bugün

buradaki birçok insanın cehaletinden utanıyorum aslında. sadece utanmakla da kalmıyorum, üzülüyorum.

Mustafa Kemal Atatürk diyor ya...

"Türk milleti çalışkandır, Türk milleti zekidir!..."

Aslında ilk söylediğini duyduğumda gururlanıyorum ama ikincisinde yutkunup anlamsızca bakıyorum etrafıma.

Çünkü "tarihini bilmeyen bir millet yok olmaya mahkumdur" cümlesi geliyor aklıma zeki kelimesini duyar duymaz.

https://twitter.com/CHPBU...tatus/1253260520364351489

uzun süredir eleştiriliyorum, hatta küfürler alıyorum ama yine de susmamak için elimden geleni yapıyorum.

çünkü ben bir şeylere tarihsel cevaplar ve doğrularla cevap verirken, yazdığı iki cümleyle beni yalanlamaya çalışan dhkp-c, mlkp, tikko kafasındaki insanlar sırf cehaletimizden pohpohlanıyorlar. Fakat benim niyetim pohpohlanmak değil, "Atatürkçülük maskesi altında mezhep faşizmi yapanlar" dediğimde "Aman gerçek yüzümüz ortaya çıkmasın da bizim gibi düşünmeyen her kitleye saldırıp biz normalmişiz, onlar anormalmiş gibi davranalım" diye düşünenlere inat gerçekleri konuşmak.

neden söz ediyorsun diyecek olanlarınız var ise bakın burada chp buca gençlik kollarının attığı tweet'e...

https://twitter.com/chpbu.../1253740831829360641?s=21

bu da chp genel başkan yardımcı veli ağababa'nın tweet'i..

https://twitter.com/velia.../1253649513929211904?s=21

bakın bu da chp gençlik kolları sekreteri olan kızcağızımızın twitter'ı...

https://twitter.com/elifnurcandoan1

burada yanlış olan ne var?

savcı mehmet selim kiraz'ı şehit eden dhkp-c'nin sanatsal kolu olan grup yorum'a övgüler var sadece o kadar!

son dönemde yeni chp politikası terör örgütleri ve terör mensuplarını sahiplenmek üzerine kurulu.

özellikle kk, canan kaftancıoğlu ve veli ağababa gibi isimler bu konuda bir proje ile partiyi içten bölmek için nasıl çabalarda bulunduğunu gözü olan, aklı çalışan herkes farketmiştir sanırım. çünkü her fırsatta yazıyorum. gerçi parti bölündü de! ben ne diyorum! bunu nasıl unuturum! neyse.

hdpkk ve dhkpc sevici milletvekilleri ve yöneticileri ile seçmeninin aklı ile alay eden yeni chp ve ychp’nin kadın kolları, gençlik kolları gibi örgütlenmeleri de bu terör seviciliğe hizmet eden insanlarla dolup taşıyor.

türkiye gençlik birliği genel başkan yardımcısı bilal gürbüz’ün aydınlık gazetesinde yayınlanan ‘grup yorum'un bomba şarkıları’ başlıklı yazısını paylaşmak istiyorum.

durumun vahameti ortadadır. ychp atamızın emanetine ihanet etmektedir. bu gerçeği tarafsız bir şekilde görebilmek tüm vatanseverlerin görevidir!

—————

grup yorum'un 'bomba' şarkıları

chp gençlik kollarının uğruna kendini paraladığı, neredeyse örgüt üyelerinden daha fazla sahiplendiği grup yorum kimdir?

sadece türkülerini söylemeye çalışan masum bir müzik grubu mu? yoksa dhkp-c terör örgütünün eylemlerine şarkılar güzelleyen, örgüt üyelerinin terör eylemlerine hazırlanmasında motive aracı mı?

grup yorum kurulduğu 1985 yılından bu yana 500’e yakın gözaltı, soruşturma, dava süreci geçirmiştir. grubun bu zamana kadar hep önde olan, türküler söyleyen 50 üyesinin 50’si de dhkp-c terör örgütünün propagandasını yapmak, suçu ve suçluyu övmek, örgüte üye olmaya kazandırmak gibi terör faaliyetlerinden yargılanmıştır. yarısından çoğu da bu suçlardan büyük cezalar almıştır.

grup yorum ve dhkp-c arasında organik bağ var mı yok mu sorusu yanlış bir sorudur. çünkü grup yorum örgütün doğrudan propaganda ve müzik yapılanmasıdır. aynı zamanda da yaptığı konserler ve sattığı albümlerle örgütün en önemli gelir kasasıdır.

