bugün

kendini değersiz amaçsız işe yaramayan hiç hissetmektir. bana arasıra gelen histir.
Etrafımdaki insanların bana verdiği görevlerden birini beceremediğimde veya bazı durumlarda elimden bir şey gelmediğini anlayınca ağır basan his. Cidden de öyleyim galiba.
Her şey yolunda giderken yolda olmamanın kattığı bir histir bazen. Yaptığımız şeylerin bir çoğunu dayatma olarak yaptığımızın farkında olmamızdan mütevellitir bu yoldan çıkmışlıkta.
özgüveni bitiren etmenlerin başında gelir.
Hiçbir zaman insanların gözünden kendimi değersiz hissetmedim, kim olursa olsunlar hiçbiri bana kendimi değersiz hissettiremez.

Ama ben zihnimde muhasebe yaparken kendi kendime kendimi değersiz hissettiriyorum.

Yani ben pisliğin tekiyim, ama siz bunu söyleyemezsiniz.
bir zamanlar 6 ay boyunca cymbalta isimli ilacı kullanmama neden olan his. kotu oldukça.
atlatmak kişinin elinde tamamen. yapılması gereken basit, hisler artarak devam ediyor ise doktordan destek alınması gerekli. şükretmeyi her zaman daha fazla bilmeli kişi.
Maalesef, saf bir gerçeğin neden olduğu duygudur.

Değer görmeyen varlıklar, bunu hissetmekte hak sahibidirler.
Şu an hissiyatını duyduğum tek şey. Kesinlikle.
Hacı çevrendeki çoğu insanın işine yaradığın kadar değerlisin. Anne baba kardes ve birkaç dost dışında etrafına baktığında böyledir. Bazen ailen bile sırt çevirebilir sana. Bak sana en güzelini söyleyeyim; minimumla yaşa maksimumu hedefle fakat oturduğun yerden değil.
Annemleyken imkansiz.
Hissetmekten çok başkaları hissettirir.
Kendimize değer vermediğimiz için başkalarından değer bekliyoruz halbuki kendimize değer versek hiçbir sorunumuz kalmayacak.
Şu sıralar çok şükür başımda olmayandır.
ben iliklerine kadar megolaman olduğum için bunu bana hissettirebilecek çok az şey var. uzun süredir ilk defa geçenlerde babam yüzünden hissettim ve kendime hayır diye karşı çıktım. önüme bir a3 kağıt aldım ve neden değersiz değilim konulu cümlelerle doldurdum.
ayrıca küstahça fikirlerle dolu aklım. dedim ki: ben olmazsam bu dünyanın bir anlamı yok. ben öldükten sonra çok kötü şeyler olsa nolur. koca bir anı sırf biri beni aşağıladı diye ve ya görmezden geldi diye yakamayacağım. ve dostlar kaldığım yerden değerli olmaya devam ettim.siz de yapın. o pşikolojiden kurtarır.
Takma Be Bu Gunlerde Gecer Ne Demiş Şair ;

Oda Gelir Buda Gecer.
Değer verdiğim insanlar tarafından bana nakledilen duygudur. Hiç umrumda olmaz çünkü ben elimden geleni yapmışım ve vicdanım rahat olur.
Mutsuz insanları mutsuz insanlar yapmış en önemli nedenlerden biridir.
değersiz hissettiğim yerde asla ve asla durmam ve asla bi insana değersiz olduğunu hissettirmem, prensip meselesi.

arkadaşlarla yürürken bile kimsenin bi adım bile arkamda durmasını kaldıramam aynı hizada birlikte yürümemiz lazım sırf arkada kalan kendini değersiz hissetmesin diye.

bir takım hislerdir.