1. 11.
  ahmet insel gibilerinin sol içinde etki alanının sınırlanmasında, işçi sınıfı diye bir sınıf olduğunun yeniden hatırlanmasında önemli payları olmasına karşın çin'de hala demokratik bir halk iktidarı olduğunu iddia edebilecek kadar "tutarlı troçkist" yapı. işin politik tarafı ayrıca tartışılır ancak yüksek siyasetten olan beklentilerini azaltmaları ve fazlasıyla şekilsiz olan çevrelerini örgütlü hale getirmeleri durumunda neler yapabileceklerini görememeleri üzücü.

  bu arada: (bkz: sungur savran)
  1 -1 ... anne ben gruppie oldum
 2. 12.
  sitelerinden anlaşıldığı kadarıyla troçkist parti. güzel.
  1 -1 ... scientia est potentia
 3. 13.
  kısaltması dip tir...

  slogan seçiminde dikkat etmelidirler..

  - neredeyiz?
  * dip teyiz..

  olmuyor.
  1 -1 ... mo ni fe
 4. 14.
  enternasyonalizmi hatlarına yedirmeye çalışıyor. kimileri bunu etnik milliyetçilik ya da bölücük olarak algılasa da. kürtleri hala türklerin bir kolu,boyu ya ne bileyim belki aşireti zannedenler dün kürt kelimesinin kart-kurtluğundan bahsediyorlardı. şimdi anadilde eğitim ve özerklik tartışmaları dönüyor. kuşkusuz kart-kurtçular köpürmeye devam ediyor. ama bu parti temelde etnik bölücü suçlaması yapılan, bu sorunlara nasıl bakıyor? Gerçekgazetesinin Ocak sayısında, RTE'ye bir atıf vardı: Türkcülük yok, Kürtçülük yok, Türkçe var, Kürtçe yok. Şimdi devletin başkanı ne yapıyor? Basbayağı inkarı meşrulaştırıyor. ilk geldiği günden itibaren, Kürt sorununu kürtsüz çözme planlarını, orta anadolu milliyetçi tabanını kızdırmadan dillendiriyor. DiP'in yolu, ezilen bir halk varsa, ki Türkiye'de Kürtlerdir, onlarla dayanışmak, taleplerini desteklemek ancak geri taleplerini eleştirmektir. Kuyruğuna takılmadan, ancak iradesini de reddetmeden.

  Ancak hayat ve toplum sadece Kürt sorunundan oluşmuyor. Hala egemen sınıf olarak burjuvazi, onun karşısında işçi sınıfı çelişkileriyle duruyor. DiP buradan yüklenmeye ısrar ediyor. Çalışmasını ve varlık nedenini buna yaslıyor. 3 sene önce biz şuyuz denilen metin şöyle.
  DiP manifestosu
  ... sipermanevra
 5. 15.
  yeni bir siyasi parti.

  bu ülkede türklerden bahsedince, ne mutlu türküm diyince, türkiye türklerindir diyince etnik, mikro sikro milliyetçilik olmuyor. bu kavramlar ne hikmetse bütünleştirici oluyor ama kalkıp kürtlerden bahsedince etnik bölücülük oluyor. kürt düşmanıyım diyince faşist bir ahmak olacağını bilenlerin sığındığı bir başka kapı da bu.

  işte bu partinin sırf bu yüzden eleştirilip bölücü ilan edilmesi ülkede ne kadar ileri zekalı bir kitle olduğunu gösteriyor.

  akıl yürütmenize sokayım sizin.
  1 -3 ... benjamin kastaryan
 6. 16.
  bi siz eksiktiniz.
  1 -1 ... dolphin1453
 7. 17.
  (bkz: arap devrimi başlamıştır)
  ... sipermanevra
 8. 18.
  anladığım kadarı ile tunus'taki islamcı hareketi sosyalist hareket sanan bünyeleri bünyesinde barındıran oluşum.
  ... gaspirali
 9. 19.
  tunus'taki halk ayaklanmasının başat faktörünü, tunuslu işçiler ve gençlerin özellikle işsizlerin oluşturduğunu bilmeyenlerin lafladığı parti.
  1 ... sipermanevra
 10. 20.
  ülkemizdeki onlarca komünist partiden sadece biridir.
  2 ... kurtcebe noyan