1. ?.
  cehaletin daniskası olan durumdur efendim. devrim dediğiniz şey memleketi bir adım ileriye taşımak için yapılır. fakat kürtçülük faşizmdir. ikisi ayrı şeylerdir. birisi birleştirmek isterken diğeri ayrım ister.

  edit: unutulmamalıdır ki iran'da yapılan şeyin adı da devrimdir. ama islami devrim. 68,71,80 kuşağının sosyalistlerini faşist pkk'lılarla karıştırmamakta fayda vardır.
  4 ... deja vu oldum zannettim
 2. ?.
  ne yazıkki günümüzde yapılan en büyük yanlışlardan biridir. 60'ların anti-emperyalist sosyalizmi de şimdinin pkk'lısı oldu ya ne diyeyim artık ben bunlara!
  1 ... aglaya ivanovna
 3. ?.
  bir de pkklılar var kendini devrimciden sanan...*
  ... zenginuyak
 4. 1.
  bi rakı ile şarabı karıştırmak değildir. evet.
  ... fikir muhendisi fikri
 5. 2.
  pkklılar kendilerine özgürlüğü adına savaştıklarını sanırlar ama öyle bir şey olmadığı sadece büyük güçlerin piyonları olduğunu bilmiyorlar bilseler bu kadar sorun olmuyacaktı bence bir insanda eğtim olmadığında kandırlması çok kolay olan insalardır..
  ... snlyldz
 6. 3.
  sosyalizmin dünya üzerindeki en büyük fikir adamlarından biri olan lenin ki aynı zamanda ekim devrimi ile müthiş bir pratikte yaşamış büyük devrimci diyor ki; ezilen halkların mücadeleleri faşizm sayılmaz.bunu sosyalistlerin önemli bir kısmı bu şekilde kabul eder ve kürtleri destekler.keza kürtler de kendi kimlik davalarında hedef olarak esasen türk burjuvazisini türk sermaye devletini hedef almıştı ilk yıllarda.sonradan aponun israilin köpeği olduğu çok net ortaya çıktı.yine de kürtler hala onu lider olarak görüyorlar.
  1 ... charisteas
 7. 4.
  (bkz: herkesi herkesten daha iyi bilen dinciler)
  ... baftan
 8. 4.
  başlık sahibi iyi niyetiyle bu başlığı açmıştır ama unutmaktadır ki tikko, dhkp-c gibi komünist örgütler, kürtçü pkkyla ortak eylem kararını defalarca almıştır, kendi militanlarını defalarca kandile eğitime göndermiştir.

  başlık sahibinin kavramlar üzerinden dedikleri doğru olmakla beraber ne yazık ki var olan gerçekleri görmezden gelmesi devekuşuna benzetilebilir.

  devrimciler, kürtçülerle beraber hareket etmektedir. sever bunlar birbirlerini.
  6 ... katmerli hedonist