şimdi grup yorum'un dhkp-c terör örgütünün yüzünü nasıl temsil ettiğini çok net olan bazı örneklerle açıklayalım:

masum türkülerin masum olmayan teröristleri

grup yorum’un yasaklanan şarkısı cemo “alnında yıldızlı bere, elinde mavzeriyle çıkıp dersim dağlarında türkü söylemek var ya” dizelerinde cemo’nun elindeki mavzeriyle türkü söylediğine inanmak en hafifiyle saflıktır. devletin silahlı güçleriyle çatışmaya giren, devlet otoritesini reddeden, “ovaya inip” kendisini desteklemeyen halka zor kullanan cemo efsaneleştirilen bir teröristtir. bu yüzdendir ki suçu alenen teşvik etmekten ve suçluyu övmekten mahkemece yasaklanmıştır.

diğer bir şarkısı, sibel yalçın destanı'ndan bir dize...

”çiftehavuzlar’da, bağcılar'da nazlı nazlı dalgalanan bayrağımız, sabolarımız, sinanlarımız, niyazilerimiz hiç teslim olmadı ki!”

şarkının sadece 1 dizesine 3 terörist, bir terör eylemi sığdıran bir müzik grubu.

çiftehavuzlar direnişi dedikleri dhkp-c’nin merkez komite üyesi aynı zamanda örgütün lideri dursun karataş’ın eşi sabahat karataş’ın istanbul çiftehavuzlar semtinde bir binada polislerle uzun süre çatışmaya girdikten sonra öldürülmesi olayıdır. sinanlarımız ve niyazilerimiz dedikleri örgütün 90’lı yıllarda merkez komite üyesi ve silahlı eylemlerinin karar verici mercisinde olan sinan kukul ve niyazi aydın’dır. örgütün 90’lı yıllarda yaptığı birçok terör eyleminin kararını, asker ve polislerimizin öldürülme emrini veren bu iki isimdir. nazlı nazlı dalgalan bayrağımız dedikleri ise dhkp-c terör örgütünün bayrağıdır.

peki sibel yalçın kim?

sibel yalçın 1995 yılında polisle girdiği çatışmada öldürülen bir dhkp-c üyesidir. okmeydanı'nda grup yorum’un binası olan idil kültür merkezi’nde yetiştirilen, örgütün tiyatro sahnesi olarak kullandığı parkta örgüt şiirleri okuyan kişidir. devlet kayıtlarında okmeydanı’nda bulunan adı fatma girik olan park terör örgütü tarafından sözde sibel yalçın parkı olarak isimlendirilmektedir.

başka bir albümü “yıldızlar kuşandık”

albümün adını taşıyan yıldızlar kuşandık türküsünde yıldızı (bomba yeleğini) kuşanan kişi örgütün militanı eyüp beyaz’dır. şarkıda geçen “ışıtacağız geceyi” dediği gün adalet bakanlığı’na canlı bomba saldırısında bulunulan 1 temmuz 2005 günüdür.

yine en çok bilinen ve chp buca gençlik kolları’nın da paylaştığı vidyosunun müziği "haklıyız kazanacağız" şarkısı. bu şarkı örgütün sözde marşı olarak kabul edilmektedir.

https://twitter.com/chpbu.../1253740831829360641?s=21

bütün eylemlerinde, buluşmalarında, toplanmalarında hep bu şarkı söylenir. bu slogan atılır. okuduğunuzda baştan aşağı terör eylemlerini öven ve devlete karşı terör faaliyetini meşru göstermeye çalışan dizelerden ve sözcüklerden oluştuğunu görmemek imkansız. şarkının son dörtlüğünü grup yorum şu şekilde sonlandırıyor:

