bugün

bir facebook videosu başlığı.

yüzünü kapat, sonra kaldırımları sök, sonra sağı solu taşla, cam indir, araba yak, acaba bu taş halkın birisine gelirde kafası gözü yaralanır mı? diye düşünme, devrimciyiz ayağına halka zarar ver sonra da bu devrim olacak mutlaka kazanacağız diye haykır.

Hayalin ötesine bile gidemezsiniz!

http://www.facebook.com/D...=1226748742464&ref=mf
devrimi, geleceği sunmak, farklı bir yoldan vatani huzuru sağlamak, değişime vesile olmak değil de, herhangi bir değişim, herhangi bir yakarış, herhangi bir tepki sanan kişilerin helikoptere saldırması sonucu kendileri için kurulmuş tümcedir. kaldırıma yeni bir taş ekleneceğine, esnaflara para kazandıracaklarına, biralarını alıp havai fişek patlatacaklarına taş alıp esnafın camını kırıyorlar, havai fişekle helikopter vurmaca oynuyorlar. bunun adı devrim değil, devirim. evet, kibar devrim olamaz, aynı masaya oturup konuşulamaz her daim, gücü olan ezecektir devrimciyi. ama böyle fütursuzca salıdırılmamalı, öne çıkan ilk en fazla cama sahip olan işletme olmamalı hedef. başıboş haydutluktan öteye geçilemez, terör estiren militanlıktan fazlası sergilenemez böylecek. komik olmaktan bir adım fazlasını atamayacak bir girişimdir, bırakın yoldaş bulmayı, ciddiye alınmayı dahi haketmeyecek bir girişimdir.
bir de bu videodaki adamlara helal olsun diye yorumlar yapan yok mu? insanın aklı almıyor.
sözlükte bulunan bazı şerefsizler de yapılan anarşik eylemleri desteklemektedir.
(bkz: #6265727)
edit: (bkz: reddiplomat vs swertlov91)
ulan keşke gerçekten devrimci kişiler olabilseniz. bunları zaten yapmazdınız. zamanında yapmış olan babalarınızın mezarı başında gidin de 31 çekin. devrimciyim ama atatürkçüyüm ama bi kısmımız da deist. neyin peşindesiniz? götlernize önden bi roketatar peşinden de bi yağlı kazık? hoş olmaz mı? afiyet olsun gerizekalılar.

tanım : aptal gençlerin roketatarcılık oyunudur.
çapulcuların aklına böyle salakça işler gelebilir.
daha da kötüsü, havai fişekle helikopter vurabileceklerini sanmalarıdır. geçeni de facebook'ta bir video izledim, bu olayı hatırlattı. iki tane eşek s.kici sivri zekalı köy lavuğu soba borusunun içine bayramlarda atılan küçük fişengten koymuş akkılarınca rpg-7 ya da law türü bir şey yapmışlar, yaptıklarının denemesini de kameraya çekmişler. tabii sonuç cooovvffff... herifin yüzü mü yandı yoksa karabarut iz mi bıraktı çok anlayamadım, görüntü hemen kesildi. işte bu arkadaşların zekası da ancak bu iki köy lavuğu kadar rafine. tek farkı, ilk olay köyde ikinci olay ise şehirde geçiyor o kadar. ha bir de, sanırım bu üstün(!) zekalı arkadaşlar anarşist cephenin elemanlarıydı.
- bu bir devrim.

u.s. army, washington, 2009
(bkz: ibrahime de söyledim)
bir de havai fişeğin uçmasından sonra bir coşmaları vardır, sanırsın devrim olmuştur...
(bkz: ne oluyor lan burda_)
söylenene göre eğer polis helikopterinin deposuna isabet etseymiş helikopter %90 havaya uçarmış, akabinde helikopter apartmanların üstünde uçuyordu bir apartmanın üstüne düşseydi o zaman devrimci vicdanları sızlarmıydı merak ediyorum.

(bkz: komunist olmayan herkese faşist demek)
(bkz: kendini hala 70 li yıllarda zannetmek)
geliştirildiği takdirde geçilen dalgalarin tusunami olarak faşistlerin kulağına kaçacagı icattır.
mantık hatalı bir durumdur.
havai fişekten roket yapanlar devrimci değildir. zira devrim yapmaktır yıkmak değildir.

devrimci ne demek bilelim, teröristleri evrimci diye gazlamayalım sözlük.
Yapacaklarimiz yiktigimiz burjuva saltanati unutturacaktir.
2009'da Türkiye gibi bir ülkede hala sosyalist devrim yapacağını zanneden zihniyetin ürünü.
az gelişmiş beyinlerin ve kendini yenileyemeyen statükocu zihniyetin anlayamayacagi düzeyde bir icat.
(bkz: tüfekten önce yay vardi)
havai fisegin icindeki maddenin yanici ve patlayici olusundan dolayi gerceklestirilebilir hede.
(bkz: ali sami burada da mı sen) *
çatapatları da vardı, ben gördüm, misketatarları da vardı, hem de çelik misket!
adı üzerinde; devrim. onu yapanda deviren, devrimci. neyi devireceğiz? kokuşmuş, korporatif, yalaka islamla sulandırılmış kapitalist ve yarı sömürge düzeninizi. ne için? çünkü artı değer yarattığınız üretim değerlerinizi, proleteryayı sömürdüğünüz ekipmanlarınızı canınız isteyerek vermeyeceksiniz. parçası olduğunuz, bilmeden kölesi olduğunuz uyutulmuş ve sürekli tüketmekten başka hiç bir şey yapması beklenmeyen sizler aaa super diyerek uyanmayacaksınız, uyandırmaya çalışanı yok etmek istyeeckesiniz de ondan. ondan adı devrim. seçimle, plebicit ile gelmeyecek de ondan devirmek zorundayız. toplumsal bir anlaşma değil, proleterya diktatörlüğü diyoruz. devrim olacağız diyoruz yapacağız değil.

bunu evimizde çiçek besleyerek mi yapalım.
gerçek roketatar ellerine verilse yapabileceklerini göstermişlerdir. pkk teröristinden farkları yoktur. güvenlik görevlisini otoyolda öldürmeye kast ettiler. neden çıkıp vurmadı polis? terörist teröristtir. gebersin hepsi!

(bkz: komünistlere yapılan pozitif ayrımcılık)
güncel Önemli Başlıklar