bugün

miami polisini aptal gibi gösteren dizi.
geçen sezon finalinde debraya durduk yere mevki atlatan polis departmanı bu sezon finalinde boş durmaz dabra yı vali falan yapar sanıyordumki beklediğim gibi gerçekleşmedi.
-3 lemeciyi yakalayamadılar.
-travis i yakalayamadılar.
-minivanda dexter ın öldürdüğü polisi kimse iplemedi.
-çalışanların birisi seri katil , amir faişe katili , bir diğeri de manyak.
-dinci zenciyi öldüreni kimse iplemedi. her sezonda böyle 5-10 katil ortadan kayboluyor neredeyse.
-bir de üstüne takdir üstüne takdir. ne la bu? bu kadar vasat bir büroyu değil takdir etmek yerinde tutmazlar sürgün ederler.
--spoiler--
7. sezonda olması muhtemel bir diğer olay ise, debra ve dexter'ın öz kardeş olmaları..

--spoiler--
--spoiler--
sezon finaliyle bitirmiştir beni.
muhtemelen debra kabullenecektir önümüzdeki sezon dexter'ın bu durumunu -tüm dexter severlerin kabullendiği gibi- ki zaten zamanında lumenle dexter lumenin tecavüzcüsünü öldürürken debra onlar olduğunu bilmeden de olsa onaylamıştı bu tavrı.
merakla beklediğim bir diğer husus büroya gelen stajer. çok olay çıkacak gibi onun üzerinden. gelecek sezonu o adamın üzerinden kuracaklar gibi geliyor bana.
ve debranın dexter a aşık olması.. ergenliğe yeni giriyor sanırsam, hayretle izleyip epeyce sövdüm debraya. esasında psikoloğuna..
bakalım yeni sezonu merakla bekliyoruz.
--spoiler--
ulan yine bitti namussuz dizi. biterken de salladı ortalığı yine. 12 bölüm hakikaten az bu dizi için azizim, facebook ta 10 milyonu aşkın olan bir dizi ekibi için çok da zor olmasa gereke şu bölüm sayısını en azından 24 yapmak. 1 yıl boyunca debroah fuck mı diyecek shit mi diyecek yoksa harry dediydimi diyecek mal mal bekliyeceğiz. gösterip de vermeyen hatunlar gibi oldu, 12 bölüm boyunca zevkten 4 köşe geziyoruz orgazm anında aşkım kredi kartını verebilirmisin diyen hatunlarda bu dizi gibi hissetiriyor orgazmı adama. gösteripte vermeyen hatun ile orgazm sırasında kredi kartı isteyen hatun arasında büyük fark var biliyorum ama konu o değil, dexter, ne kadar saçmaladıklarını anlatmaya çalışıyorum. 12 bölüm yetmiyor sözlük.
hayatımda ilk kez bir dizi finalinin rüya falan olmasını temenni ediyorum, pek umudum olmasa da...
sezon finaliyle ağızları açık bırakmakla kalmamış, dilleri şaşkınlıktan yere değdirmiş dizidir kendisi.
ayrıca, bazı suçları okuyup ayrıntıları öğrendikten sonra insan, dexter' in yaptıklarına bir türlü kızamıyor.
--genel spoiler--

ya bu adam bu kadar naylonu nerden temin ediyo. belli bir yerden alıyor olamaz, adam kıllanır, olay büyür, ordan yürür gider. 6. sezonun sonunda kadar izlemiş biri olarak aklıma daha yeni geldi bu soru. açıkçası da merak içindeyim.

--genel spoiler--
Bu kadar sene niye izlediğimi anlayamadığım dizi. Hayır şimdi işin içine deb de girince ya final sezonu olacak ya da bi 6 sezon daha çekilecek demekten kendimi alamıyorum amk. Ki benim kafamda deb'in olayı keşfetmesi gereken sezon 3 ya da en geç 4 tü. Çok geç yaptılar o sikişi. Hadi hayırlısı.
6.sezonunu az önce bitirdiğim dizi .

--spoiler--
diğer sezonlara göre yavan bir sezonu geride bıraktık. her ne olursa olsun yinede beğendik tabiki.

dex işleri yoluna koydu sezon mutlu bitti oh mis derken , miami'de sevişmedik erkek bırakmayan debra yırtık dondan çıkar gibi çıktı son sahnede. o sahnede dex abimiz gibi ''hassiktir amına koyim '' çekmeyen yoktur herhalde. debrada değişik hatun arkadaş, önce ice truck killer , ardından dexter. katil fetişisti çıktı .

7.sezon hiç şüphesiz dahada iyi olacak gibi . son 2 sezon kaldığını düşünürsek , dexter'in gerçek kimliğinin yavaş yavaş ortaya çıkacağını söylemek pek şaşırtıcı olmaz heralde.bu sezonun finalide bunun bir başlangıcıydı.

(bkz: beginning of the end) *
7.sezonda masukanın puşt asistanı ile çavuş doakes arasında bir bağlantı mı çıkıcak acaba diye düşünmüyor değilim. bunu düşünmemin sebebi, imdb'de dizinin 7.sezon ilk bölümünün isminin doakes returns oluşudur efendim. doakes ya , aynen kocaman bir hassiktir .

neyse selametle : i am a father, a son, a serial killer.

--spoiler--
Koca bir sezounu 12 bölümle kapatıp bizi bir sonraki sezona bekletmek zorunda bırakan harika bir dizi.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.