayim. kanal kurulumu yapiyorum bisey cikmiyo. ekranda sinyal az uyarisi var. acaba canak mi gitti?
sana kimse yardım edemez çocuk, arasına 25 lira sıkışmış...

bu arada digitürk fb-gs maçını web'den seyrettirmek için 35 lira istiyormuş, sizi eşekler kovalasın 35 kere...
Taahhüt süresi dolan müşterisini bilgilendirme yapmadan dolandıran, sözde kurumsal kurum.
1 haftadır abonesiyim. Kurulum olduğu gün kar yağışı sebebiyle çanak ayarı yapmadılar "havanın güzel olduğu bir gün bilgilendirirseniz gelir yaparız" dediler. 3 gündür bilgilendiriyorum "yarın ekibimiz gelecek" diyorlar ama ne gelen var ne giden. Bu dalyaraklar gelecek diye evden çıkmıyoruz bari arayında "gelemiyoruz, beyfendi kusura bakmayın şu gün geliriz" desinler. Sanki bende "yok o gün gelmeyin benim dediğim gün gelin" mi diyeceğim anasını satayım. Müşteri hizmetleri rezalet olduğu sürece bir arpa boyu yol alamayacak kurum. Bir dolandırıcılıklarını daha henüz görmedim ama öyle bir durum yaşanırsa taahhüt biter bitmez aboneliğimi kapattırırım. Çokta sikimdeydi. Futbol ve basketbol tutkumdan dolayı abone oldum yoksa paramla rezilliğini çekebileceğim bir kurum değil.Birde bi tavsiyem olacak şampiyonlar paketi+spor extra paketi+belgesel paketi+hd plus paketi dışında diğer paketlerini almayın. izleyemiyorsunuz zaten. Maç falan izlemiyorsunuz digitürk olayına hiç bulaşmayın tivibu yada d-smart alıp takılın
kime göre, neye göre fiyatlandırma yaptıkları bilinmeyen şirket. saçma teklifleri lütufmuş gibi sunarken, bir tanıdığınıza size sunlandan çok daha düşük bir ücrete dizi ve sinema dahil tüm kanalları açtığını görünce dumur olma ihtimaliniz yüksek.
Bundan yaklaşık 4-5 ay önce yayınlarım kesildi..Telefon ettim ve müşteri hizmetlerine bağlanmaya çalıştım. Önce kampanyaları dinlettiler sonra 5 dk boyunca tek tek bütün tuşları denedim,sonra paketlerinizi azaltmak için falanca tuşu tıklayınız dedi ve oradan zor bela müşteri servisini bulup bağlandım,bağlandım dediğime bakmayın çünkü 17-18 dk müzik dinlettiler ve ''şuanda tüm müşteri temsilcilerimiz diğer müşterilerimizle ilgileniyor''kaydını dinledim (Artık ne kadar çok sorun yaşayan müşteri var siz düşünün)Neyse tam bağlanacağım derken kontörüm bitti..1-2 gün Kablo Tv'den idare ettim,sonra tekrar bunların müşteri temsilcilerini aradım,işi öğrendiğim için temsilciye giden yolu hemen aştım,neyse 2-3 dk cızırtılı ve tek bir nakarattan oluşan berbat bir şarkı dinledikten sonra temsilcinin sesine ulaşabildim.Sinyal sorunum olduğunu ve yayın alamadığımı söyledim..Fişi çıkarıp takmamı istedi yaptım,ama hala sinyal sorunu vardı..35 lira karşılığı size teknik servis gönderelim dediler..El mecbur tamam dedim..

Ertesi gün teknik servis geldi,sinyal ölçen bir aletle bir şeyler yaptı,kablonun bağlı olduğu merkezi sistem prizini sökmeye çalıştı,sökemeyince zorladı ve kırdı..Neyse baktı etti,''abi sinyal hatası veriyor,sinyal sorunu var dedi !' Çok şaşırmıştım çünkü o ana kadar farkında değildim! Neyse şaka bir yana ''ne yapacağız'' diye sordum,çatıya çıkıp bakmak lazım dedi,ama yönetici evde olmadığı için yapamadık..Arıza noktasına geldikleri için parayı almaları lazımmış verdik..Ertesi gün yöneticiden çatının anahtarını aldım,tekrar müşteri hizmetlerini aradım ve yine ertesi gün için teknik servis gönderdiler..Arkadaş çatıya çıktı baktı etti ve sorunu çözemeden (para almadı) gitti..Giderken de 'abi sen uydudan anlayan birini çağır o baksın''dedi..10-15 gün sonra uydudan anlayan biri geldi,o da baktı sorunu çözemedi,ama giderken 60 lira ayak bastı parasını aldı..Tabi bu arada 1 ay dolduğu için digitürk faturam geldi ve izleyemediğim yayınların parasını verdim..

