bugün

doktorunuz çok gerekli bularak ikna etmiştir sizi. sızlamalar geçer demiştir. ancak diş taşı temizliği ile bir hafta beyaz ve güzel kalan dişler daha sonra yeniden acımaya başlamıştır.
diş etlerinin kanaması da cabası.
dis eti rahatsizliginiz varsa kesinlikle yaptirmamaniz gerekir. yoksa caniniz cok yanar. dis etlerinizde sorun yoksa ya da dis eti tedavisi gormusseniz, kendinizi rahatlikla bir dis hekimine emanet edebilirsiniz. ancak dis hekiminin cok yasli ya da genc olmamasina ozen gosterin.
bugün yaptırdığım temizlik. diş etinde sorun olmayan kişiler rahatça yaptırabilir. şayet diş taşının bütün vücuda zararı var.
çoğu kez para kazanmak için yapılır.
acılı ve kanlı bir tedavi yönetimidir. kanama miktarı tedavi gören kişinin diş etlerine göre değişse de, 'hiç acımaz' diyenlere kanmayın. acıyor ve işlemden sonra bir gün boyunca sızlamalarınız oluyor. yine de yaptıracak olanları korkutmuş olmayalım; acı seviyesi öyle dayanılmayacak kadar da değil.

ayrıca not: şiddetli acılarınız olursa doktorunuzdan uyuşturucu iğne yapmasını isteyebilirsiniz. şayet benimkisi böyle bir alternatif sunmuştu bana. ama maalesef uyuşturucu spreylerin bir etkisi olmuyor; çünkü işlem sırasında ağzınıza sürekli su tutuluyor, bu da spreyin etkisini sıfırlıyor.
detertraj işleminin halk arasındaki adı.
hem diş sağlığı hem de estetiği açısından son derece gerekli bir işlemdir. burada yazılan acılı hikayelerden birine sahip olmamak için yumurta kapıya gelmeden temizletiniz.
çok kanar genelde ama abartılan kadar acımaz. korkmayın 6 ayda bir yaptırın.
can acısı denemez de bi sızı bıraktığı aşikar. korkutucu uygulamadır.
sözlükteki yorumları okuyunca zaten dişçi korkumdan mütevellit tırsa tırsa oturduğum dişçi koltuğunda kansız, acısız sona eren işlem. ne uyuşturucu iğne ne de sprey kullanılmadığı halde hiç bir acı hissetmedim, gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz.
yeeaaa çok acıyo demeyenleri sikiyolarmış, öyle bir temizliktir.
dişlerin aralarının açıldığının hissedildiği, insanın ağzından nefes almaya teşvik eden diş hekimi icraatı *. beyazlatma kombosuyla beraber yapıldığında sürekli aynaya bakası geliyor insanın...
sanıldığından daha önemli bir tedavidir. dişlerinizi kaybetmenize kadar giden o yolu baştan engellemek gerekir. tamam kabul biraz acılı biraz kanlı ama altı ayda bir yapılması zorunlu olan temizliktir.
(bkz: periodontoloji)
devletin sadece bu işlem için aile hekimlerinin yanına birer tane diş hekimi ataması gerektiğini düşünüyorum. halkın sigorta kapsamında faydalanabileceği diş hekimleri böyle ulaşılabilir olsa herkes yaptırır.
iyi bir diş hekiminin elinde acısız yapılabilen tedavidir. kanama olması da gayet normal korkulacak birşey yok.
korkutucu uygulamaymis. bu hafta yaptiracaktim ama yorumlari okuyunca vazgectim. zaten beni kan tutuyor.
kanama olmakla birlikte çokta acısız bir işlemdir. ha hiç dişinizi fırçalamadıysanız, dişlerde öküz gözü kadar taş varsa hekim ne yapsın onları çıkartmak için. ayrıca kavitron denilen cihazla daha rahat yapılmaktadır.
dişçinizin eli hafifse gayet acısız, küçük bir işlemdir. tek olumsuz yönü, dişlerdeki cilanın kazınıyor olmasıdır.
üstüne bir de 750TL'ye bleaching yaptırdın mı al sana bembeyaz dişler!
yaptırdığım, ama kan ile karşılaşmadığım temizlik.
kan ile karşılaşıyorsanız zaten diş etlerinizde problem mevcuttur.
Hic bir sey hissetmediginiz, sadece doktorun gozlerine bakarak tedavinin ne derece gectigini sezebileceginiz; hic mi hic acitmayan siradan bir tedavidir.
senede bir kez yapılması gereken temizliktir.
Yapıldıktan sonra dişlerin arası bayağı açılır.
güncel Önemli Başlıklar