bugün

Klavye delikanlısı bu gençlerimiz ne yazık ki gerçekten de batının ilmini değilde ahlakını almıştır.Nasıl olsa burdan sallarım kufru kım nerden bılecek benım kım oldugumu dusuncesıyle gırılen acizlik durumudur.

Adam utanmadan Atatürk'e , Ordumuza , kurtuluş savaşı'mıza , Annelerimize , Osmanlı'ya , müslüman'lığa hatta ve hatta Allah'a bile dil uzatmaktadır.Çok değil 15 yıl öncesine kadar eşşekoğlueşşek yada hıyar gibi kelimeler ağır küfür sayılırdı. şimdi yolda yürürken ne zaman yanımdan genç bir grup geçse hepsinin cümlelerine besmele olmuş ağır küfürler duymaktayım.

sözlükte ki densizler tarafından açılan bu tarz entryler beni üzmekte bu entrylerın oldukca buyuk ragbet gormesı ıse kahretmekte keşke burdan yapacağım bir davet işe yarasaydı da daha terbiyeli daha saygılı daha değerli insanlar olabilseydiniz.
saygısız insanların yapacağı şeydir. insanların inançlarına , görüşlerine dil uzatmak ancak empati yoksunu ve düşüncesiz bireylerin sergileyeceği davranıştır. aynısının kendilerine yapılacağı ve nasıl hissedecekleri düşüncesi içlerinde yer edinememiştir.
(bkz: bordo klavyeliler)
sadece değerlere değil, sürekli küfür etmek bir alışkanlık haline gelmiştir. küfür etmek saygısızlık, etmek saygı göstergesi değildir belki. fakat ortama ve duruma göre konuşabilmek ya da yazı yazabilmek de demek ki her insanın becerebildiği bir şey değildir. canlar, yıllar ve emekler verilen her değer kıymetlidir. insanın hoşuna gitmese de saygı göstermesi gereken bir durumdur.
Bu başlığa gösterilen rağbette bu konularla ne kadar alakalı oldugumuzu bır kez daha ıspatlamakata. Keske baslıga degerlerımızden bırını ve ardına bır kufur yerlestırseydım o zaman daha cok ınsana ulasabılırdık.
Babaya ataya küfür etmekten farksız bir durumdur. Benim gözümde iflah olmazlar.
türk milleti nin modası. eskiden de saygı yoktu da küfür yoktu.
yanlış bir tespittir bana kalırsa.

değerlere küfretmek moda değildir; sonuçtur. yalnızca çok fazla kışkırtılmış taraflar vardır ve daha fazla kışkırtmak, nefretini aksettirmek için elinden geleni yaparlar. bu çabanın içine atatürk dahil olur, allah dahil olur.

ve yine bana kalırsa, bu böyle devam edecektir. iki ya da daha fazla düşüncenin çarpışması ve çarpıştıkça daha şiddetli ve yakıcı, yıkıcı hale gelmesi kaçınılmazdır.

editlenmiştir.
sözlük yönetiminin suçudur. Bu değerlere eleştirel kelimelerle yaklaşsalar anlarım da, hakaret gerçekten üzücü. Sözlük yönetiminin derhal bu kişileri sözlükten uzaklaştırması gerekli.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.