bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  ortodontik tedavi gören kızlardır. çoğu çeşitli sebeplerden dolayı öncelikle bu telleri takmak istemezler. ancak ertelenmemesi gereken bir tedavidir. büyüdükçe kökler daha da sağlamlaştığı için küçüklere oranla yetişkinler daha fazla acı çekmektedirler. en önemlisi ise bu tellerle nahoş bir görüntüye sahip olacaklarını düşünmektedirler. ancak çeşitli tedavi biçimleri çıkmıştır. özellikle porselen ya da şeffaf diye belirtilen braketleri tercih ederseniz çok yakınınızdaki dahi bunu farketmeyecektir. yapılan araştırmlarda aynı sürede türk kadınlarının kuaför masrafının aynı uzunluktaki ortodondik tedaviden daha fazla tuttuğu hesaplanmıştır.
  6 -1 ... ess ess
 2. 2.
  'ayy çok sevimli olmuşsun' sözlerine maruz kalan kızlardır.samimi olmadığın kişiler bile kurar bu cümleyi.ilk zamanlar konuştuğun herkes tellerine odaklanır.yüzüne değil dişlerine bakarlar.'ne zaman çıkaracaklar?' 'acı veriyor mu?''dişlerini nasıl fırçalıyorsun' gibi sorular klasiktir.insanlar belli aralıklarla sorar bunları sabırlı olmak gerek.
  7 ... soffy
 3. 3.
  tel çıktıktan sonra fıstık gibi dişlere sahip olan kızlardır.
  7 ... jikase
 4. 4.
  tel taktıktan sonra bir süre sabit olmayan teller takan kızlardır. eğer ki şanslılarsa alt dişlerine şeffaf tel takılabilir. tabii bu tedavi süreci çok uzun değil. 6 ay kadar.. sonra yalnızca geceleri takılır.. ve sonra tamamen tedavi biter süper dişleriniz olur.
  1 ... 4bucuktan5bucuk
 5. 5.
  ailesi bilinçli kızlardır. ortodontik tedavi her yaşta uygulanan bir tedavi olmasına rağmen karışık dişlenme döneminin başladığı 8-12 yaş aralığı tedavinin süresi ve başarısını olumlu etkileyen yaşlardır, bu yaşlarda kişi tedaviye kendi karar verip finansmanını sağlayamayacağı için ailesinin bilinçli olup hemen uzmana baş vurup tedavi yaptırmalıdır. bu bağlamda diş teli takan kız sağlıklı bir aile yapısına sahip kızdır.
  (bkz: biliyoruz da konuşuyoruz)
  (bkz: trust me i am a hekim)
  3 ... bendoktordegilimhekimim
 6. 6.
  (bkz: diş teli takan erkekler)
  1 ... kasgarli tost
 7. 7.
  diş ve ağız sağlığını koruma bilincini kapmış kızdır. *
  3 ... seyir
 8. 8.
  acayip sevimli olan kızlardır. renkli pembe mavileri falan vardır hatta. sonra ne kadar düzgün dişlere sahip olacaklarını düşünerek ertelememelilerdir.
  6 ... nihan
 9. 9.
  konusurken tüküren kizdir.
  4 -2 ... bu nick tam yirmi bir harf
 10. 10.
  öpüşürken metalimsi tad alacağınız, dile ulaşmakta zorluk çekeceğiniz kız tipidir.
  1 -1 ... burkay