Bir süre sonra Digitürk'den birisi aradı..Kampanya olduğunu söyledi..Ben de ona, ''arkadaşım 1 aydır yayın alamıyorum ne kampanyasından bahsediyorsun''dedim..Sonrakileri diyalog olarak yazayım..

+ siz kampanyamıza katılım onayı verin,ben size ücretsiz servis göndereyim
- siz önce servisi gönderin,yapsın sonra kampanyaya üye olacağım söz veriyorum
+ Bakın sizin görüştüğünüz kişiler müşteri temsilcisidir.Ben onların üstüyüm..Benim yönlendirmem daha dikkat çekici olur.
- Tamam işte siz yönlendirin sorun çözülsün,sonra arayın kampanyaya o zaman gireyim.
+ ama bunu yapmam için önce kampanya onayı gerekli yani işlem yapmam için şart
- arkadaşım madem üst yetkilisiniz yapın sorunumu çözün o zaman.
+ Önce kampanya onayı vermeniz gerekiyor
- Yok kardeşim kalsın

Neyse aradan 10 dk geçmeden beni tekrardan aradı ve güya sistemin yanlışlıkla geri aradığını iddia etti..Ben de tamam sorun yok iyi günler dedim ama bu tekrardan hazır aramışken kampanya için baskı yapmaya başladı..Ben hemen telefonun kayıt tuşuna bastım ve yukarıdaki konuşmaları bir kez daha birebir tekrar ettik ve kaydettim..

Artık yorulmuştum. izinsiz çalıştığım için ve aradığımda tekrar yetkili servis göndermek isterler ve ben evde olamam diye, bir ay daha yayınları izleyemeden öylece 2. faturamı ödedim.

Bir gün sabah kalktım izinli olduğum için yine bunları aradım..Ve üyeliğimi iptal ettirmek istedim..2 ayrı kişiye niye iptal ettirmek istediğimi yarım saatte anlattım. Telefondaki kişi; ''efendim merak etmeyin sorunu üst düzey arkadaşa aktarıyorum bana güvenin'' dedi..iyi dedik bir şans daha verelim ama benim ki ''şampiyonlar paketi''ve neredeyse ligin devre arası olmak üzere ve ben sezon boyunca sadece 4-5 maç izlemişim..Neyse üst düzey vatandaş aradı ona da durumu anlattım..O da bana ertesi gün ücretsiz servis gönderdi..(Aylardır bütün izin günlerimi buna harcıyorum)

Bana göre burası önemli : Gelen servis sorumlusu yanında yeni bir kutu getirmiş onu taktı..Ama yine nafile..Tekrar çatıya çıktı ama maalesef yapamadı..Sonra bana ''sorunun elembi kaynaklı olabileceğini ama servis olarak bu işe karışmadıklarını ve eğer istersem hafta sonu kendisini arayıp şahsi olarak çağırabileceğimi ve 50 liralık bir teknik servis ücretiyle (Extra masraflar hariç) sorunu 2 saat içinde çözebileceğini söyledi''ben de teşekkür ettim ve kendisini gönderdim.

Ertesi gün, üst düzey vatandaş tekrar aradı ve sorunumun düzelip düzelmediğini sordu..ben de sıkıntının elembi kaynaklı olabileceğini öğrendiğimi söyledim..''niye değiştirmemiş o zaman'dedi.Yetkisi yokmuş dedim.Tamam size döneceğim dedi..Tabi bir daha aylarca arayan olmadı..Ben de bu aradaki faturalarımı ödemedim ve haliyle 3 fatura ödemediğim için güya olmayan yayınım kesildi.