“hasretin o büyük güne
savaşarak varacağız
silahımız söyleyecek son sözü
haklıyız kazanacağız”

son dörtlük bununla bitiyor sanıyorsunuz ama değil…
bilinmeyen 1 dörtlüğü daha var. örgütün sözde marşı olduğu için asıl amaçlarını da son dörtlüğe saklamışlardır;

“karadeniz'de, toroslar'da, kürdistan dağlarındayız
parti-cephe söyleyecek son sözü haklıyız kazanacağız.
oligarşinin düzenini savaşarak yıkacağız
dhkc söyleyecek son sözü haklıyız kazanacağız.”

doğrudan terör örgütünün ismini kullanmaktan çekinmeyen ve öven bir dörtlük. grup yorum üyeleri, örgütün diğer yapılanmalarında bulunan militanları kendi aralarında ve bazı özel etkinliklerinde bu dörtlüğü bağırarak söylemektedirler. ama şarkıya taktiksel bir çaba gereği eklememişlerdir. acaba chp "buca gençlik örgütü bu dörtlüğü bilseydi yine de bu müziği paylaşır mıydı?" kendilerine sormak gerekir.

sadece bunlarla bitmiyor, “türkülerinden başka bir şeyleri olmayan” sözde masum grup yorum’un ezgileri. yine birçok şarkısını yazan, besteleyen albümlerinde imzası olan isim ümit ilter kim?

1992 yılında terör örgütünün sözde infaz eylemini yapıp eylem üzerinde yakalandıktan sonra kocaeli f tipi hapishanesinde 24 yıl yatan ve 2015’te çıktıktan sonra tekrar örgüt adına faaliyete girişen bir militan. geçtiğimiz yıl grup yorum’un okmeydanı’ndaki merkezi olan idil kültür merkezi’nde yerin altına yapılan bir sığınakta ele geçirilen kişidir.

hapishanede kaldığı süreçte grup yorum’un hapishane sorumluluğunu yapmış ve terörü övücü birçok şarkısını da yazıp bestelemiştir.

grup yorum’un şarkılarını yazıp besteleyenlerden bir örnek daha verelim...

hasan biber adlı kişi geliyoruz albümündeki "haydi tenruh" adlı arapça şarkının yazarı ve bestecisidir. şarkı Arap nusayrileri'ni ve beşar esad'ı överken sünni Arapların yok olacağı günleri yad etmektedir. Bu arada söylemeden edemeyeceğim, burada Beşar Esad'a laf ettirmeyen Atatürkçü olduğunu iddia eden insan da çok...

(bkz: beşar esadı savunan yazar/#43237155)

(bkz: beşar esed halkını bombalayan bir haindir/#43236879)

her neyse hasan biber ismini kamuoyu yakın bir zamandan da tanıyor. 2013 yılında ak parti ve adalet bakanlığı’na bombalı saldırı girişiminde bulunan iki isimden birisi hasan biber idi. örgütün suriye’deki terör kamplarında sorumluluk üstlenmiş ve eğitim almıştır.

grup yorum’un militan devşirme merkezleri: idil kültür merkezi

grup yorum’un müzik alanında yetenekli kişileri devşirerek grubuna kattığı aynı zamanda gruba katılamayanları da çeşitli vaatlerle kandırıp örgütün diğer yapılanmalarına gönderdiği merkezdir. ankara, istanbul, izmir başta olmak üzere bazı illerde faaliyet gösteren, görünüşte sıradan bir kültür merkezi gibi görünüp gelen kişilere müzik aletleri çalmayı, şarkı söylemeyi öğreten bir kültür merkezi. fakat bunun arkasında yatan gerçek ise terör örgütüne kişi devşirme merkezi olarak faaliyet göstermesidir. örneğin;

tutuklu olup açlık grevine giren ve grubun solistlerinden olan sultan gökçek ankara idil kültür merkezi’nden yetişmiştir. liseli iken ailesinden zorla koparılan, eğitim hakkı gasp edilen yalanlara inandırılan biridir. bunun gibi çok sayıda masum genci kandırıp ölümlere göndermiştir.
şuan ölüm orucunda olan ve chp’li gençlerin ağıtlar yaktığı, chp’li milletvekillerinin kanallara çıkıp savunduğu ibrahim gökçek sadece basit bir grup yorum üyesi değildir. dhkp-c terör örgütünün müzik ve propagandadan sorumlu merkez komite üyesidir. yani grup yorum’un ana sorumlusudur.

