bugün

son bölümü 2013 de yayınlanmış dizi.
bilmeyenler için özet konusu;

evlatlık büyüyen dexter'ın öldürme içgüdüsü var.
buda bunu suçluları öldürmekte kullanan bir seri katile dönüşüyor.
sonradan dexter'in öz kardeşi olduğunu öğrendiğimiz bir başka seri katil daha var.
dexter'in birde üvey kız kardeşi var.
son sezonda sanırım bu iki kardeş bildiğin çiftleşiyor. sonra vay ensest vay pedofili niye arttı
çok fazla sex sahnesi içeriyor. aile ile izlenecek film değil.
Bu diziyi izledikten sonra diğer diziler o kadarda iyi gelmiyor nedense. Dönüp kaç kere baştan başladığımı hatırlamıyorum bile. Hala izliyorum gerçi, 3. Sezon finalindeyim. Uzun bir ara vermem gerecek, yeni sezon çıkana kadar Dexter hakkında aklımda bir şey kalmaması, izlerken tekrar orgazm etkisi yaratması gerekiyor.
dönüşünü dört gözle beklediğim, finali iyi olmadığı için ağzımızda bıraktığı tuhaf tadı sileceğine can-ı gönülden inandığım, nefis dizi.
yeni başladığım bir dizi. sevgilisi rita çok tatlı bir kadın.
Şu dizinin seneler sonra devam edeceğini öğrenmek, bu sene aldığım en iyi haberdi.

michael c. hall isimli dahiyi yeniden dexter morgan rolünde görmek inanılmaz güzel olacak.

tanımlamak gerekirse, tam 8 sene sonra, 9. sezonu ile, bu sene sonbahar gibi geri dönecek dizidir.

debra'nın da, aynen harry gibi, dexter'ın vicdanı olarak geri döneceği konuşuluyor. inanılmaz.

https://i.imgur.com/0yrQMhB.jpg
Latincede "sağ" kelimesini ifade ediyor.
https://www.youtube.com/w...0&ab_channel=SHOWTIME

vallahi geliyor, ulan çok duygulandım. tonight is the night.
o kadar boktan bir finalle bitmişti ki.. debra olmadan nasıl olur bilmiyorum tek istediğim seriye yakışacak bir final yapması.
görsel

Dexter'ın yeni sezonundan ilk tanıtım geldi. "Dexter: New Blood" ismiyle ekrana gelecek olan sezon 7 Kasım'da Showtime'da başlayacak.

10 bölüm sürecek mini sezonla dönecek olan Dexter'ın başrolünü yine Michael C. Hall üstleniyor ve sezonu yine showrunner Clyde Phillips hazırlıyor. Yeni sezonda Dexter, New York'ta bulunan Iron Lake isimli hayali bir kasabada izleyici karşısına çıkacak. Kendisine yeni bir hayat kuran Dexter, ister istemez eski alışkanlıklarının içine çekilecek.

Fragman 》 https://youtu.be/l9H1uSS_zkk

http://www.ranini.tv/habe...onundan-ilk-tanitim-geldi
Merak ettim baktım tam 10 yıl önce izlemeye başlamışım. Büyük bir travma sonrası başlayıp kendimi kaybettiğim, gerçek zamanlı izlemeye geçip 3 sezonu bekle bekle gelmeyen, gelip görünce de özellikle son sezonu kesmeyen.. ama genel olarak çok ama çok benimsediğim.

Geri gelecekti ama dün olduğunu bilmiyordum. izlemeden yazmak istedim. Bakalım nasıl dönmüş kahraman kardeşim dexter ım, tersine kahramanım.. vay be
yan karakterlerin en az ana karakter kadar iyi olduğu dizi. debra ve rita hariç.
Açılışı efsane idi.
Katilleri, hırsızları, tecavüzcüleri ve birçok suça bulaşmış insanları kendine özgü yöntemlerle öldüren "iyi kalpli" bir katili ele alan dizi. Lisede iken bir iki sezonunu devirsem de yarıda bırakmıştım. Belki bir gün tekrar başlarım, evet.
Yeni bir spin off’ u çıkacak olan, karanlıktan aydınlığa çıkmaya kötü adamları avlayarak çıkmaya çalışan bir seri katilin maceralarının anlatıldığı başarılı dizi.
Yeni spin off’ ta dexter’ ın çocukluk ve ilk gençliği ele alınacakmış.
ya allahın belası dizinin 1 bölümünü izleyip gidip 4 romanını da almıstım kapağını bile açmadım hangi akla hizmet bilmiyorum isteyene sevene veririm bok gibi diziyi de ikinci bölümü dahil izlemddim tsk.
finali tadındaydı diye hatırlıyorum. bir yerden indirip tekrar izlemeye üşeniyorum.
Dexter Early Cuts'ta ki olaylara da değinirler mı acaba?
dünyanın en ahlaklı psikopatı, merhum kurbanlarını hep seri katillerden, tecavüzcülerden, pedofillerden seçerdi. büyük adamdı vesselam.
Sadece bir kez masum birini öldürmüş sosyopat avcısının macerasını anlatmış dizi.
azrailin yalnızca beşeri kara borsa yoluyla icra edilebilecek ayak işlerine bakan yüce bir kişilikti.
kantın ödev ahlakının ete kemiğe bürünmüş suretiydi dexter. sapkın içgüdüsü uğruna hiçbir zaman can güvenliğini tehlikeye atmayan ve suçsuz kadınları, çocukları, gençleri hedef almadı.
miami dade polis departmanında kan analisti olarak çalışan ve rita adlı iki çocuklu, boşanmış bir kadınla yeni yeni yakınlaşmaya başlamış olan dexter morgan' ın, kendisini evlat edip yetiştiren harry morgan' ın eğitimi ve yönlendirmesiyle kötü katil ve seri katillerin peşine düşüp onları öldürmesini konu alan başarılı polisiye ve gerilim dizisi.