bugün

ilk iki sezonunu izledim.
Günde 1 bölüm izleyecek zamanım var fakat izlettiriyor meret kendini.
Yalnız sosyopatlara önyargı ile bakmamak gerekir, travması sürekli sevgi ve şefkatle beslenseydi manyak bir mühendis, dünyayı değiştirecek lider potansiyeli vardı fakat babasının yanlış kararları onu ölüm makinesine çevirdi.
Hem kitabını hem dizisini izledim final bölümü çok saçma insan nasıl bu kadar saçma olabilir diyip severek izlediği dizisen soğuyor

--spoiler--
Finalde debra morgan ölüyor dexter ölü taklidi yapıp oduncu oluyor oğlunu hannah meckey bakıyor.
--spoiler--
Üstteki arkadaşa katılmıyorum. Olabilecek en sevgi dolu ailede büyüdü dexter. Herhangi bir anne baba bile öz çocuğu benim içimde öldürme arzusu var dayanamıyorum dese hastaneye yatırır ya da döve döve akıllandırmaya çalışır, dışlar. Adam baktı bunun içinde bu var, olması da çok normal 3 gün annesinin kanı içinde yardım bekleyen bir çocuk bu. Olacaksa bari güzel olsun deyip kendi gibileri öldürmeye teşvik etti. Harry'nin kuralları olmasaydı dexter çok gençken yakalanırdı, bir sürü masum (masum derken işine gidip gelen, çoluklu çocuklu, etliye sütlüye karışmayan insanları kastediyorum) insanı öldürürdü. Eğer sevgisiz büyüyen birini arıyorsanız brian moser'a bakacaksınız, keza o dexter'dan çok daha zekiydi. Ve dexter'dan daha iyi bir işi vardı, cinayetleri daha kusursuzdu. Çok çok daha iyi bir manipülatördü. Sevgiyle alakası yok yani meselenin. Otokontrol ile alakalı. Otokontrolünü sağlayabilen kişi katil olmaz, sağlayamayan herhangi biri bile katil olabilir.
9. Sezonunun başlamasını iple çektiğim, canım dizimdir. Elimde olsa takım elbisemi giyer, öyle izlerim bu karakteri. Öyle bir şekilde kendini çekiyor ki... Bazen onu haklı bulurken yakalıyorsunuz kendinizi.
Başlarda suçluları öldürse de sonradan aklını kaçırıp masum insanları da öldürmeye başlar
Bu da onun sonunu getirir.
Dexter dizisinin en karizmatik karakteridir.
güncel Önemli Başlıklar