bugün

-stres çarkı
-selfie çubuğu
-airmax ayakkabı
insanlık. Artık çölde bir yerde çünkü.
(bkz: kek)
kendisini sevmeyen bir kişiye duygularını belli eden insan tipi buna en iyi örnektir. o andan sonra kişimiz öyle bir değer kaybeder ki türk lirası falan yanında halt eder.
Karakter.
Oreo, kolbastı.
merhamet, insanlık..
Samimiyet.

Artık herkes hemen birbiriyle çok yakın oluyor.
Sadakat. Günümüzün trendi menfaat.
dürüstlük, samimiyet.
Büyüklere saygı küçüklere sevgi.
gerçek yaşam.

insanlar artık kendilerine kurdukları sanal dünyalarında olmak istediği karakterler olabilme çabası içindeler. sokaktakini ya da yanındakini kimse tanımak istemiyor artık. videosunu izlediğimiz olaylara veya kişilere sokaktakinden daha fazla tepki veriyor olmamız bunun en büyük göstergesi.
(bkz: YTL)
sosyal iletişim.
aşık olmak. sahiden aşık olabiliyor muyuz artık. karamsarlık adına söylemiyorum bilhassa samimiyeti yakalamak adına soruyorum. aşık olmak bu kadar hassas bir duygu iken o hassaslığı kontrolden çıkarmak istiyor insanlar sanki. ya da bana öyle geliyor. hani hayatın değiştirdiği teknoloji, değişen jenarasyonunun getirdiği etkileşimler var ya, ha işte o değişimler aşık olmayı kaldıramıyor bence. vaktinizi aşık olmaya harcayın demiyorum tabii ama, o sosyal medyanın getirdiği gereksiz anlam yüklemeler, efendime söyleyeyim o dışardaki insanların birbirine olan tahammülsüzlüğü falan insan aklını yiyip bitiriyor. hal böyle olunca önümüze gelen bütün sapıtmaları yok edip, aklımızı başımıza alamıyoruz. halbuki aklımızı başımıza alamayacağımız durum hakikatli bir şekilde aşık olmaktı. ama kaf dağının arkasında kaldı.
Dolar.
bu hafta baya düştü.
Değerdir.
Bayram sabahları, bayramlık alışverişi.
(Yazar burada derin nefes aldı.)

Alıştıklarımız..
25 inden sonra aşk, 40 ından sonra evlilik, 50 sinden sonra seks, 60 ından sonra para. bize böyle ögrettiler 25 inden sonrasını gördük, onayladık. 40 a ne kaldı ki şunun şurasında.
insanlık.
Milyonlarca diplomalı işsizin olduğu bir ülkede

Okumak.
Black ops serisi biraz güzel değil sanki. Mwf dan sonra bozdu doğru.
insanlara duyulan güven.
--spoiler--
Zaten kolay güvenen biri değilim.
--spoiler--
(bkz: ahlak)
sadakat

Her şeye karşı.