Sonra geçenlerde babam eve ait faturaları öderken birikmiş 3 fatura olduğunu görmüş ve ikisini ödemiş.Ertesi gün kalan fatura borcu için beni bir hanım aradı.Eğer faturamı ödemek için onay verirsem hemen yayınımı açacak ve yanında bazı paketleri 1 ay hediye edecekmiş.Haliyle durumu ona da anlattım..Tabi bu kez arayan onlar olduğu için kontörüm gitmeyeceğinden bol bol derdimi anlattım..

Bu hanım da beni birine yönlendirdi,sonra beni yeni bir üst düzey aradı.''Elembinizi değiştirme talimatı verdim..Yetkili servis arayacak'' dedi..Aradılar ve ertesi güne randevulaştık,tabi ben bu arada erken izin kullanmak zorunda kaldım..

Ertesi gün vatandaş geldi,inceledi,ilk gelen arkadaşların yaptığını yaptı..Uğraşma dedim, ben bu filmi daha önce izledim..O zaman dedi siz Türksat yerine ''eutelsat''üzerinden yayınlarınızı talep edin ama onun aylık ödemesi daha yüksektir dedi.Yada size yeni bir çanak kuralım,mevcut kabloyu oraya bağlarız sorun çözülür dedi..Tamam kurun dedim,ama bunu benim arayıp müşteri hizmetlerinden talep etmem lazımmış..Neyse yetkili servis yine sorunu çözemeden gitti..

Üst düzey arkadaş aradı,durumu anlattım..Tamam size çanak kuralım,yarın yetkili servisi yönlendireyim dedi.Pekala dedim..Sonra yine aradı,yetkili servis sizi arayacak randevu isteyecek dedi..2 saat sonra yine aradılar,yetkili servisin beni arayıp randevu isteyeceğini haber vermek için aradıklarını söylediler ! biliyorum haber verdiniz zaten dedim.Ama yetkili servis aramadı.Ertesi gün yani bu gün de bekledim,yine aramadı.

Öğle saatlerinde Digitürk tarafından beni şok eden bir mesaj geldi.
''Tarafımıza,teknik şikayet kaydınızın kapatıldığı bilgisi ulaştı''

Yahu kim kapattı,neden kapattı? sürekli arıyorsunuz,insan merak edip sormaz mı; ''yahu arkadaş aylardır sıkıntı çekiyorsun tam iş çözülecekken niye kaydı kapattın'' yok abi yok ne aradılar ne sordular.Gelen giden,arayan soran olmadı..

Teknik şikayet kaydını kapattığım da yok. Ve resmen aylardır benimle alay ediyorlar.

Aylardır yayın almadan ödediğim faturalar,teknik servise ve uydu tamircisi için ödediğim paralar, giden kontörlerim, ev telefonundan aradığım zaman bana kaçan faturalar, teknik servis geleceği için ücretsiz izinlerim.

Ve ben hala arayıp iptal ettirmek için çekiniyorum, yeniden bir yerlere yönlendirecekler, teknik servisle uğraşacağım diye. Üstüne üstlük ödeyeceğim iptal bedeli de cabası...Zaten Galatasaray'da kötü gidiyor.

Konuyla alakası yok ama izmir'de yaşıyoruz diye bu tarz sorunları aşmak zor oluyor maalesef..

Allah'a havale ediyorum.
Yazıklar olsun.
istanbulda başlayan yağmurla yayını hemen bozulan ve bize maçı izletmeyen platform, arkadaş dünya kadar para alıyorsunuz bir çözümünü bulun şunun.
aa bizim yayın bozulmadı ,bizim ki sadece böyle fırtınadan havaya uçucaz o zaman bozulur bence.
Gördüğüm en gevşek hizmet veren firmalardan birisi, bozuk cihaz vermişler 1 aydır değişime gelmiyorlar ha bugün ha yarın diye oyaliyorlar aboneliği devam ettirmem için bir sebep bırakmayan firma.
fenerbahçe maçının hala bitmediği platform.

geçen türkiye - çek cumhuriyeti maçını izliyoruz, komşudan garip sesler geldi, dışarı çıktık o an da gol olmuş. komşu da gol diye bağırıyormuş zaten...

digitürk'e geç geldiği için golü de göremedik...
ingiltere ligi yayın haklarını d smarta kaptırmış. Başlarım yapacağınız işe adam gibi bi futbol maçı seyretmek için 3 ayrı yayın platformuna üye olamamız gerekiyor.