1. 1.
  Che'nin günlüklerinden yola çıkarak Alberto Granado'nın yazdığı kitaptan uyarlanan; 1952 yılında 23 yaşında bir tıp öğrencisi Buenos Aires'in varlıklı kesimlerinde yaşayan Ernesto ve 29 yaşındaki biyokimyacı arkadaşı, Alberto Granado'nun motorsiklet sırtında yaptıkları yolculuğu, seyehat boyunca gördükleri farklı latin amerika'yı ve iki arkadaşın bu farklı latin amerika ile kaynaşmasını anlatır film.
  4 ... tutunamayanlardan
 2. 2.
  Elbette ki filmin geneline hakim olması beklenen duygu özgürlüktü. Beklendiği gibi de oldu aslında. Toplumun kabul görmüş ritüellerine karşı koyabilme cesareti gösteren 2 arkadaş, sıradışı bir yolculuğa çıkıyor. Belki Alberto için değil ama en azından Ernesto için özgürlüğün altında yatan temel duygu dürüstlük. O, en söylenmeyecek yerlerde, en söylenmeyecek doğruları söyleyerek; inandığı gibi yaşayarak veriyor özgürlük savaşını.

  Sınıflar arası uçurumu sulandırmadan ve duygu sömürüsü yapmadan içtenlikle anlatıyor bu film. Bizi alıp götürüyor başka diyarlara. Şehrin koşuşturmasından, grilikler dünyasından, gürültüden, faturalardan, kısacası gündelik hayattan uzaklaştırıyor. Belki de dünya gerçekleriyle yüzleşmeye zorluyor.
  1 ... pandora
 3. 3.
  insanin icini oksayan, ulan keske ben de onun yerinde olsaydim dedirtecek olan guzel ispanya yapimi film.
  2 ... kaizen
 4. 4.
  (bkz: che guevera)
  ... karın desen jack
 5. 5.
  yönetmenliğini walter salles'in yaptığı, ernesto che guevara * ve arkadaşı alberto granada'nın güney amerika yolculuğunu anlatan filmdir..bir bakıma, che'nin dünyayı ve uğruna hayatını adadığı insanları tanıma yolculuğudur..

  che'nin "el che" olmdan önceki hali..etkileyici..
  1 ... insomniac
 6. 6.
  (bkz: gael garcia bernal)
  ... insomniac
 7. 7.
  bir efsanenin hayatını anlatmak konusunda çok fazla bir şey beklenmeden izlenmelidir.film tamamen basit , sakin olarak ilerler.yıkık dökük bir motorla çıkılan uzun yollar, yollarda tanışılan insanlar, kazalar, kavgalar.. hep sakin bir havayla anlatılır.

  che'yi oynayan aktör che'ye pek benzemesede başarılı bir filmdir.izlenmelidir.
  ... esneyenahtapot
 8. 8.
  cüzzamlı insanlarla olan ilişkileri insanı zamanımız doktorlarından utandırır.
  2 ... numb
 9. 9.
  ernesto guevara de la serna gibi bir adam olmayı kolay sananlar için yapılmış film. herkes "ne var lan, ben de devrim yaparım. önemli olan lider ruhunu taşımak, komunizm düşüncesini benimsemek." diyenlere "sen ordaki cüzzamlı hastalarla o kadar yakından ilgilenebilir misin? sen onlar için amazon nehrini geçebilir misin? önemli olan insan olmak insan!" demezler mi?
  2 ... goril bas
 10. 10.
  che guavera'yı gael garcia bernal'ın canlandırdığı film. ayrıca alberto granado'yu canlandıran rodrigo de la serna che'nin bir kuşak sonradan kuzenidir.
  filmde en akılda kalıcı sözler ise che'nin okuduğu bir kitaptandı:

  "bölünemeyecek kadar azız" diyor
  "her şey bizi birleştiriyor
  hiçbir şey bizi ayırmıyor."
  1 ... jackmartins