1. 1.
  başlıktan bi şey anlayan varsa parmak kaldırsın bana da anlatsın abi.

  ama anlatıcam dur.

  Boylamasına uzayıp aşağılara döküleceğine inadına enlemesine uzayan, sahip olan kişilere "lan bob ross senin kafanın dibine su iniyo mu olum" diye sorduğunuz, sorduğunuz kişinin "iniyo tabi o ne demek ya" dediği saç türüdür. Hacimlidir bereketlidir... bi delikten kıvrıla kıvrıla 5 tane çıkar.

  hani böyle saça sahip birini uzaktan gördüğünüzde ilk, "ahahaha o nasıl şapka lan" dersiniz içinizden. sonra size yaklaştıkça bi gariplik vardır ya hani. "ahahah olum hangi hayvanın kürkünü komuş lan bu kafasına" diye konuşursunuz içinizdeki sizle. ( dışarıya açıklamayın bu düşünceleri. ayıp) sonra yanınıza gelince "ah canım, yazık yaa" dökülür birden ağızdan istemsiz. O derece adamı dertlere salar.

  genelde zencilerde görünür. elektrikli saçtır, şekle girmez fön tutmaz. böyle rüzgar estiğinde milletin saçı ifil ifil havalanırken, öyle kafada kalıp gibi hiç hareketsiz duran saç tipidir. afro diye tabir edilir.

  bi de ahahaha ki en çok buna gülerim ben; hani yağmur yağınca yaprakların üstünde damlalar birikir ya, he işte bunlar denizden bi çıkar abi su dibe inemediği için kafanın üstünde damlalar o şekildir. (ahahah tamam sustum be)

  pırasa düzü ince telli, her gün yıkanması gereken yağlı saçla "gıcık saç kategorisi"nde yarışabilir.

  not: yazık lan. bitlense yeminle 5 senede çıkamaz o kafadan.

  http://www.bildirgec.org/imaj/xururuca/bob-ross.jpg

  o değil de bazılarına hakkat yakışıyor ama.
  4 ... nukleerella