1. 1.
  doktorun burnunuza dayadığı iğrenç kokulu plastik eldiveni ve çekim sonrası saatlerce durmayan kan haricinde pek bir zorluğu olmayan eylem. ama doktorundan doktoruna değişiyor tabi.
  7 ... amoresperros
 2. 2.
  (bkz: diş çektirememek)
  5 ... kendime donmeye artik cok gec
 3. 3.
  uygulama sonrası 24 saat boyunca alkol ve sigaradan uzak durulması gereken eylem.
  1 -1 ... anthrax
 4. 4.
  insanı çok zorlayan tedavi şeklidir.

  şahsım olarak bugun itibariyle dişlerimden 2sini sayın doktora iade etmiş bulunuyorum. çekerken neredeyse agzımın tavanınıda alacak sandım. sol tarafım uyusmus durumda.

  kabir azabı derler ya, cok zor coookk.
  5 ... kirmizi_pazen
 5. 5.
  eğer dişin kökleri içinde kaldıysa dırek altın vuruş yapıp ölmek gerekir...
  3 ... lustral
 6. 6.
  çekilecek diş yirmilik dişse büyük kabus denebilecek durum .
  2 ... hafisko
 7. 7.
  ing. pulling teeth
  1 -1 ... dokuzhanim
 8. 8.
  diş ağrılarının en iğrenç olduğu anlarda hayal edilendir.
  7 ... filozofil
 9. 9.
  kanal tedavisinden daha acı verici olmayandır. hatta şahsi fikrim kanal tedavisinden daha acı verici bir tedavi, hatta ameliyat bile olamaz. zira * ameliyatlarda hasta narkozla bayıltılır ya da en azından lokal anestezi uygulanır. kanal tedavisinde bu yok. işkence tadındadır, doktor elindeki toplu iğne benzeri bir cisimle sinirlerinizi alır. acıdan zıp zıp zıplatır dişçi koltuğunda*. allah kimsenin başına vermesin.
  3 ... hoyrat hayalet casper
 10. 10.
  bugün itibariyle basımdan gecen hadise. önce doktorun agzınızın içinde bir pamuk yardımıyla gezdirdigi o igrenc tatlı ama uyusturucu özellige sahip kremimsi seyle baslıyor tedavi. ardından igneler 1 2 daldırılıyor. 15 dakika kadar agzını oynatabildigin kadar oynatıyorsun. sonra morfin yutmus kedi hesabı dişci koltugunda "aman tanrım dünya ne kadar da güzel" moduna geciyorsun. buraya kadar hersey mükemmel değil mi? evet evet. sonra aniden doktor, bizim formaldehit'in içindeki canlıları kavanozdan cıkarıp tutmamızı saglayan beyaz eldivenleriyle geliyor. önce koltukta söyle bir irkiliyorsunuz. agzınız uyusmustur, agzınızın kafası güzeldir ama sizin hayır. adrenalin son hız salgılanmaya devam etmektedir. ve bir ses "sakin ol, içinden on a kadar say yavasca". o ses bir melekten bile cıkıyor olsa da sizin içinizde bir seytan görünümü coktan kazanılmıstır. bulunan her türlü alet edavat agzınızın uyusmayan tarafıyla anlamaya calısılmaktadır. "aha lan pense mi bu?" yuh. öhöm öhöm. neysem. eger cürümekte hassas ama cıkmakta inat eden bir dişiniz varsa bu olay yarım saat kadar tekrarlanıyor. bir de bu dişcilerin tükürük cekmek için kullandıkları bir alet var. aman tanrım. evlerden ırak. "o ne lan öyle" dememi saglayanlardan. bu edevati agzınızda hissettiğiniz anda gözlerinizi bir kez daha kapatıyorsunuz. ve işte o an: diş tüm güclüklerle cıkarılmıstır. ardından yeniden melek görünümü kazanan dişçiniz dikişlerini atmak için son sürat oradan oraya savruluyordur. işlem tamamdır. "artık kalkabilirsin" diyor bir ses. "merak etme agzında hiç kan yok" diyerek de süphelerimi agzıma yöneltiyor. bir bakıyorum: "aman tanrım, cinayet işlenmiş olmalı burada". "yarım saat kadar bunu agzında bastırıyorsun. 2 saat kadar da hiçbirsey yemiyorsun. ondan sonra sütlü pasta, corba gibi sıvı seyler tüketebilirsin" diyor. ayrıca korkmamam gereken bir diger hadise de agzımın uyusuklugu gectiginde agrılar olabilirmiş. hatta bununla da kalmayıp yanagım şişebilirmiş. yani bu su demek oluyor: 2 saat içinde agrı kesicilerle kanka olacaksın desmodus rotundus. ofluyorum, evin yolunu tutuyorum.
  3 ... desmodus rotundus