1. .
  başka sözlükler aleyhinde yazmak da uçurulma sebebi sayıldığından bu sözlükten de uçurulması muhtemel yazardır. allah kimseye yaşatmasın yarabbim emek verdikden sonra eften püften bir sebepten uçurulmak koyuyor adama. yazıyorsun yazıyorsun yetkiniz alınmıştır diyor, nasıl ya diyorsun, nasıl olur az önce yazmıştım. kaç zamanımı verdim ben buraya kaç entryim var biliyomusun, zamanında yazdığım yazılar onlarca artı aldı daha ne yetkisi diyorsun ama olmuyor seni sepetliyorlar. yılmıyorsun orada kaçıncı nesilde olursan ol seni çaylak yapıyorlar yılmıyorsun 5. nesil oluyorsun daha temkinli daha sevecen oluyorsun. aaah ah gençlik güzeldi be.
  2 ... cayyas
 2. .
  kısmen içerisinde yer aldığım gruptur. bahsi geçen sözlük ekşi'dir elbette ama 2 defa yazarı olduğum ekşisözlük'ten bir defa uçurulmuşluğum, bir defa bırakıp gitmişliğim bulunmaktadır.
  ... ozz le grand
 3. .
  her zaman uçurularak değil uçarak da gelinebilmektedir. ilk yazmaya başladığınız sözlüğün boku çıkması nedeniyle siz de oranın bokunu çıkarmaya başlarsınız. bu bok çıktıkça iyice lanet eder ve diğer sözlüklere bakarsınız. daha basit ve kasıntısız olan ve zirve mirve olarak da ileride belki katılırım diyerekten, hop hop sekerekten, bade süzerekten, zczczczcz.. neyse o sebeplerle gel yağğnıma yağnıma nidalarıyla bu sözlüğe yazar olmaktır.
  uçmak uçurulmak değil de önemli olan konmasını bilmektir.
  #3432983
  ... kechi
 4. .
  (bkz: bir mevlana olarak uludag sozluk)
  ... edit akbayram