bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    Pazartesi akşamı başıma gelen hadisedir.Ön iki dişim ''u'' şeklinde kırılmış,dişlerin köklerinde ve çenede herhangi bir hasara rastlanmamıştır.Fakat dolgu için 2-3 hafta bekleme süresi verildiğinden ve ön dişleri kullanmadığımdan çorba içmek dahil her türlü yiyecek ve içeceği güçlükle tüketiyorum.içimi dökmek için sözlüğe yazıyorum.Sözlükteki yoldaşlarıma önerim çok dikkatli olun, zaman çok kötü...
    9 ... nisbi yazar
  2. 2.
    şeker ya da tost yerken dişin ortadan ikiye yarılmasıyla gerçekleşebilecek hadise. üstelik 2 kez, aynı şekilde.. çok yetenekli dişlerim var lan.
    1 ... anlik bozuk insan halleri
  3. 3.
    ansızın bir fındık yüzünden kırılan dişimin yokluğuna üzülüp iç geçirmedim. sivrilip dilimi kesene kadar.. ben buradayım acıya devam niteliğinde konuşmamı engellemenin ne demek olduğunu pazartesi öğrenecek. *
    ... limoncuk
  4. 4.
    diş kırılması
    4 ... jerry drake
  5. 5.
    dolgu tutmayan eylem.
    ... anambunelan
  6. 6.
    kola gibi asitli içecek tüketiminin artmasıyla oluşma riski artan eylem.
    ... herbirseyibilenadam
  7. 7.
    MEVLÂ düşmanıma vermesin dedikleri cinstendir.

dün kaza yaptım 3 dişim birden kırıldı, yemek yemek mi ? ızdırap, ve şunu öğrendim biz normalde yemek yerken hep yutkunuyormuşuz ve ön dişlerden baskı çeker gibi emiyor muşuz şimdi yemeği yutarak yediğim halde fark ettim yutkundan sonra sürekli ön dişlerden bir çekiş geliyor ve acı çekiyorum hali ile.
    1 ... sadece olgun kizlar yazsin
  8. 8.
    pizza yerken kırılan dişi de ilk defa gördüm. pizza bittikten sonra farketmek de ayrı bir ayılık olmalı. dilime batıyor çok rahatsızım sözlük.
    -1 ... secret06
  9. 9.
    Erken müdahale edilmezse dolguyla bile telafi edilemeyecek fiildir. Dişim kırıldıktan neredeyse bir yıl sonra dişçiye gittim. Tabi o arada bi güzel iltihap kapmış diş. 3 kutu antibiyotik bitirdim bana mısın demedi. En sonunda çektiler mecburen. Enayiliğime yanayım emi!
    ... bozuk reosta
  10. 10.
    Kardeşim küçükken demirden oyuncak tabancayı suratıma atarak bunu başarmıştı.
    ... king akabe
kapat