cumhuriyet savcımız mehmet selim kiraz’ı makam odasını basarak şehit eden iki kişiden biri olan şafak yayla istanbul üniversitesi hukuk fakültesinde okuduğu sıralarda grup yorum’un konser biletlerini satarak militanlaşmış ve örgütün eylemcisi haline dönüşmüştür. 2015 yılında grup yorum’un konserine telefonla bağlanan ve sesi konserden canlı olarak verilen kişiler şafak yayla ve örgütün merkez komitesinden olan bulut yayla’nın annesi ve babasıdır. canlı yayında teröristin adını anarak “şafak yaylalar ölmez” diye slogan attırmışlardır.

(bkz: mehmet selim kiraz/#43239431)

aynı konserde grup yorum’un solisti ve şu an ölüm orucunda olan selma altın da savcımızı şehit eden bu teröristi gençliğe örnek olarak göstermiştir.
dhkp-c’li teröristlerin cenazelerinde ve mezarlarında ilk boy gösterenler yine grup yorum üyeleridir. bu mezarlar başında şarkılar söyleyen, teröristi övücü şiirler okuyan da kendileridir.

örgütün finans kaynağı: konserler

meselenin daha iyi anlaşılması için bir gerçeği daha yazalım. grup yorum’un masum duyguları sömürerek, gerçek yüzünü gizleyerek düzenlediği halk konserleri 2010-2011-2012-2013-2014 yıllarında etkili bir şekilde düzenlendi.

bu yıllarda grup yorum sattığı biletler ve albümlerden büyük gelirler elde etti ve bu paraları örgütün kasasına aktardı. dhkp-c terör örgütü ise, lideri olan dursun karataş’ın ölümünden sonra (2007) ciddi anlamda çökertilmiş, eylem yapamaz hale getirtilmişti. ta ki karakolları, emniyet genel müdürlüğünü ve görevi başındaki polislerimizi savcılarımızı şehit ettiği 2012-2013-2014’lü yıllara kadar.

bu yıllarda art arda canlı bomba eylemleri ve polislerimize yönelik saldırı eylemleri planlayıp başlatmıştır. mali olarak yurt dışından beslendiği silah ve bomba satın almaya başladığı yılların konser gelirlerinin en üst rakamlarda olduğu yıllara denk gelmesi elbette tesadüfi değildir. hangi parayla yapıldı bu terör eylemleri? büyük payı grup yorum’un konserlerinden elde edile ve avrupa merkezli istihbarat örgütlerinin finanse ettiği paralar…

ölümden beslenen yamyam örgütü ve davulcuları

elbetteki bunlarla bitmiyor grup yorum’un dhkp-c’ye olan bağlılığı. militanlarını ölüm oruçlarına zorlayan, yaşam haklarını ellerinden alan, ölümleri üzerinden kendisini var etmeye çalışan insanlık dışı bir terör örgütüdür.

dhkp-c’nin hapishanelerdeki militanlarına ölüm edebiyatı ve ölüm güzellemeleri yaparak moral-motivasyon destek sağlayan, intikam duygularını besleyen temel unsur işte grup yorum’un bombalı türküleridir. tıpkı 1998 yılında çıkardıkları boran fırtınası albümündekiler gibi. bu albüm, dhkp-c’nin ölüm oruçları eylemi düzenleyerek hapishanelerde kalkışmalar düzenleyen militanlarının isimlerini taşıyan ve onlara adanmış bir albümdür.

