1. 1.
  açılımı devrimci sosyalist işçi partisi olan troçkist partidir.türkiye'nin üç ilinde örgüt büroları vardır.istanbul, izmir, ankara.99 seçimlerinde sosyalist iktidar partisi'ni destekleyen parti 2002 seçimlerinde dehap'ı desteklemiştir.siyasal ve toplumsal etkisi oldukça zayıf bir partidir.
  4 -2 ... rodeo erkei
 2. 2.
  (bkz: antikapitalist parti on girisimi)
  4 ... vend avesta
 3. 3.
  toplumsal gücü az olan kapatılmış partidir. troçkist tezleri ile geçerli olmayan teoriler ortaya koymuşlardır.
  4 -2 ... kisil
 4. 4.
  http://www.sosyalistisci.org/gecmisimiz.htm
  1 -1 ... a la folie
 5. 5.
  nedir, ne değildir bilmiyorum ama ismi çok meşakkatliymiş gerçekten. hem devrim hem sosyalizm hem de işci diyor. öylesine bir sohbette adı geçse ahan da bu gomünist falan der çevredekiler.
  1 -1 ... arjen robben
 6. 6.
  1 mayısta ankarada gördüğüm kadarıyla* darbeye karşı pankart ve dövizleriyle net tutum alan ve önünü görebildiğini düşündüğüm tek kortejin sahibiydiler. küçük kortejleriyle dikkat çekmeyi başarmışlardır.
  6 -1 ... abartmatozu
 7. 7.
  aslen "devrimci olamayan sosyalist işçi partisi"dir.
  2 -3 ... hoest
 8. 8.
  işçi sınıfına bulamaç troçkizm'i vermeye çalışırken kitleseleşememiş grup. bunun üzerine darbe karşıtı politikalarını genişleterek sermayenin yanında taraf olmayı seçen, ne devrimci, ne sosyalist, ne işçi, ne de parti olabilen grup. ingiltere semalarından türkiye'ye gelebilseler ya da başlarını rock festivallerinden biraz kaldırabilseler belki taraf olurken bertaraf olduklarını görebilecekler. ama ne yazık ki; siyasal ve ideolojik cephaneleri arkaik olunca bekledikleri tek şey gökten zembille dünya devriminin düşmesi oluyor.
  5 -4 ... kisil
 9. 9.
  genç siviller denilen soros örgütlenmesinin soldan yemişlerini temsil eden particik.
  5 -2 ... kerameti kendinden menkul
 10. 10.
  bu ayki red dergisi tarafından haklı eleştiriler yöneltilmiş olan troçkist parti.

  (bkz: doğan tarkan)
  2 -1 ... a la folie