bugün

404 not found.
sıçramak için dibe vurmak gerekir bazen...
Dip derken?
dip değil, magmaya ulaştım. bi'tık ötesi var mı?
Her ne kadar dibe vursan da elbet bir çıkış yolu vardır pes etmemek lazım.
En kötü ölüm var. Yap istediğini. Okul teröristi ol. Kavga et. Düzeni boz. Küfret. Ağla. Hissedemiyor musun? Hissetmek için uğraş. Takatin mi kalmadı? En kötü ölüm var.
Dibe vurdum geçmişte. Zor dönemlerim oldu. internet doğalgaz elektrik ödeyemediğim zamanlarda çubuk krakerle sturbucksta gün geçirmişliğim vardır. Hepsi geçiyor.
Dibe vurmamış insanlar tarafından verilmekte olan tavsiyelerdir. Yani, gtfo aq.
için la. paso için amk. bu hyat alkolsüz çekilmez.
Kurtulmak için ani hareketlerden kaçının, yoksa bataklık iyice içine çeker.
Yat uyu amk. Hazır dibe vurmuşun. En iyisi unutulmak.
Daha aşşağısı yok debelenmeyin mal gibi.
Kimsen yoksa kendinle ol.
Paran yoksa ucuz yollar bul.
Derdin mi var anlatacak kimsen yok mu? Tanımadığım birine içini dök kaç.
Dibin de dibi var. Olduğunuz konumu korumaya çalışın. işleri iyiye götürecekken daha kötü de yapabilirsiniz. Sonra yavaş yavaş çıkarsınız yukarı. (çıkarız inşallah) ölümden başka her şeyin çaresi var. Ve unutmayın intihar geride bırakacaklarınıza yapabileceğiniz en büyük kötülük.
Bir kere dibe vurunca bir daha hiç bir şeyin değeri olmuyor.
Her zaman umut oldugunu unutmamalilar, ya tutarsa?
(bkz: dip değildir o dip olsa duramazsın)
defalarca bu duruma dusmus biri olarak soyluyorum hani attan dusenin halinden yine attan dusen anlar hesabı. mantıgını asla kaybetme cıkmazda hic bir is yok. belki su an baskı yuzunden goremiyorsun ama bazen cozum cok yakınında oluyor. mantıgını kaybettigin an kum bataklıgına dusmus biri gibi cırpınmaya baslar ve daha da dibe batarsın.
iyidir, paniklemeyin.

Düşecek bir yer kalmayınca, mecburen ayağa kalkıyorsunuz.
Film bitiyor!
Vurmayın.
ölmeye çalışın.
dibin en dibine kadar inin, sonra nasıl olsa çıkacaksınız.
Burayı okuyorsan çıkmak istiyorsun demektir. Bunu istemen çok büyük bir adım unutma.
henüz dibe vurmadıkları için, bunca ajitasyona gerek olmayan tavsiyelerdir.
etrafına bak önce prenses, ne acılar var, ne zorluklar var, ne hayatlar var. Sanki dünyanın bütün yükü omzuna yüklenmiş psikolojisiyle bir arpa boyu yol gidemezsin. Ağlamayı bırak da çalış, üret, iş yap, devam et!
görsel

Şu kitaba başlamamın tek sebebi olan cümle.
Dibe vuranlara ithafen.