chp gençlik kolları’nın savunduğu bu müzik grubu aslında nice vatandaşımızı, polisimizi, devlet görevlilerimizi şehit eden bir terör örgütünün yapılanmasıdır. milli meselelerde ve milli bayramlarda gözü kör, kulağı sağır olan bu gençlik kolları söz konusu grup yorum’un militanları olunca sahneye grup yorum’dan önce çıkıyorlar. şarkıyı onlardan önce seslendiriyorlar. “grup yorum halktır” aldatmacasına inanan bu zavallılara birileri “grup yorum dhkp-c’dir” gerçeğini hatırlatması gerekir. sağ koluna pkk’yı, sol koluna dhkp-c terör örgütünü olan chp’ye biz buradan hatırlatalım. “

gelelim başka bir konuya. burada ben bu örgüt sempatizanı mezhep faşistlerini hedef aldığımda benim zır deli olduğumu düşünebilirsiniz. ama arkadaşlar Atatürkçülük bazılarının yüzünde sadece maske, gerçekleri görmemizi istemiyorlar ve de bizi "Atatürkçü olan" ve "Atatürkçü Olmayan" diye bölerek aslında hep uğraştıkları ama başaramadıkları şeye sahip olmaya çalışıyorlar.

Aynı Selçuklu ve Osmanlı Devleti Dönemi yaptıkları gibi. Canan Kaftancıoğlu'nu sevmeyen herkese "vahabi" diyen bir adamın burada Atatürkçü olduğunu iddia ederek dinini yaşayan, başörtülü, türbanlı kitleye saldırdığında onun laik, seküler olduğunu düşünüyorsunuz fakat halbuki bu bir yalan. Kendisi DHKP-C mezhep faşizmiyle yansa bile yüzünü gizlemeye çalışan bir insan. Emin olun bu insanlar az değil. Hatta ve hatta sandığınızdan kat be kat fazla ve de siz bunu anlamıyorsunuz. Hala Beşar Esad'ı öven bir insan Ulu Önder Atatürk'ün fotoğrafını koyunca sizler bu insanların kimler olduğundan haberdar olamıyorsunuz. Sorun bu. Anlatamadığım şey bu. Ama artık alıştım gerçekten.

(bkz: osmanlı nın çöküşünün sebepleri/#43242939)

(bkz: canan kaftancıoğlunun en hüzünlü gecesi/#43217856)
Tüm aşırı sol terörist cenahlar aynı yere çıkar. Dilinden barış kardeşlik gibi ifadeleri düşürmemek buna kılıf veya bahane olamaz.
yanlarına daha bir şey eklemek istiyorum, sadece küçük bir şeycik ama sonra üzülüyorum gerçekten neyin ne olup olmadığını bilmeyen insanlarda okur ve minnak kalpleri kırılır diye de, bir siyasal partide eklenir yani bunların yanına. üçü bir arada yazmak varken yine de bununla yetinelim doğru önerme deyip.

eskiden halkı tikko, mlkp, pkk, dhkp-c dışında kimse bölmüyordü aslında. sonra bazı siyasal partileri de kendi tekellerine geçirdiler de, buna hiç girmeyeceğim. kendi arasında bile bölünebilen örgütlerden söz ediyoruz sonuçta.

örneğin neden 1972 yılında tikko kurulduktan sonra 5-6 yıl içerisinde 10 farklı terör örgütüne bölündü? çünkü bunlar bölücü insanlar. türkiyede solculuk ne yazık ki mezhebi ve ırki faşizm güdenlerin yüzüne takındığı maskelerden bir diğeridir...

öyle olmasa halkına zulümle kan kusturmuş hafız esad ve de beşar esad gibi iki diktatörün karşısında durmak varken, gidipte amerikan'ın verdiği silahlar ile zavallı sünni araplara zulüm yaşatmak için ypg'ye katılmazlardı ülkemizin içindeki halkı "halk olduğu için sahiplenenler" değil mi? ben burada sadece babasının neler yaptığını anlattım diye topa tutuldum ülkemizin içindeki beşar esad sevgisiyle tutuşan ama sözde atatürkçü, aslında dhkp-c sever mezhep faşisti kesimden!

gidipte yüce türk ordusuna karşı amerikan'ın verdiği silahlarla çıkmazlardı değil mi? ah pardon zaten çıkamadılar, saklanıp arkadan vurmak en iyi yaptıkları şey. aynı aslını gizleyen sözde Atatürkçülük maskesi altında dinini yaşayan insanlara saldıranlar gibi şuan sosyal medyada.

(bkz: beşar esed halkını bombalayan bir haindir/#43236879)

her neyse tikko dediğimiz örgüt bölündükten sonra mezhebi faşizm terör örgütü olarak dhkp-c, arkasından ırki faşizm örgütü olarak pkk'ya katılan bir kesim insan oldu kendilerinden. ne bir kesimi, çoğu hatta!

ayrıca bazı insanlar "halkı halk olduğu için sahiplenir onlar" der de gülerim ben hep. devrimcilik kalıbıyla mezhebi faşizm adına devşirilip, abd'nin savaşında, emperyalistlerin verdiği silahlarla savaşırken ypg'de öldürülenlerin halkı sahiplenmesi mi? türkiye'de bana bir gerçek komünist gösterebilecek olan var mı yakın zamanlarda?

bunun nedeni belli ama. şahkulu, celali, koçgiri isyanını yapanların mezhep faşisti torunları ve de bir takım ırk faşisti hdpkk yandaşı bir araya gelince üstünlük sağlıyorlar sosyal medyada akıllarınca.

sözde kardeşlik, barış, birlik, beraberlik -tabii yersen- ama aslına inince asıl amaç türk'e zulüm...

günümüzün türkiye komünizmi yani...

hasan sabbah "türk katli vacip ve sevaptır" der.

fedailerinin torunları ise hala içimizde...

şu ilk video'ya bakın bakalım. uğraştırmayın beni daha fazla. yazmaya üşenir oldum yeterince.

görsel

https://www.youtube.com/watch?v=4MOUgYbVW64

https://www.youtube.com/watch?v=s7BmCv25S84

https://www.youtube.com/watch?v=T2Re6QV6B5s
hadi bir de chp koy yanınada keyfimiz yerine gelsin. ne dersin? size kalsa hepimiz teröristiz zaten ama aydınlık günler göreceğiz. ötekilerde bizim chp de. ağlayın.
Dhkpc grup yorum PKK CHP bunların hepsı aynı şeydir.
bunların yanına içten fethedilen ulu önder atatürk'ümüzün partisinin ismini üzülerek ekliyorum zaten beynimden her seferinde...

çünkü günümüzde bir şeyler çok değişti ne yazık ki...

bazen "akp daha atatürkçü şu anki chp'den" diye geçiyor aklımdan ve bunun gerçekliğinin verdiği yükle başbaşa kalıyorum. en azından kk, veli ağababa, canan kaftancıoğlu yok. okumayan adamlar gelir eksiler şimdi.

(bkz: canan kaftancıoğlunun en hüzünlü gecesi/#43217856)
sözlükteki faşistlerle tartışmayacağım bile. daha önce bir yazarın da yazdığı gibi grup yorum halktır. kudursanız da, çıldırsanız da grup yorum ve chp bu ülkede ezilenlerin, kimsesizlerin sesidir. bunlar birbirinden ayrı tutulabilecek değerler değildir. sizler ise halkların hiç bir şeyi değilsiniz!
alnına koyayım hızımı alamadım. öncelikle grup yorum ve chp birdir, ikisi de halktır ve susturulamaz. burada kuyruk acısı, bu devrimci sese kulak vermiş olan milyonlarca can yoldaşın halen var olmasıdır. konserlerine giden yüz binlerdir. 1985’ten beri süregelen bir gelenek öyle baskıyla susmaz. bunları geçiyorum. dikkatinizi çekmek istediğim şey, bu genel kitleye solcu gibi görünüp, atatürkçü gibi görünüp akp’nin ulusal şubesi, bir acentesi haline gelen aydınlıkçıların ne kadar karşı devrimci, işbirlikçi ve şeref yoksunu bir yapı olduğunu soldaki insanlara bir kere daha göstermesi olmuştur. bu şerefsizler, 80 öncesi devrimcileri isim isim mecmualarında yayınlayarak bu pırıl pırıl gençlerin öldürülmesini sağladılar. işte şimdi de alçak trollerin açtıkları başlıklara böyle malzeme sağlıyorlar. sizin yeriniz ne ilerici saflar, ne de soldur. akp ile birlikte yok olup gideceksiniz. grup yorum, dhkp-c, chp ayrı tutulamaz ve de sizler arap düzeniyle birlikte yok olup gideceksiniz.
grup yorum, konserine savcı mehmet selim kiraz'ı şehit eden şafak yayla'nın annesi ve babasını çıkarıp övgüler yağdırıyor. bu bile grup yorumun ne olduğunu net bir şekilde ortaya koyar.

buna rağmen hala çomar, şerefsiz diyen var ya... grup yorumu savunmaya kalkanlar var. daha ne denilir ki?

inanmayana link gelsin madem.

https://www.youtube.com/w...IXVU&feature=youtu.be

bu başlıktaki söylem aslında görmemizi istemedikleri gerçekleri içerdiği için hiçbir zaman ilgi görmeyecektir.

çünkü bu halkı bölmeye çalışanlar, yüzlerine atatürkçülük maskesi geçirmiş ve de halkı birer kukla gibi oynatıyordur zaten...

işte bu yüzden gerçek atatürkçüler her zaman dışlanır. çünkü ne "solcu atatürkçü" saçmalığına yakındır, ne de onların yaptıklarının farkında olmadığı için onlara sevgiyle bakar...
bizden dökülen kanı hesap etmeyenlerin kanını düşünmeyiz der geçerim.
siz, biz, onlar diyor hayatını kaybeden devlet memuru için ama birlik, beraberlik, barış, kardeşlik savunuyor. tabii yersen.
terörist örgütün müzik grubu.
terör operasyonları hız kesmesin ki,

kanı bozuk kim varsa, kansız kalsın.
Ama güzel çalıyorlar..şimdi bu da bir gerçek..

Ben güzel calani severim..(!!!))))
"ahmet kayaya nasıl baskı yapıldıysa grup yoruma da baskı yapıldı,ilerde şimdikinden daha popülerleşirse bu baskı yapanlar yüzünden olacaktır." yazan insanların olduğu başlık. Yazık. bizim o kadar insanımız boşuna hayatını kaybetmiş bu düşünceyi ifade edebiliyorsa birileri gerçekten.
halkı bölerek gerçeklerin üstünü kapatılan düzende doğruyu söyleyen herkes terörist bu çomarlara kalsa. ama gençlik uyanıyor.
dhkp-c, mlkp, tikko sevgisi olmayan ve de canan kaftancıoğlu gibi bu örgütlere duyduğu sevgiyi gizlemek için yüzüne atatürkçülüğü maske olarak sımsıkı takmayan bir yazarın doğruları anlattığı başlıktır. eksileyen insanların kimler olduğu hakkında halkımız zaten fikir sahibidir. dhkp-c, grup yorum ve de chp'nin şuan ne yazık ki elele tutuşmuş olduğu için, gerçek Atatürkçüler bu şekilde dışlanmaktatır. Çünkü halkın bazı şeyleri görmesini istemezler. Muharrem ince'yi susturan zihniyette bu zihniyettir.
görsel

Aaaa yok beee ne dhkp-c si. Ne işleri olur....
aynı zamanda pkkcıdır. alayı hapislerde gebersin.
evet. ikisi de aslında sevgi pıtırcıkları ve de ychp'nin kalesi olan atatürkçü kuruluşlar değil mi ağzına öpücük kondurduğum zihniyetler? bu kafada devam.
An itibariyle bir terörist eksilmiştir. Evet.

(bkz: grup yorum üyesi ibrahim gökçek in ölmesi/#43293272)

Ayrıca Grup yorum dediğimiz terörist bir örgütün sanatsal ayağıdır. Bunu bilmeyen yoktur.
Pkk-hdp ilişkisi her ne ise dhkpc-grup yorum ilişkisi de odur.
Gel de bunu bakırköy ve Kadıköy atatürkçüsü tayfaya anlat.

Ayşenur teyzeleri, emre amcaları, Feyza kardeşleri ve merdan abbeleri sağolsun grup yorum'u athena,duman,84,volvox gibi bir grup sanıyor bu Kadıköy ve bakırköy Atatürkçüleri.